جالب ترین اسباب بازی های جدید کودکان

فناوری در اسباب بازی های کودکانه

امروزه شرکت ‌های بزرگ تمام تلاش خود را به کار می بندند تا با تولید اسباب ‌بازی ‌های مجهز به فناوری ‌های پیشرفته که گاهی اوقات جنبه آموزشی نیز دارند، سهمی از بازار عظیم را به خود اختصاص دهند. در همین راستا نگاهی به برخی از جالب ‌ترین اسباب ‌بازی ‌های نوین در سال ۲۰۱۶ داریم. با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
بازگشت به کودکی در بزرگترین اسباب‌بازی فروشی‌ها
معرفی فروشگاه هایی که کودکان را شاد می کند

SAM lab

بلوک‌ های SAM Lab:

بلوک ‌های این بازی هوشمند مانند لگوهایی مجهز به اینترنت اشیا است. در بلوک‌ ها دکمه ‌های مختلف، موتورهای DC و ماژول‌های نوری RGB نیز هست. کودکان می ‌توانند با استفاده از برنامه‌ای که روی کامپیوتر نصب می ‌شود، لینک‌ های مجازی میان بلوک ‌ها بوجود آورده و آنها را به‌طور بی ‌سیم به ‌هم وصل کنند. به این ترتیب اسباب ‌بازی‌های خاصی ساخته خواهد شد. این بازی اولین بار در نمایشگاه اسباب‌ بازی لندن ۲۰۱۶ رونمایی شد. در نمایشگاه نیز از این بلوک ‌ها برای ساخت یک اتومبیل اسباب ‌بازی کنترل از راه دور، ساخت یک روبات و حتی زنگ بیدار باش در اتاق خواب استفاده شد که با توجه به رنگ نور خانه، طیف رنگی خاصی را از خود ساطع می‌کرد. اما مهم ‌ترین مشکل این بازی، شارژ کم بلوک ‌های هوشمند بی‌ سیم آن است. به همین دلیل باید گاهی اوقات بازی را متوقف کرد تا بلوک‌ ها مجددا شارژ شوند.

توپ روباتیک:

این اسباب ‌بازی که Sphero SPRK+ نام دارد بیشتر از جنبه آموزشی برخوردار است. در این بازی به جای کنترل توپ روباتیک به وسیله یک عصا، کاربر می‌تواند با یک برنامه موبایلی این روبات را کنترل کند. این بازی برای کودکان ۸ ساله و بالاتر مناسب است. می‌توان مشوق آنها بود تا در بازی ‌هایی مانند مارپیچ یا تقلید رنگ‌ های سیاره‌ های منظومه شمسی از این توپ استفاده کنند. هنگام بازی، کودکان می ‌توانند داخل توپ را نیز ببینند و به این ترتیب درک بهتری از توپی که کنترل می‌کنند دارند.

ساعت مچی دست‌ ساز با Mover Kit:

شرکت Tech Will Save Us چند پروژه مختلف دارد که هدف همه آنها آموزش درباره فناوری به کودکان و همزمان ساخت دستگاه‌ هایی مانند دسته کنسول بازی‌ های کامپیوتری، دستگاهی برای آب دادن به گل‌ها یا بلندگو است. در هرحال این اسباب ‌بازی جدید که برای کودکان ۸ ساله و بالاتر مناسب است، به کودکان این اجازه را داده ساعت مچی دلخواهشان را بسازند. این اسباب ‌بازی مجهز به حسگرهای مختلف و نور است. کودکان می ‌توانند با استفاده از یک برنامه کدگذاری ساده، برنامه‌های موبایل را برای ساعت مچی‌شان تنظیم کنند. این برنامه موبایلی از کاربر درخواست می کند کارهای مختلفی انجام بدهد؛ مثلا بپرد، بدود یا دستش را تکان بدهد. قلم سه‌ بعدی: این قلم سه ‌بعدی نخستین مرتبه در نمایشگاه اسباب‌ بازی لندن رونمایی شد و در همان جا با استقبال بسیار خوبی روبرو شد. کودک به وسیله این اسباب ‌بازی می تواند نقاشی‌ های سه‌ بعدی خارق ‌العاده‌ای بسازد. در این قلم، رنگ بیوپلاستیکی به کار برده شده که در مجاورت هوای آزاد سرد و سخت می ‌شود. این اسباب ‌بازی قالب ‌ها و نسخه‌ های از پیش ساخته شده‌ای نیز دارد که ایده‌هایی نیز به کودکان خواهد داد.

little bits

بلوک ‌های آهنربایی LittleBits:

در این بازی، بلوک ‌ها به وسیله آهن ربا به یکدیگر وصل خواهند شد. این به آن معنا است که حوزه کاربرد این بازی محدودتر است، اما در عوض نیازی به انتظار برای شارژ شدن بلوک‌ها نیست. این بازی هدیه مناسبی برای کودکان است. این بازی شامل ۱۹۹ بلوک و راهنمایی‌های مرحله به مرحله برای ساخت ۸ وسیله مانند یک گاو صندوق مخفی، زنگ رستوران و غیره است.

عکاسی از بلوک‌ های Bloxels:

کودکان با کنار هم قرار دادن بلوک ‌های پلاستیکی رنگی در شبکه Bloxels، می‌توانند یک بستر بازی ویدئویی بسازند که روی دستگاه‌ های اندروید یا iOS کار می کند. هنگامی که آنها یک اتاق یا سطح را می ‌سازند، می ‌توانند با استفاده از دوربین تلفن موبایل یا تبلت، از شبکه ‌شان عکس بگیرند و به این ترتیب آنچه ساخته ‌اند به برنامه بازی افزوده می شود. حروف و اعداد نیز به همین شکل ساخته می‌شوند. این بازی برای کودکان ۸ تا ۱۲ ساله مناسب است.

kano computer

کامپیوتر کودکانه Kano Complete:

وقتی کامپیوتری در اختیار کودکان می گذارید، می‌توانند بازی ‌های مختلفی انجام دهند، اما به جای آن می‌توان ساخت یک کامپیوتر را به آنها یاد داد. «کانو» نیز یک کیت کامپیوتر سازی برای کودکان است که هدف آن ساخت و بازی با کامپیوتر به شیوه ‌ای سرگرم‌ کننده است. این اسباب ‌بازی دستورالعمل ساده‌ای داراست و بنابراین کارکردن با آن برای کودکان لذت بخش است.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد