عزیمت سالانه ۵ هزار گردشگر کره ای به ایران

iran-korea

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و معاون اول وزیر فرهنگ و گردشگری کره‌جنوبی در خصوص فصل تازه ای از توسعه گردشگری کشور کره جنوبی و ایران پیشنهاداتی سازنده ارائه دادند.

مرتضی رحمانی موحد در دیدار با «چانگ کوان جو»، معاون اول وزارت فرهنگ، ورزش و گردشگری جمهوری کره‌جنوبی که به ایران آمده است، توسعه همکاری‌های گردشگری میان دو کشور را راهی برای ارتقای حوزه ‌های دیگر اقتصادی و سیاسی خواند و گفت: پیشنهاد ما این است که در خصوص شکوفایی پتانسیل های موجود و بروزرسانی همکاری‌ های گذشته و برقراری تعادل در روابط دو کشور از توانمندی های طرف‌ های فعال و مطرح در حوزه اقتصادی مورد استفاده قرار گیرد تا بتوان بر مبنای ارتباطات حاضر، سطح روابط گردشگری دو کشور را توسعه داد و جهت برقراری تعادل در تبادل گردشگران فصل تازه ای را شروع کرد.

وی با اشاره به این که باید در جهت آشنایی هرچه بیشتر دو کشور تلاش شود، می گوید: برگزاری تورهای آشناسازی برای بخش خصوصی و صاحبان رسانه می ‌تواند آغازگر تاثیرگذاری در جهت تقویت ارتباطات موجود باشد.

رحمانی موحد ادامه داد: وجود نمایندگی اطلاع ‌رسانی گردشگری ایران در سئول را می توان فرصتی مغتنم برای تقویت ارتباطات بخش خصوصی دو کشور و نیز جذب حمایت برای برپاکردن رویدادهای مشترک این حوزه همانند اکسپو گردشگری دانست.

معاون گردشگری با بیان اینکه ایران با داشتن آثار تاریخی، فرهنگی و طبیعی قادر است مقصدی متنوع برای اهالی کره‌ جنوبی باشد، می گوید: با پیگیری و فعال ساختن پتانسیل های حاضر بر مبنای بسترهای مساعد، تبادل تجربه بخصوص در بخش مدیریت رویدادهای گردشگری (MICE) و تاکید بر امر آموزش و نهایتا تلاش برای ورود به برنامه های اجرایی می توان انتظار نتایجی دلخواه برای توسعه گردشگری میان دو کشور را داشت.

در این دیدار «چانگ کوان جو»، معاون اول وزارت فرهنگ و گردشگری کره‌جنوبی نیز با اشاره به ثبت سالانه سفر بیش از ۵ هزار گردشگر کره‌ای به ایران، گفت: پیشنهاد من این است که با برنامه‌ ریزی جهت برپایی اکسپو گردشگری، برگزاری تور آشناسازی برای فعالان بخش خصوصی و تقویت اطلاع ‌رسانی در شبکه‌ های تلویزیونی کره، قدم های مفیدی در زمینه آشنایی هرچه بیشتر دو کشور برداشته شود.

 

وی با بیان این که دولت کره جنوبی، برای توسعه همکاری‌ ها در بخش گردشگری با ایران کاملا آماده است، می گوید: وجود پژوهشگاه فرهنگ و گردشگری کره جنوبی نیز یک شانس خوب برای تبادل اطلاعات و پژوهش‌ های انجام شده در این حوزه به شمار می ‌آید که با استفاده از این امکان می ‌توان اقدامات مفیدی را به ثمر نشاند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد