مرتفع ترین تله سیژ جهان در پیست اسکی آلوارس سرعین ساخته می شود

ساخت مرتفع ترین تله سیژ جهان در سرعین

مرتفع ترین تله سیژ جهان به زودی در آلوارس سرعین ساخته می شود، خبری هیجان انگیز که می تواند ماجراجویان را به وجد بیاورد. با ساخت این تله سیژ حتی صعود به قله سبلان هم آسان تر می شود و کوهنوردان زیادی می توانند برای کوهنوردی از این امکان استفاده کنند. مرتفع ترین تله سیژ دنیا قرار است تا با هزینه ۴۰ میلیارد تومان تا دو سال دیگر ساخته شود تا رونق بیشتری به  پیست اسکی آلوارس سرعین دهد، در ادامه این خبر الی گشت را همراه کنید.

آلوارس
مطالب مرتبط:
آلوارس گنجینه ای ناشناخته در استان اردبیل
لیست پیست های اسکی موجود در ایران
۹۲۰ اثر تاریخی و طبیعی در اردبیل ثبت ملی شده اند

ورزش های زمستانی مثل اسکی همیشه طرفداران زیادی دارند، ماجراجویانی که لحظه شماری می کنند تا ماه های سرد از راه برسند تا سری به پیست های اسکی بزنند و ماجراجویی های هیجان انگیزی را از سر بگذرانند. فکر می کنید بزرگ ترین پیست اسکی ایران کجاست؟ پیست اسکی آلوارس در سرعین اردبیل، پیستی که یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری استان اردبیل است و در دامنه های سبلان قرار دارد.

قرار است در این پیست به زودی مرتفع ترین تله سیژ جهان ساخته شود پس اگر از طرفداران ورزش ها و تفریحات زمستانی هستید و خیال دارید به زودی سری به پیست اسکی آلوارس بزنید تا دو سال دیگر می توانید از مرتفع ترین تله سیژ دنیا استفاده کنید. در صورتی که حدود ۴۰ میلیارد تومان تامین اعتبار شود تا دو سال دیگر از این تله سیژ رونمایی خواهد شد. مجموعه ورزشی پیست اسکی آلوارس مهرگان ۲۰ هکتار مساحت دارد  فاز اول این تله سیژ به طول هزار و ۲۰۰ متر با سرمایه گذاری ۲۰ میلیارد تومان درست شده است اما ساخت فازهای دوم و سوم آن که ۴ هزار متر طول دارند با تامین ۴۰ میلیارد تومان در آینده ساخته خواهد شد. اگر این اعتبار ساخته شود و فازهای دوم و سوم کامل شوند در این صورت شاهد مرتفع ترین تله سیژ جهان در پیست اسکی آلوارس سرعین خواهید بود.

مرتفع ترین تله سیژ جهان

با ساخت این تله سیژ بعد از پیاده شدن از این وسیله تا قله سبلان فقط ۲ کیلومتر باقی مانده که به این ترتیب رسیدن به قله سبلان از این مسیر بسیار آسان تر از قبل خواهد شد. در فصل زمستان این منطقه مملوء از ماجراجویانی می شود که برای اسکی خودشان را به اینجا رسانده اند البته بازدید از این منطقه فقط محدود به فصل زمستان نیست و با چشم اندازهای جذاب تابستانی در فصل های دیگر سال هم گردشگران زیادی دارد به طوری که در فصل تابستان هر روز حدود ۵۰۰ گردشگر داخلی و خارجی از این منطقه بازدید می کنند و در مدتی که در این منطقه هستند می توانند از آلاچیق های اقامتی استفاده کنند.

این منطقه زمستان های بسیار سردی دارد و دمای هوا حتی به منفی ۴۰ درجه هم می رسد برای همین لازم است که راه این مجموعه درست شود و برای مرمت این راه هم ۸۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. اردبیل با چشم اندازهای جذاب طبیعی و چشمه های آب گرم یکی از جذاب ترین شهرهای ایران برای گردشگری ست و خیلی ها برای ایران گردی هایشان این شهر را در لیست سفرهای خود قرار می دهند، شهری که با چشم اندازهای خیال انگیزش مطمئنا شما را غافلگیر خواهد کرد.

تله سیژ

کمی درباره پیست اسکی آلوارس

پیست اسکی آلوارس در سرعین اردبیل پیستی خاص با ویژگی های منحصربفرد و بزرگ ترین پیست اسکی ایران است. منظورمان از خاص بودن این نیست که در اینجا امکانات زیادی وجود دارد بلکه موقعیت مکانی اش باعث این ویژگی های خاص شده است. این پیست در دامنه های سبلان و در نزدیکی روستای آلوارس قرار دارد، روستایی قدیمی که قبلا شاهسون ها برای ییلاق به آنجا می رفتند. قرار گرفتن در ارتفاع ۳۲۰۰ متری از سطح دریا باعث شده تا اینجا در فصل های پاییز و زمستان پوشیده از برف های بسیار باشد و مورد استقبال ماجراجویان قرار بگیرد.

اگر دوست دارید تفریحات زمستانی این پیست اسکی را تجربه کنید باید به ۱۲ کیلومتری روستای آلوارس و ۲۴ کیلومتری سرعین بروید. در این منطقه برای بالا رفتن از کوه امکاناتی مثل بالابر و تله سیرژ هست که می توانید از آن ها استفاده کنید.

آسکی

تله سیژ چیست؟

تله سیژ تقریبا مثل تله کابین است و شکل و شمایلی شبیه تله کابین دارد اما با کمی تفاوت! در تله سیژ به جای کابین، یک سری صندلی های کاملا امن به کار رفته که با نشستن بر روی آن ها بر فراز درختان و رودخانه حرکت می کنید و مناظر و چشم اندازهای جذابی را از نظر می گذرانید. تله سیژ سواری یکی از هیجان انگیز ترین ماجراجویی هاست که طرفداران زیادی دارد و تفریحی هیجان انگیز و لذت بخش است.  تله سیژ در واقع نوعی وسیله ی جابجایی یا بالابر است که معمولا در پیست های اسکی استفاده می شود و شامل یک حلقه کابل فولادی پیوسته است که در بین دو ایستگاه قرار گرفته اند و مجموعه ای از صندلی ها را جابجا می کنند.

همه چیز درباره ی خرید از بازارهای چابهار
هر آن چه که باید درباره ی شهر شعر و ادب، شیراز بدانید!
یک جسد ۲۸۰۰ ساله در همدان کشف شد
غار ایوب در کرمان، با عنوان بزرگترین دهانه غار ایران

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code