آمادگی ۱۲ فرودگاه جهت صدور روادید الکترونیکی در آستانه نوروز

صدور روادید الکترونیکی در آستانه نوروز ۹۷

به گزارش خبرگزاری های رسمی کشور قرار است در آستانه نوروز ۹۷ امکان صدور روادید الکترونیکی برقرار شود، در همین راستا قائم مقام مدیر عامل شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در تایید این خبر نیز از ابلاغ دستورالعملی مبنی آمادگی ۱۲ فرودگاه در آستانه نوروز ۹۷ در جهت صدور روادید الکترونیکی نیز خبر داد، همچنین او در ادامه بیان داشت که با این کار می توانیم در جهت افزایش شمار گردشگران به کشور گام موثری را برداریم. با الی گشت در ادامه خبر صدور روادید الکترونیکی همراه باشید.

صدور روادید الکترونیکی
مطالب مرتبط:
چطور از صحت تورهای مسافرتی مطلع شویم؟
ورود آقایان به این جزیره ممنوع!

همان طور که در ابتدای این مطلب گفتیم، قرار است در ایام نوروز سال ۹۷،  ۱۲ فرودگاه ایران به طور الکترونیکی اقدام به صدور روادید بنمایند. همچنین حسین اسفندیاری گفت: جهت سهولت در امر گردشگری خارجی در ورود به کشور و بازدید از شهرها و اماکن تاریخی و فرهنگی، با همکاری وزارت امور خارجه و سایر سازمان های مسوول، امکان صدور روادید الکترونیکی در ۱۲ فرودگاه که شامل تبریز، بندرعباس، امام خمینی(ره)، اصفهان، شیراز، مشهد، کرمان، اهواز، بوشهر، ارومیه، کیش و قشم فراهم شده است.

صدور ویزای الکترونیکی

اسفندیاری در ادامه صحبت های خود درباره صدور روادید الکترونیکی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل آمادگی فرودگاه ها برای تسهیل سفرهای نوروزی ادامه داد: بر اساس این دستورالعمل، فرودگاه ها باید به محیط های مناسبی برای سفرهای نوروزی تبدیل شوند. به گفته وی، برای استقبال از مسافران نوروزی در فرودگاه های کشور اقداماتی مانند آمادگی فنی و عملیاتی و بررسی دوره ای دستگاه ها انجام شده است.

وی نیز از اقداماتی نظیر زیباسازی محیط ترمینال ها و محوطه ها خبر داد و افزود: امکانات ویژه بازی و تفریح برای کودکان در فرودگاه هایی که مقصد گردشگری و سفرهای نوروزی به شمار می رود، درنظر گرفته شده است و طرح های ابتکاری مانند پهن کردن سفره هفت سین و اجرای مراسم آیینی در فرودگاه ها انجام می شود.

به گزارش خبرگزاری های رسمی کشور، سفرهای نوروزی در ایران از تاریخ  بیست و پنجم اسفندماه آغاز می شود و تا پانزدهم فروردین ماه سال آتی ادامه دارد، امیدواریم که فعالیت های گسترده تری در جهتگسترش صنعت پردرآمد گردشگری در کشور بیش از پیش شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد