نمایشگاهی از آثار تاریخی – فرهنگی هلند در تهران برپا می شود

نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران

امروزه موزه های مطرح دنیا، با امضای تفاهم نامه های همکاری دو جانبه، برای برگزاری نمایشگاه در هر موزه توافق می کنند. در واقع برگزاری این نمایشگاه ها در دنیا امری بسیار رایج است و به رونق و توسعه فعالیت موزه ها کمک بسیار زیادی می کند. معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، امروز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه ۹۷، از برگزاری نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران خبر داد. برای آگاهی از جزئیات این خبر، با مجله گردشگری الی گشت همراه شوید.

موزه درنتز هلند - نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران
مطالب مرتبط:
موزه فضای باز هلند، موزه ای که شبیه پارک است
آشنایی با تاریخ هلند، سرزمین آسیاب‌های بادی و گل های لاله
راهنمای سفر به اوترخت در هلند

همین چند ماه قبل بود که تعدادی از ارزشمندترین آثار موزه لوور پاریس، در قالب نمایشگاهی با عنوان “موزه لوور در تهران” راهی پایتخت کشور شدند و چند ماهی را میهمان مسئولان موزه ملی ایران بودند. نمایش این آثار در تهران، رکورد بازدید از موزه های کشور را شکست و به رونق موزه ایران باستان بسیار کمک کرد. به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، آقای علی اصغر مونسان رئیس این سازمان و معاون ریاست جمهوری، امروز یکشنبه ۱۸ شهریور ماه سال ۹۷، از برگزاری نمایشگاهی دیگر در تهران خبر داد. در این نمایشگاه قرار است آثاری از کشور هلند برای نمایش به تهران منتقل شوند.

مونسان در رابطه با نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران اظهار داشت:

مجموعه ای ارزشمند شامل بیش از ۳۰۰ اثر باستان شناسی و هنری مربوط به کشور هلند، در مهر ماه امسال در محل موزه ملی ایران به نمایش در خواهند آمد. قبل از این نمایشگاهی با عنوان “ایران، مهد تمدن” در موزه درنتز هلند برگزار شده بود که طی آن، آثاری ارزشمند از تاریخ و تمدن ایران در هلند به نمایش در آمدند.

موزه درنتز هلند

حال قرار است تا نمایشگاه باستان شناسی و هنر سرزمین هلند با بیش از ۳۰۰ اثر از قرون ۱۸ تا ۲۰ در اواسط مهر ماه در تهران برگزار شود. مونسان اعتقاد دارد که برپایی چنین نمایشگاه هایی از سایر فرهنگ های جهان در موزه ملی ایران، نشان از عزم کشور برای تعاملات فرهنگی و ارتباطات دو سویه با سایر کشورهای جهان دارد. در واقع برگزاری چنین نمایشگاه هایی، نه تنها باعث رونق بازدید از موزه و توسعه صنعت گردشگری در کشورها می شود، بلکه تعاملات فرهنگی و اجتماعی کشورها و دوستی ملت ها را هم به دنبال خواهد داشت.

یکی از موزه های مهم و برتر قاره اروپا، موزه درنتز (Drents) در شهر Assen هلند است. این موزه تاریخی – فرهنگی، بیش از ۱۶۰ سال قدمت دارد و درون آن آثاری تاریخی و هنری از دوره های ماقبل تاریخ تا دوره معاصر به نمایش گذاشته شده اند. موزه ملی ایران در راستای تعاملات خود با دیگر موزه های جهان، چندیست که نمایشگاه های معتبر و بسیار مهمی را در تهران برگزار می کند. نمایشگاه آثار تاریخی و فرهنگی هلند در تهران یکی دیگر از این نمایشگاه هاست.

۹۲۰ اثر تاریخی و طبیعی در اردبیل ثبت ملی شده اند
کوله گرد کر و لال انگلیسی ۱۲۵ کشور را در ۱۷ سال بازدید کرد
بزرگداشت عطار نیشابوری در جزیره کیش برگزار می شود
آیا شایعه کشف مومیایی کوروش کبیر واقعیت دارد؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code