آسمان ایران امشب شهاب باران می شود

امشب شهاب باران ببینید

در نیمه‌شب ۲۱ مرداد تا بامداد ۲۲ مرداد در آسمان پدیده جالبی اتفاق می افتد: پدیده‌ی بارش شهابی برساوشی، که در تمامی آسمان ایران قابل دیدن است و به دلیل پور نور نبودن ماه به راحتی می توانید آن را ببینید، در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید تا از بارش شهابی برساوشی بیشتر بدانید.

شهاب باران بارش شهابی برساوشی
مطالب مرتبط:
بارش شهابی برساوشی چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟
چگونه با کمک ستاره ها مسیرمان را پیدا کنیم؟

اگر کمی با مطالب نجومی آشنا باشید احتمالا در مورد پدیده بارش شهابی برساوشی چیزهایی شنیده اید. این بارش از مهمترین  بارش های هر ساله در دنیای نجوم است که از توده های به جای مانده از ستاره دنباله دار سوئیفت ایجاد می شود و در آن حداکثر نرخ ساعتی سرسویی ۱۰۰ عدد در نظر گرفته می شود. این دنباله دار ۱۳۰ سال طول می کشد تا مدار خود به دور زمین را کامل کند و مدت زمان فعالیت این پدیده بارشی حدود یک ماه و از حدود بیست و سوم تیر تا سوم شهریور است. با اینکه این پدیده حدود یک ماه اتفاق می افتد اما در روزی خاص به اوج خود می رسد که آن روز ۲۲ مرداد هر سال است.

بارش شهابی برساوشی

امروزه با پیشرفت تجهیزات نجومی به‌طور دقیق معلوم شده که منشا این بارش در جایی واقع در نزدیکی مرز این صورت فلکی با صورت فلکی دیگری به اسم ذات الکرسی است چیزی که ستاره شناسان گذشته از ان مطلع نبودند و به اشتباه منشاء این بارش را صورت فلکی برساوش می دانستند به همین دلیل است که تا به امروز نام این پدیده همان برساوشی است.

تماشای شهاب باران

اگر به این پدیده نجومی علاقه دارید در نیمه شب شنبه ۲۱ مرداد تا بامداد روز یکشنبه ۲۲ مرداد از دیدن این پدیده زیبا لذت ببرید. این صورت فلکی در حدود نیمه شب از افق شمال شرقی ظاهر می شود و برای دیدن آن نیازی به تجهیزات خاصی نیست فقط کافیست کمی از نورهای مصنوعی شهری فاصله بگیرید تا این شهاب باران را که در همه آسمان ایران قابل دیدن است تماشا کنید.

گشتی در روستای تاریخی شاهکوه در گرگان
گشتی در روستای تاریخی شاهکوه در گرگان
آشنایی با سوغاتی های جزیره قشم
آشنایی با سوغاتی های جزیره قشم
روستای نایبند در طبس، ماسوله ای سرسبز در دل کویری ایران
روستای نایبند در طبس، ماسوله ای سرسبز در دل کویری ایران
آرامگاه یعقوب لیث، کسی که زبان فارسی را از مرگ حتمی نجات داد!
آرامگاه یعقوب لیث، کسی که زبان فارسی را از مرگ حتمی نجات داد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code