عظیم قیچی ساز قله لوتسه را بدون کپسول اکسیژن فتح کرد

فتح قله لوتسه توسط عظیم قیچی ساز

عظیم قیچی ساز یکی از کوهنوردان خوب ایران است که فتح های حرفه ای را در کارنامه ی خود داشته است و تا حالا توانسته سیزده قله ی بالای ۸ هزار متر را بدون کپسول اکسیژن فتح کند و لوتسه هم چهاردهمین قله بود که توسط او فتح شد و در کارنامه ی درخشانش قرار گرفت. با جزییات این خبر همراه الی گشت باشید:

عظیم قیچی ساز
مطالب مرتبط:
شرکت اماراتی روتانا در ایران هتل می سازد
کشف آبراهه های جدید ۴۰۰ ساله در مسجد امام اصفهان

عظیم قیچی ساز کوهنوردی اهل تبریز و ۳۵ ساله است که کوهنوردی را یکی از علاقه های بدون وصف خود می داند. جدیدترین فتح او، فتح قله ی ۸۵۱۶ متری لوتسه بوده است که اگرچه در سال های گذشته سعی کرده بود تا این قله را فتح کند اما شرایط نامناسب آب و هوا و سقوط بهمن، مانع شده بود. ظاهرا ۳۶ نفر دیگر در فهرست بالای ۸ هزار تا قرار دارند که نام او هم به عنوان ۳۷ امین نفر به آن اضافه شده است اگر چه در این فهرست افراد کمی به مانند او توانسته اند قلل بالای ۸۰۰۰ متر را بدون اکسیژن فتح کنند.

نام قله های ۸۰۰۰ متری که توسط او فتح شده اند عبارتند از گاشربروم ۱، گاشر بروم ۲، اورست، آناپورنا، دائولاگیری، کانچن چونگا، برودپیک، نانگاپاربات، چو ایو، کی ۲، ماکالو، اناسلو، شیشاپانگما و لوتسه.

قله لوتسه

آقای قیچی ساز به یکی از خبرنگارهایی که با او مصاحبه کرده است گفته که وزارت ورزش از صعود او بی اطلاع است و هیچ گونه حمایتی از هیچ نهادی نشده است. او گفته حتی مسئولین ورزش هم متاسفانه هیچ اطلاعی ندارند و نتوانسته اند سهمی در صعودها و افتخارات داشته باشند.

قیچی ساز کارمند شهرداری است و با حقوق کارمندی زندگی می کند او می گوید: کسی که برای فتح قله ای ۲۰۰ میلیون هزینه می کند آیا با ۱۰ سکه هزینه ی او جبران می شود؟ من به عنوان یک کوهنورد از کوه یاد گرفته ام که زندگی ساده ای داتشه باشم. او بعد از این می خواهد قله های اروپا و آفریقا را فتح کند.

نمایشگاه باستان شناسی هلند در موزه ملی ۶ ماه دیگر تمدید شد
نمایشگاه باستان شناسی هلند در موزه ملی ۶ ماه دیگر تمدید شد
اعداد و ارقام داده های اینترنت اشیا، فاصله زیادی با واقعیت دارد
اعداد و ارقام داده های اینترنت اشیا، فاصله زیادی با واقعیت دارد
تختی با خصوصیات فراهوشمندی
تختی با خصوصیات فراهوشمندی
روستای کلپورگان سیستان و بلوستان ثبت جهانی شد
روستای کلپورگان سیستان و بلوستان ثبت جهانی شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code