کشف قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه

قدیمی ترین کشتی جهان کشف شد

دانشمندان بقایای کشتی هایی را در اعمال دریای سیاه بعد از سه سال کاوش، کشف کردند که قدمت آنها به چند قرن گذشته بر می گردد و از اتفاق نادر بسیار شگفت زده نیز شده اند. ولی آنچه که موجب هیجان بیشتر آنها شد این موضوع بود که کشتی که به پهلو در کف این دریا آرامیده، سالم است در حالی که تا قبل آن، نقش این کشتی فقط روی یک کوزه یونانی باستانی رویت شده بود. در ادامه همراه با الی گشت باشید تا جزئیاتی از این اتفاق هیجان انگیز و کشف قدیمی ترین کشتی جهان را خدمت شما ارائه دهیم.

قدیمی ترین کشتی جهان
مطالب مرتبط:
ماجرای خوفناک کشتی ارواح کشف شده در میانمار! + تصویر
کشتی قاتلی از جنگ جهانی دوم که ارواح سرگردان در آن دیده می شوند!
کشف قدیمی ترین اثر هنری جهان که توسط انسان های اولیه ایجاد شده! + تصویر

نکته قابل توجه این که این کشتی یونانی در عمق بیشتر از دو کیلومتری دریا کشف شده است و در این عمق اکسیژن وجود ندارد، به گونه ای که مواد ارگانیک می توانند هزاران سال باقی بمانند. با این حال قسمت کوچکی از این کشتی مورد تست کربن قرار گرفت و تخمین زده شده که قدمت آن هم به ۴۰۰ سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد، با توجه به این موارد، گفته می شود که آن، قدیمی ترین کشتی سالمی می باشد که بشر تا به امروز موفق به کشف آن شده است.

قدیمی ترین کشتی جهان در دریای سیاه

پژوهشگر ارشد این پروژه، پرفسور جان آدامز در این خصوص ابراز داشت:

یک کشتی سالم که از عصر کلاسیک به جای مانده است و در عمق بیش از دو کیلومتری دریا خوابیده است، آن چیزی است که من هرگز باورش نمی کردم. در واقع کشف قدیمی ترین کشتی جهان و این یافته، دانسته ها و اطلاعات ما را نسبت به کشتی سازی و البته دریانوردی در عصر باستان تغییر خواهد داد.

کشف قدیمی ترین کشتی

این پروژه باستان شناسی و دریانوردی در دریای سیاه (Black Sea MAP) طرحی است که با سرمایه گذاری مشترک بین کارشناسان انگلیسی و بلغارستانی شکل گرفت. گروه این پروژه که از تعدادی کارشناس تشکیل شده بود، با استفاده از سیستم های دوربین مخصوص در اعماق زیاد آب، تا کنون بیشتر از ۶۰ فروند کشتی را کشف کرده اند، در این کشف جدید، ناوگان کشتی های جنگی در قرن هفدهم قفقازی ها، کشتی های تجاری روم و همچنین کشتی یونان باستان که بطور سالم و دست نخورده کشف شد.

کشف قدیمی ترین کشتی جهان

هدف از انجام پروژه نقشه برداری در اعماق دریای سیاه، بررسی تاثیرات طوفان های منطقه و تغییرات در سطح دریا ماقبل تاریخ می باشد. در آینده نزدیک، یک برنامه مستند در دو ساعت و در این خصوص در موزه‌ی بریتانیا و همچنین در برخی دیگر از شهرهای جهان به نمایش در می آید.

قدیمی ترین کشتی در جهان

بعضی از کارشناسان بر این عقیده اند که کشتی دریای سیاه از همان نوع کشتی هایی است که پژوهشگران ابراز می کنند قبل تر، فقط تصویر آن را بر روی برخی از دست سازه های مانده از دوران باستان مشاهده کرده اند، از جمله یک سفال قدیمی موسوم به Siren Vase که در موزه بریتانیا از آن محافظت می گردد که همان طور که گفته شد روی آن یک کشتی دیده می شود که شبیه کشف جدید است.

روستایی که عکس گرفتن در آن ممنوع بود!
روستایی که عکس گرفتن در آن ممنوع بود!
کشف معجزه آسای یک داروی باستانی که علم پزشکی را در حیرت فرو برد!
کشف معجزه آسای یک داروی باستانی که علم پزشکی را در حیرت فرو برد!
رشته های تحصیلی عجیب
رشته های تحصیلی عجیب
طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان
طولانی ترین مسیرهای پروازی جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code