بارش شهابی برساوشی چیست و چه زمانی اتفاق می افتد؟

رصد بارش هایی از جنس شهاب

الان وقت آن است که به تماشای یکی از زیباترین بارشهای شهابی برساوشی که هر ساله اتفاق می افتد، بنشینید. از غروب پنجشنبه ۲۱ مرداد تا بامداد فردای آن روز نباید چشم از آسمان بردارید.

اگر تاکنون موفق به رصد این پدیده های آسمانی نشده اید، الان بهترین فرصت است نا با دیدن این زیبایی های آسمانی شگفت زده شوید. همانطور که گفتیم در روزهای ۲۱ و ۲۲ مرداد این بارش های شهابی به اوج خود نزدیک می شود. همچنین بدلیل کم نور بودن ماه، بهتر از همیشه و تا دوبرابر بیشتر، می توانید این شهاب ها را در آسمان شب، رصد کنید و لذت ببرید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

بارش شهاب
مطالب مرتبط:
تصاویر زیبا از شفق قطبی در آسمان نروژ
آستروتوریسم و کمبود جهانی آسمان تاریک

برای علاقه مندان به این رویدادهای شگفت انگیز، بارش شهابی برساوشی بسیار شناخته شده است، زیرا معروفترین و پرتعدادترین بارش های شهابی است که در اواخر مرداد ماه، همگان انتظارش را می کشند. در تاریکی به دور از آلودگی های نوری و در ساعات اوج بارش، چیزی حدود ۶۰ تا ۱۰۰ شهاب در ساعت دیده می شود. اما امسال شاید شما هم خوش شانس تر از همیشه باشید و با رگباری از این بارش های شهابی رو به رو شوید.

منشا بارش شهابی برساوشی را دنباله‌داری به نام «سویفت-تاتل» (Swift-Tuttle) دانست که حدود ۱۳۰ سال با یک بار حرکت، حرکت مداری خود را کامل می‌کند.

بارش شهاب

برای رصد بارش شهابی کافی است که به منطقه‌ای به دور از روشنایی شهرها بروید. برای رصد بارش‌های شهابی به هیچ ابزار خاصی نیاز ندارید اما یک دوربین دو چشمی می‌تواند حسابی هیجان‌انگیز باشد. . احتمال عبور شهاب از تمام قسمت‌های آسمان وجود دارد اما تراکم شهاب‌ها در مناطق نزدیک به کانون بارش بیشتر است. بنابراین بهتر است بیشتر توجه‌تان متمرکز حوالی صورت فلکی برساوش باشد. صورت فلکی برساوش حوالی نیمه‌شب از افق شمال شرقی طلوع می‌کند. صورت فلکی W_شکل ذات‌الکرسی می‌تواند راهنمای مناسبی برای پیدا کردن برساوش باشد. اگر با آسمان آشنایی ندارید از اپلیکیشن‌های مختلف رصد آسمان روی گوشی هوشمند استفاده کنید. این اپلیکیشن‌ها خیلی سریع شما را با آسمان آشنا می‌کنید.

بهترین راه برای حفظ شادابی و انرژی البته بدون کافئین!
بهترین روش برای پیاده سازی برنامه استراتژیک
چگونگی بازاریابی و مدیریت بازار
سئو و ترافیک وب سایتتان را براحتی ارتقاء دهید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code