شکایت های خود پیرامون ارز مسافرتی را کجا ببریم؟!

مسافران شکایت های ارز مسافرتی خود را نزد کی ببرند؟

چند ماهی هست که موضوع ارز مسافرتی و نوسانات و حواشی آن، در صدر اخبار گردشگری کشور قرار گرفته است. بالاخره هفته قبل و بعد از کش و قوس های فراوان، دولت و بانک مرکزی مصوبات بسته جدید ارزی خود را به تمامی صرافی های کشور ابلاغ کردند. در خبرهای پیشین، پیرامون این بسته اطلاعات لازم را ارائه کردیم. در این مطلب، ضمن اشاره مختصری به بسته جدید ارزی، از نحوه پیگیری مسافران درباره شکایت های ارز مسافرتی شان سخن خواهیم گفت. در ادامه این خبر با الی گشت همراه باشید.

شکایت های ارز مسافرتی
مطالب مرتبط:
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد
پرداخت ارز مسافرتی متوقف شد! چطور این ارز را بگیریم؟
اگر اولین بار است که به خارج سفر می کنید، بخوانید

پس از ابلاغ مصوبات بسته جدید ارزی دولت به صرافی ها، از تاریخ ۱۶ مرداد ماه مبادلات ارز مسافرتی در صرافی های کل کشور از سر گرفته شد. طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ فروش ارز در صرافی های معتبر کشور، باید حداکثر یک درصد از نرخ خرید ثبت شده در سامانه های “نیما” و “سنا” بیشتر باشد. همچنین سقف فروش ارز مسافرتی هم، ۵۰۰۰ یورو یا معدل آن به سایر ارزها تعیین شده است. اما گویا در عمل، اتفاق های دیگری در بازار صرافی ها در حال رخ دادن است. طبق گزارش های منتشر شده، برخی از صرافی های کشور، به طور سلیقه ای عمل کرده و بر خلاف نرخ سامانه های ذکر شده در بالا، اقدام به فروش ارز مسافرتی می کنند.

این وضعیت پیش آمده، بسیاری از مسافران کشور را که هنوز هم در شوک قطع ارز دولتی به سر می برند، دچار مشکلات و نگرانی های گسترده ای کرده است. به گفته معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری کشور، کلیه مسافرانی که برای تهیه ارز مورد نیازشان با مشکل مواجه می شوند، می توانند شکایت های ارز مسافرتی خود را از طریق سامانه ۰۹۶۲۹ به مسئولان سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اطلاع دهند.

ارز مسافرتی

وی در موردوضعیت آشفته ارز مسافرتی در بازار اظهار داشت:

هنوز موضوع ارز مسافرتی از دستور کار سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور خارج نشده است. وظیفه ما پیگیری شکایت های ارز مسافرتی مسافران است. بسته جدید ارزی فقط چند روز است که ابلاغ شده است و برای جا افتادن به زمان نیاز دارد. البته در طول این مدت مطمئنا مشکلات و دغدغه هایی پیش خواهد آمد که ما با کارهای کارشناسی و پیگیری های خود بر تمام این مشکلات غلبه خواهیم کرد.

بسته جدید ارز مسافرتی، مشخص کرده است که از این پس، مسافران می توانند ارز مسافرتی خود را از صرافی ها تهیه کنند و بانک ها دیگر ارز دولتی ارائه نخواهند کرد. اگر هر فرد و مسافری در دریافت ارز مسافرتی مورد نیازش به مشکلی خورد یا خلافی را در هر یک از صرافی های کشور مشاهده کرد، می تواند آن را به وسیله سامانه ۰۹۶۲۹ به سازمان میراث فرهنگی انتقال دهد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code