بلیط هواپیما

امن ترین هواپیماهای مسافری جهان کدامند؟

امن ترین هواپیماهای مسافربری

بیایید در این مطلب به همراه الی گشت، سری به امن ترین هواپیماهای مسافربری بزنیم لیستی که در زیر برای شما آماده کرده ایم، توسط یکی از شرکت های مشهور مشاوره ی بیمه در لندن تهیه شده است و در آن، هواپیماها بر اساس تعاد پروازهای منجر به سقوط در هر ساعت با هم مقایسه شدند، در ادامه لیست این هواپیماها را خواهید دید:

امن ترین هواپیماهای مسافربری

۱- بویینگ ۷۳۷ (Boeing 737 CFMI)

مطالب مرتبط:
چطور رفتار مناسبی در هواپیما داشته باشیم؟
رعایت این نکات سلامتی تان را در هواپیما تضمین می کند

تعداد سقوط در ۴۸۳۶۹۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۴-۲۰۰۰
شرکت مشهور بویینگ، سازنده ی هواپیمای بویینگ ۷۳۷ است و تا حالا ۱۹۸۸ عدد از آن تولید کرده است که همه ی آنها هم در حال حاضر بهره برداری شده اند و CFMI، همان مدل موتور هواپیما است. آخرین باری که هواپیمای بویینگ ۷۳۷ سقوط کرد، در آگوست سال ۲۰۰۸ بود که باعث کشته شدن ۸۸ نفر در آن حادثه شد.

بویینگ 737

۲- بویینگ ۷۵۷ (Boeing 757)

تعداد سقوط در ۱۳۷۴۴۴۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲-۲۰۰۵
هواپیمای بویینگ ۷۵۷، توسط شرکت بویینگ برای جایگذاری با بویینگ ۷۲۷ ساخته شد و هنوز هم توسط تعداد زیادی از شرکت های هواپیمایی آمریکا و خیلی دیگر از کشورهای خارجی مورد استفاده است. این مدل از اولین روز تولید تا حالا، فقط ۵ سقوط داشته است و باعث گرفتن جان ۴۶۳ مسافر شده است.

بویینگ 757

۳- ایرباس ای۳۲۰ (Airbus A320)

تعداد سقوط در ۱۴۰۵۰۲۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۸ تا به حال
هواپیمای ایرباس ای ۳۲۰ و نسل های تغییر داده شده ی آن یعنی A318، A319 و A321، هم در بین شرکت های هواپیمایی اقتصادی و هم شرکت های سنتی، محبوبیت زیادی دارند. در حال حاضر حدود ۳۶۰۰مدل از این هواپیما در حال استفاده است و در طول ۲۰ سال فقط پرواز فقط ۸ سانحه برای آن اتفاق افتاده است و بطور کلی، ۵۹۷ مسافر جان خود را از دست داده اند.

ایرباس ای320

۴- بویینگ ۷۶۷ (Boeing 767)

تعداد سقوط در ۱۴۸۹۵۱۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲ تا حال
بویینگ مدل ۷۶۷، یکی از مشهورترین مدل های هواپیماهای مسافت دور در شرکت های هواپیمایی آمریکایی و اروپایی است. در طول ۲۰ سال، فقط ۳ حادثه برای این مدل هواپیما اتفاق افتاده است که باعث گرفتن جان ۵۳۶ مسافر شده است. علاوه بر این، ۱۵۷ نفر دیگر هم در حادثه ی تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۱ در این هواپیما جانشان را از دست دادند. آخرین حادثه ی این هواپیما در آوریل سال ۲۰۰۲ رخ داد که طی آن، ۱۲۸ نفر کشته شدند.

بویینگ 767

۵- بویینگ ۷۳۷ ان جی (Boeing 737 NG)

تعداد سقوط در ۱۶۰۴۷۹۰۰ ساعت پرواز: ۱ بار
سال ساخت: ۱۹۸۲ تا حال
بویینگ ۷۳۷ نسل جدید مطمئنا هم بهتر و امن تر از نسل های قبلی است. در تمام دوران بهره برداری اش، فقط ۳ حادثه برای آن پیش آمده است که باعث کشته شدن ۲۷۷ نفر شده است. آخرین اتفاق در فوریه سال ۲۰۰۹ ابود که باعث کشته شدن ۴ نفر از خدمه و ۵ مسافر آن شد.

بویینگ 737 ان جی

منبع: travelvivi.com

معرفی فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین
معرفی فرودگاه کانمینگ چانگشوی چین
مزایای بیشماری که مهمانداری هواپیما دارد!
مزایای بیشماری که مهمانداری هواپیما دارد!
معرفی فرودگاه سیدنی
معرفی فرودگاه سیدنی
تجزیه و تحلیل وضعیت صنعت هواپیمایی ایران
تجزیه و تحلیل وضعیت صنعت هواپیمایی ایران