روش جدید تشخیص هویت با فناوری اسکن چهره در فرودگاه

استفاده از فناوری اسکن چهره در فرودگاه

طرح جدیدTSA  که مبنی بر پذیرش سیستم های امنیتی بیومتریک به منظور تشخیص هویت است، جدیدا معرفی شد. با توجه به این طرح، ممکن است در آینده نزدیک فناوری اسکن چهره جایگزین برای کارت های شناسایی گردد. با الی گشت همراه باشید تا در خصوص استفاده از فناوری اسکن چهره در فرودگاه ها بیشتر بدانیم.

فناوری اسکن چهره در فرودگاه
مطالب مرتبط:
این فرودگاه ها روی آب شناور هستند! + تصویر
لیست پررفت و آمدترین فرودگاه های جهان ۲۰۱۸ منتشر شد!
ترکیب هنر و تکنولوژی در ترمینال جدید فرودگاه اینچئون سئول

فناوری اسکن چهره در فرودگاه و اثر انگشت می تواند جایگزینی مناسب برای کارت های شناسایی در فرودگاه‌ها شوند و شاید روزی دیگر اجباری در کار نباشد که جهت تشخیص هویت از کارت های شناسایی، گذرنامه یا گواهینامه رانندگی استفاده نمایید.

فناوری اسکن چهره در فرودگاه

اداره‌ امنیت حمل و نقل با نام  TSAدر آمریکا و در روزهای گذشته به منظور استفاده از ابزارهای تشخیص چهره و همچنین دیگر ابزارهای بیومتریک شناسایی جهت دقت و سرعت بیشتر در فرآیندهای فرودگاهی در قالب یک طرح چند مرحله ای رونمایی کرد. بر اساس گزارشی که به طور خلاصه از طرح های TSA و در ۲۳ صفحه انتشار یافته است، این شرکت که سیستم های بیومتریک را در لس آنجلس و آتلانتا مورد آزمایش قرار داده است، در آینده نزدیک استفاده از این تکنولوژی را در گیت های ورود و خروج مسافران داخلی و مسافران بین المللی که به صورت «PreCheck» ثبت نام نموده اند، آغاز خواهد کرد.

فناوری اسکن چهره در فرودگاه ها

در همین راستا مدیر TSAبه نام دیوید پیکوسکه در یک نشست خبری ابراز نمود: با افزایش تهدیدهایی که صنعت هواپیمایی با آن مواجه می باشد و زمان زیادی است که وجود دارد و این صنعت را رنج می دهد، با کمک شرکای صنعتی ما، استفاده از نسل بعدی فناوری های امنیتی و البته فناوری اسکن چهره در فرودگاه که با آن اشاره شد، می تواند کمک بسیار بزرگ و حیاتی به این صنعت بکند.

فناوری اسکن چهره

خبر مربوط به رونمایی از فناوری جدید توسطTSA  بعد از خبری منتشر شد که سازمان «حفاظت های مرزی و گمرک» گفت در حال تقویت مکانیزمی است که جهت تشخیص چهره افرادی که وارد آمریکا می شوند، می باشد. به این ترتیب، مسافران هواپیمایی می بایست پیش از ورود به بخش غربالگریTSA، هویت خود را با کمک از کارت های پرواز خود ثبت نمایند. در واقع این کار به TSA اجازه خواهد داد که لیست مسافران را با اسامی تروریست هایی که در سیستم های امنیتی از قبل ثبت شده، تطبیق دهند و هویت آنها را تایید نمایند.

فناوری اسکن چهره

نرم افزار تشخیص چهره و اثر انگشت جایگزین روش های سنتی و دستی می گردد و امکان تقلب و خطا در این روش ها تا حد زیادی کمتر می شود. این تکنولوژی همچنین توسط چند شرکت هواپیمایی از جمله دلتا ایرلاین واقع شد که در ماه سپتامبر اعلام نمود در حال ساخت یک ترمینال بیومتریک در آتلانتا می باشد تا بدین وسیله مسافران قادر باشند بدون نیاز به تایید هویت های دستی، برای چک – این پرواز های خود اقدام کنند.

فناوری اسکن چهره در فرودگاه ها

اما نکته قابل توجه این کهTSA  در معرفی این تکنولوژی خود هیچ موردی در خصوص کاهش حجم شلوغی جمعیت در فرودگاه ها به دلیل استفاده از این متد جدید اسکن تشخیص چهره گزارش نکرده است. علاوه بر این، این سازمان در راستای این دستاورد جدید که به منظور حفاظت از حریم خصوصی افراد است تا مانع از این که این اطلاعات برای اهدافی غیر از هدف اصلی آن استفاده گردن، مگر این که فرد مورد نظر در این خصوص رضایت خود را اعلام کرده باشد.

هیچ وقت در هواپیما قهوه نخورید!
هیچ وقت در هواپیما قهوه نخورید!
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟
پرواز به سمت غرب سریع تر است یا شرق؟
امکانات و تفاوت کلاس های پروازی در پروازهای هند
امکانات و تفاوت کلاس های پروازی در پروازهای هند
مسافران هواپیما چه حقوقی دارند؟
مسافران هواپیما چه حقوقی دارند؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code