کشتی قاتلی از جنگ جهانی دوم که ارواح سرگردان در آن دیده می شوند!

کشتی روح آبی، کشتی تاریخی قاتل!

یو اس اس لکسینتن (USS Lexington) یا همان روح آبی را می شناسید؟ فکر می کنید که روح آبی قرار است که یک قلعه و یا هتل که پر از ارواح است باشد؟ خیر! روح آبی یک ناو هواپیمابر آمریکایی است که سرنوشتش با تمامی وسیله هایی همچون خودش متفاوت رقم خورده است. در ادامه با ما در الی گشت همراه باشید تا به اتفاق یکدیگر بررسی نماییم که چه سرگذشتی بر کشتی روح آبی گذشته است.

کشتی تاریخی قاتل
مطالب مرتبط:
عجیب ترین خرافات دنیا که تا به حال نشنیده اید!
ماجرای عجیب مردی که ۴ بار مورد اصابت صاعقه قرار گرفت!

بگذارید تا در ابتدا درباره ی لکستین برایتان بگوییم. لکستین یک کشتی بسیار معمولی بوده است که در زمان جنگ جهانی دوم برای ارتش آمریکا همانند کشتی ها و ناوبرهای دیگر ساخته شده بود. ساخت این کشتی برای نخستین بار در سال ۱۹۴۱ توسط کارخانه‌ ی کشتی‌سازی بتلیهم استیل در ماساچوست آغاز شد.

این کشتی برای نخستین بار در تاریخ ۱۷ فوریه سال ۱۹۴۳ با هدایت کاپیتان فلیکس استامپ فعالیت خود را آغاز کرد. لکسینتن خیلی سریع به نبردهای جنگ جهانی دوم و جبهه ی آمریکا ملحق شد. این که کشتی لکستین را روح آبی می نامند به این دلیل است که این کشتی را چندین بار به حالت استتار در آورده بوده اند اما پس از این که استفاده از این کشتی در جنگ به حتمیت رسید، آن را به رنگ آبی درآوردند و به همین دلیل خدمه ی این کشتی آن را به نام روح آبی نام گذاری کردند.

این کشتی وظیفه ی نبرد و کمک رسانی در برابر جبهه ی ژاپن را داشت و در این امر فراتر از وظیفه اش موفق بود زیرا بارها نیروهای ژاپنی را سردرگم کرده بود و روحیه ی آن ها را متزلزل ساخته بود.

روح آبی

لکسینتن در طول جنگ موفق به دریافت ۱۱ ستاره ی جنگ و تقدیرنامه از طرف ریاست جمهوری را دریافت کرد. بعد از جنگ لکستین به اصطلاح به مرخصی رفت و فعالیتی نکرد. در اوایل دهه ‌ی ۱۹۵۰ میلادی این کشتی فعالیت خود را از سر گرفت و به عنوان ناو جنگی مورد استفاده قرار گرفت. در نهایت در سال ۱۹۹۱ لکسینتن بعد از سال‌ ها فعالیت دریایی از دور استفاده برای دریاها و فعالیت های مهم و دست اول بازنشسته شد.

در سال ۲۰۰۳ میلادی بود که این کشتی به عنوان یک اثر تاریخی و ملی معرفی شد و به عنوان قدیمی ‌ترین کشتی باقی مانده در جهان از جنگ جهانی دوم، شناخته شد. در حال حاضر لکستین  یک ناو هواپیمابر قدیمی است که در طول سال‌ها همچون بسیاری از ناوهای جنگی دیگر درگیر جنگ شده است و بدون استثنا از کشتی های دیگر هم صدمه دیده و هم تعدادی از افرادی که برروی آن خدمت می کرده اند، جان خود را از دست داده اند.

این کشتی در اغلب نبردهای مهم آمریکا در جنگ جهانی دوم حضور داشته و طبق آمار تلفات آن بیش از ۳۰۰ نفر بوده است. امروزه لکستین دیگر یک ناو هواپیمابر نیست و تبدیل به یک موزه شده است.

کشتی روح آبی

اما این ناوبر سابق و موزه ی فعلی به این سادگی ها روزگار نمی گذراند. اکثر بازدید کنندگان این کشتی بارها گزارش داده اند که با چیزهایی عجیب و ماورایی رو به رو شده اند و شنونده‌ ی صداهای مرموزی بودند.

آنقدر تعداد این گزارش ها از طرف بازدیدکنندگان این موزه افزایش پیدا کرد که  باعث شد تا گروهی از کارشناسان حوزه ی پدیده ‌های ماورایی و غیر قابل توضیح برای بررسی و پیدا کردن یک سری از پاسخ ها، به این کشتی بروند.

جودیت ویپل که یک مورخ است تصمیم گرفت تا با تیم متخصصی از کارشناسان پدیده‌ های در رابطه با بررسی اتفاقاتی که در این کشتی اتفاق می افتد، همکاری داشته باشد. او می‌گوید که در ابتدا متوجه شدیم که در اثر برخورد یک بمب ژاپنی، ۵۰ نفر بر روی عرشه ی این کشتی کشته شده اند.

مورد بعدی که بازدیدکننگان بسیاری نیز آن را گزارش داده بودند این است که در آشیانه ی کشتی مردی را در یونیفورم نیروی دریایی زمان جنگ جهانی دوم مشاهده کرده که به یکباره ناپدید شده است. حتی اندی کاردیل که یکی از کارمندان موزه است، در شفیت خود در عرشه دوم کشتی صدای مردانی را شنیده که فریاد می‌ زدند و حتی افرادی را دیده است که به سمت راهروها می ‌دویدند.

لکسینتن

در طول تحقیقات این گروه در راهروهایی در نزدیکی محل حضور ان ها، صداهای عجیبی را ثبت نمودند که از بالای سرشان به گوش می ‌رسید. در عرشه ی شماره یک، ۲ نفر دیگر از اعضای گروه تجسس، صدایی عجیب شنیدند که همانند افتادن ابزار سنگین بود.

بروز صداهای عجیب و غریب در حال افزایش بود و دیگر شمار آنان از دست اعضای گروه در رفته بود! حتی در موتورخانه ی کشتی اعضا صدای زنی را شنیدند که درابتدا فکر می کردند که یکی از همکاران‌شان است، البته همان همکاری که در همان زمان دقیقا ۷ طبقه بالاتر و در عرشه ی شماره ی ۲ حضور داشت!

بالاخره این صداهای عجیب که همگی هم ضبط شده بودند مورد آنالیز قرار گرفتند. در بررسی‌های گروه از این نوارها مشخص شد که روی نوار صداهایی شبیه به سرفه کردن و جیغ کشیدن هم ضبط شده است.

کشتی روح آبی، کشتی تاریخی قاتل!

حتی هنگامی که گروه سوابق اعضای کشته شده در کشتی را بررسی کردند متوجه شدند که یک خدمه که زن نیز بوده است در کشتی کشته شده است. پس از این که اعضا از این کشتی خارج شدند و فیلم های ضبط شده را مورد بررسی قرار دادند متوجه شدند که تصویری نامفهموم و شبح وار در تصاویر وجود دارد اما برخی دیگر معتقد بودند که چنین چیزی در تصاویر وجود ندارد.

در این میان نظر سرپرست تیم تحقیقاتی که اعتقاد داشت تمام این ها نتیجه ی توهم از فضای بزرگ کشتی بوده است و همچنین نظرات منفی برخی دیگر از اعضای گروه باعث شد که در نهایت این گروه از اعلام قطعی و یا حتی عدم قطعیت حضور اشباح و یا نیروهای ماورایی دیگر این پرونده را رها کنند. البته ابین مسئله هیچگاه باعث نشد تا مردم لکستین را کشتی عادی بدانند و این کشتی ناوبری همچنان یکی از کشتی های جن زده در دنیا شناخته می شود.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code