فردا چهار فروند هواپیمای ATR به ایران وارد می شود

زمان زمان تحویل هواپیماهای جدید به ایران

بر طبق برنامه، شرکت هواپیمایی ایران ایر، چهار هواپیمای سفارشی ATR 72-600 را امروز تحویل می گیرد و تا فردا آن ها وارد تهران می شوند. با ورود این هواپیماها ایران موفق شده که از از زمان از بین رفتن تحریم ها تاکنون هفت هواپیمای اروپایی را وارد ناوگان هواپیمایی کشور کند، در ادامه الی گشت را همراهی کنید.

هواپیمای ATR
مطالب مرتبط:
امن ترین هواپیماهای مسافری جهان کدامند؟
چرا همیشه از سمت چپ وارد هواپیما می شویم؟

ایران ایر، ۲۰ فروند از این هواپیما که ساخت شرکت جونت ونچر است را سفارش داده و به نظر می آید مابقی آن ها تا سال ۲۰۱۸ به ایران تحویل داده شوند، تعداد ۴ فروند از این هواپیماها در نواحی محروم ایران به کار می رود. این هواپیما ۷۰ صندلی دارد و به قیمت ۲۶٫۸ میلیون دلار خریداری شده است. این هواپیما قادر است که در شرایط سخت آب و هوایی هم پرواز داشته باشد و می تواند به کمک امکانات پیشرفته در کابین خلبان در هر شرایط آب و هوایی ای فرود بیاید. شرکت های هواپیمایی معروف زیادی تاکنون از این هواپیما استفاده کردند.  با توجه به اینکه ایران کشوری چهارفصل است این خیلی مهم است که ایرلاین ها به هواپیماهایی مجهز باشند که در هر شرایط محیطی بتواند پرواز کند. امکانات کابین این هواپیما تا حدودی شبیه ایرباس A350 است.

هواپیماهای جدید

این هواپیما از نوع ملخی است و برخلاف تصور که آن را قدیمی و با ایمنی پایین می دانند، موتورهای ملخی آن توسط شرکت معروف کانادایی درست شده و سال ها امتحان خود را پس داده است. دیگر هواپیماهایی که تاکنون به شرکت ایران ایر تحویل داده شده، ۳ فروند ایرباس است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد