از غرق‌شدن در تاریخ تا قدم‌زدن در اعماق دریای لارناکا

آشنایی با ۵ جاذبه گردشگری لارناکا

لارناکا، یکی از شهرهای مهم قبرس است که روی شهر باستانی کیتیون ساخته شده است. به روایتی لارناکا قدیمی‌ترین شهر قبرس و یکی از قدیمی‌ترین شهرهای جهان است. لارناکا شهری‌ست که شما را افسون می‌کند و هر لحظه از اقامتتان در این شهر حس و حالی مرموز خواهد داشت. الی گشت در اینجا برخی از کارهایی را که می‌شود در لارناکا انجام داد معرفی می‌کند:

wreck of zenobia in khirokitia in larnaca

کشتی غرق‌شده زنوبیا

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به لارناکا در قبرس
لارناکا کجاست؟

این کشتی حمل بار سال ۱۹۸۰ غرق شده و حالا شما با غواصی در شرایطی عالی می‌توانید از این کشتی بازدید کنید. این کشتی در عمق ۴۳ متری و در فاصله یک‌ونیم کیلومتری ساحل لارناکا دست نخورده باقی مانده است. با غواصی در اعماق دریا می توانید شکوه این کشتی ۱۷۲ متری را درک کنید. تنوع بی نظیر موجودات دریایی که حالا به این کشتی به چشم خانه نگاه می کنند این کشتی غرق‌شده را به یکی از جذاب‌ترین های مدیترانه بدل کرده است. غواصی و دیدن این کشتی یکی از کارهایی است که باید در سفر به لارناکای قبرس انجام دهید.

khirokitia in larnaca

سایت باستان‌شناسی خیروکیتیا

خیروکیتیا یکی از مهمترین سایت های نوسنگی جهان است. در نگاه اول به نظر می رسد این سایت فقط توده ای از سنگ های بهم ریخته است، اما اگر قبل از وارد شدن به سایت نمونه های بازسازی خانه ها و وسایل را ببینید با ورود به خیروکیتیا چیزی را که می بینید بهتر درک خواهید کرد. مردم این ناحیه حدود ۹۰۰۰ سال پیش در اینجا زندگی می کردند. در حال حاضر می دانیم مردم این منطقه مرده ها را زیر طبقه ای از خانه شان به خاک می سپردند تا همیشه در نزدیکی محل زندگی اش بماند.

داستان کشف این سایت باستانی هم جالب است. مردم محلی طی کندوکاو زمین به ظروف باستانی رسیده بودند و از این ظروف در خانه‌های خودشان استفاده می‌کردند! با اینکه امروزه کارهای باستان‌شناسی فراوانی در این منطقه انجام شده کسی چه می داند تا پیش از این چه چیزهایی از در این منطقه کشف شده بود.

Church of Saint Lazarus Larnaca

کلیسای سنت لازاروس

این کلیسا در قرن ۹ میلادی بنا شده است. بنا بر روایتی لازاروس برادر مریم مقدس بوده که مسیح بعد از مرگ او را زنده کرده و به این منطقه فرستاده است. برخی عقیده دارند جسد لازاروس بعد از مرگ دومش به فرانسه منتقل شده و حالا کلیسا بر مقبره ای خالی بنا شده است. با این حال داستان جذاب، معماری زیبا، موزه بیزانسی و آثار باستانی موجود در کلیسای سنت لازاروی این بنا را به یکی از جاذبه های مهم گردشگری لارناکا تبدیل کرده است.

larnaca salt lakes

دریاچه نمک لارناکا

بعد از واردشدن به لاراناکا اولین چیزی که نظر شما را به خودش جلب خواهد کرد، دریاچه نمک لاراناکا خواهد بود. این دریاچه فاصله کمی با فرودگاه دارد و در غرب این شهر قرارگرفته. اگر در اواخر زمستان یا اوایل بهار به لارناکا سفر کنید از دیدن زیبایی این دریاچه با فلامینگوهای صورتی اش شگفت‌زده می‌شوید.

larnaca fort

قلعه لارناکا

این قلعه را عثمانی ها در سال ۱۶۲۵ برای دفاع از شهر ساخته اند. در سال های ۱۸۷۸ که انگلیسی ها جزیره را فتح کرده بودند از این قلعه به عنوان زندان استفاده می‌کردند.  قلعه کاراناکا در سمت راست نوار ساحلی بنا شده. بازدیدکنندگان قلعه لارناکا می توانند از نمایشگاه باستان‌شناسی سایت کیتیون که داخل قلعه قرار دارد دیدن کنند. این روزها گاهی از این قلعه برای برگزاری مراسم فرهنگی شهرداری لارناکا  استفاده می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد