بلیط هواپیما

سند همکاری بین ایران و سازمان جهانی جهانگردی امضا شد

سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی

سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی جهانی را در اسپانیا به امضا رساند. تفاهم نامه همکاری مابین سازمان میراث فرهنگی ایران و سازمان جهانی جهانگردی در حاشیه نمایشگاه گردشگری فیتور که در کشور اسپانیا برگزار شد به امضای علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و زوراب پلولیکاشویلی، دبیرکل سازمان جهانی جهانگردی رسید. اولین بند از این تفاهم نامه با موضوعیتی از کمک های فنی شروع شده که بر اساس آن، دبیرخانه سازمان جهانی جهانگردی مقرر شده تا در حوزه های فنی در زمینه گردگشری به جمهوری اسلامی ایران کمک نماید. با الی گشت همراه شوید تا در مورد این خبر بیشتر بدانیم.

سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی
مطالب مرتبط:
سهم سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از بودجه سال ۹۸
عضویت منطقه آزاد کیش در سازمان جهانی گردشگری
گزارش سازمان جهانی گردشگری از روند صنعت گردشگی در کشور های مختلف

از دیگر محورهای مورد نظر سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی در زمینه بوم گردی و گردشگری روستایی می باشد. سازمان جهانی گردشگری و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با مشارکت یکدیگر در تلاش برای ایجاد یک چارچوب همکاری در زمینه بوم‌گردی و گردشگری روستایی اقدام می‌نمایند. با در نظر گرفتن برنامه کاری سازمان جهانی گردشگری در سال ۲۰۲۰ و همچنین برنامه گردشگری ایران، پیشنهاد شده که جمهوری اسلامی ایران و سازمان جهانی جهانگردی در سال ۲۰۲۰ همایشی مشترک را با موضوع بوم گردی برگزار کنند.

سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی

از طرف دیگر برنامه ریزی برای تصویرسازی و جایگاه آفرینی جهموری اسلامی ایران محور دیگر سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی جهانی می باشد. بر اساس آن، سازمان جهانی گردشگری تفاهم کرده تا به وسیله اجرای پروژه ها، سازمان میراث فرهنگی را در خصوص ایجاد تصویری مثبت و متفاوت از ایران در بازار جهانی، به عنوان مقصدی امن با هویت فرهنگی بی ‌نظیر و متنوع کمک نماید. از جمله دیگر بندهای این سند همکاری ایجاد مرکز بین المللی برای صنایع دستی و گردشگری است که بر اساس آن سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری علاقه ‌مندی خود را به ایجاد مرکزی بین المللی در زمینه صنایع دستی و گردشگری در جمهوری اسلامی ایران ابراز نموده و از سازمان جهانی جهانگردی درخواست حمایت کرده است.

سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی

همکاری در زمینه فعالیت های مربوط به جاده ابریشم از جمله محورهای دیگر این سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی است که هر دو طرف بر نقش مهم ایران در برنامه جاده ابریشم تاکید و تایید نمودند که همکاری گسترده تری را از طریق اشتراک همه بخش ها و شرکا برای اجرای برنامه های ابتکاری مشترک با هدف تقویت نقش ایران در این روند توسعه‌ای ضروری می باشد. همکاری در زمینه ایجاد پروژه پایلوت برای گسترش گردشگری قابل دسترسی، در این سند همکاری گنجانده شده است که بر اساس آن در ایران، دو طرف موافقت کردند که در خصوص پروژه پایلوت برای ترویج گردشگری قابل دسترسی مذاکره کنند. مونسان که به همراه تعدادی از مدیران سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برای حضور در نمایشگاه گردشگری فیتور، به منظور تقویت راهکارهای افزایش جذب گردشگر به کشور به اسپانیا سفر کرده است، در نخستین روز این نمایشگاه در غرفه ایران میزبان پادشاه و ملکه اسپانیا، رئیس کنگره نمایندگان این کشور و دبیرکل سازمان جهانی گردشگری بود.

سند همکاری ایران و سازمان جهانگردی

رییس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در حاشیه نمایشگاه فیتور در نشستی با حضور تورگردانان ایرانی، چالش های گردشگری را مورد توجه قرار داد و با وزیر صنعت و گردشگری اسپانیا نیز دیداری داشت که درباره تبادل گردشگر بین دو کشور و تبدیل بناهای تاریخی به هتل های گردشگری مذاکراتی انجام شد. مونسان در دیدار با جوسپ آلبرتو کورتس گاریدو، رییس موزه باستان شناسی آلیکانته و سزار آئوگوستو آسنسیو، نماینده فرهنگی استان آلیکانته اسپانیا، در حاشیه این سفر درباره نمایشگاه ایران، مهد تمدن که قرار است اسفندماه سال جاری در آن موزه برگزار شود، توافق هایی را انجام دادند.

جزئیات تخصیص بودجه ۴ میلیارد دلاری برای حفاظت از یوز آسیایی
جزئیات تخصیص بودجه ۴ میلیارد دلاری برای حفاظت از یوز آسیایی
روستای خرانق در یزد، زادگاه خورشید ایران
روستای خرانق در یزد، زادگاه خورشید ایران
۱۵ ویژگی عجیب و منحصر‌به فرد ۱۵ شهر ایرانی!
۱۵ ویژگی عجیب و منحصر‌به فرد ۱۵ شهر ایرانی!
مناطق خنک اطراف تهران برای سفرهای یک روزه در تابستان
مناطق خنک اطراف تهران برای سفرهای یک روزه در تابستان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code