توسعه گردشگری در مناطق جنوب با اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس

تاثیر طرح تعطیلات زمستانی مدارس بر توسعه گردشگری جنوب کشور

علی اصغر مونسان، معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی درباره طرح تعطیلات زمستانی مدارس اعلام کرد که این طرح می تواند به رشد و رونق گردشگری در استان های جنوبی کشود کمک کند و از مهیا بودن زیر ساخت های لازم در حوزه گردشگری برای اجرای این طرح خبر داد. برای اطلاع بیشتر از مزایای اجرای طرح تعطیلات زمستانی مدارس با الی گشت همراه باشید.

طرح تعطیلات زمستانی مدارس
مطالب مرتبط:
مسجد رنگونی های آبادان، یکی از زیباترین مساجد جنوب کشور
معرفی بهترین جاذبه های گردشگری خرمشهر
آشنایی با جزیره خارکو اثر ملی جنوب ایران

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در خصوص آخرین تغییرات طرح تعطیلات زمستانی مدارس ابراز داشت که: در جهت اعمال شدن تعطیلات زمستانی، طبق این طرح مقرر شد مدارس طی پنج روز تعطیل باشند که با احتساب پنج شنبه و جمعه این تعطیلات به یک هفته می رسد. ایشان نیز درباره این که آیا صرفا تعطیلی مدارس با وجود تعطیل نبودن والدین آنها فارق از اینکه هر شغلی داشته باشند می تواند به رونق گردشگری کمک کند اعلام کرد: به منظور تعطیل کردن و اجرای طرحی نظیر تعطیلی مدارس برای کارمندان باید فرایند های مربوط به خود طی شود، به همین دلیل این طرح فعلا برای مدارس در نظر گرفته شده است، با توجه به اینکه کارمندان اعم از کارمندان دولت و بخش خصوصی می توانند در این ایام از مرخصی های خود استفاده کنند، پس مشکلی در این خصوص وجود نخواهد داشت.

جاذبه های گردشگری استان های جنوب

مونسان با اشاره به اینکه با اجرایی شدن طرح تعطیلات زمستانی مدارس می توانیم در جهت رشد و توسعه گردشگری در استان های جنوبی کشور قدم های بزرگی برداریم نیز ابراز داشت:

طی سال های اخیر در ایجاد زیر ساخت های گردشگری پیشرفت خوبی داشته ایم و در مناطقی که دارای زیر ساخت های لازم در این حوزه نبوده، از توسعه و گسترش بوم گردی برای جذب گردشگر استفاده کرده ایم.

همچنین در خصوص اینکه آیا مراکز اقامتی و جاده ها از امکانات مناسبی برای پذیرایی از مسافران در طرح تعطیلی زمستانی برخوردارند یا خیر بیان کرد:

با توجه به اینکه تعداد مسافرانی که در ایام نوروز سفر می کنند بیشتر از این ایام است، امکانات لازم در حوزه راه، خطوط حمل و نقل هوایی و ریلی حتی در ایام نوروز نیز کاملا فراهم است، پس با توجه به حجم سفر در تعطیلات زمستانی مشکلی وجود نخواهد داشت.

جاذبه های گردشگری اهواز

رئیس سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی نیز در نهایت با بیان اینکه عملیاتی شدن این طرح در زمستانی، موجب رونق قابل توجهی در حوزه گردشگری می شود، تاکید کرد: با اجرای طرح تعطیلی مدارس شاهد اوجی دیگر مانند ایام عید در صنعت گردشگری استان های جنوبی کشور خواهیم بود، چرا که در نیمه دوم سال شرایط آب و هوای این استان ها از نظر دمای هوا و… مطلوب است.

جاذبه های گردشگری جنوب کشور

طرح تعطیلات زمستانی در ابتدا با انگیزه سبک شدن بار سفر در نوروز و توزیع گردشگری، سال ۹۲ از طریق سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به هیات دولت داده شد که در این سال ها همیشه با مقاومت و مخالفت های وزارت آموزش و پرورش روبرو بود و بلاتکلیف مانده بود، در این سال ها نیز این طرح با فراز و نشیب های فراوانی همراه بود تا در نهایت روز گذشته رئیس سازمان میراث فرهنگی از قطعی شدن طرح تعطیلات زمستانی مدارس خبر داد، اما باز هم دبیر کل آموزش عالی آموزش و پرورش می گوید فقط در صورت بازگشایی زودتر مدارس این طرح اجرایی خواهد شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code