با این هایپرلوپ مسیر ۱۷۵ کیلومتری را در ۱۵ دقیقه بپیمایید

هایپرلوپ ایده‌ای آینده‌نگرانه‌ در صنعت حمل‌ونقل

هایپرلوپ، ایده‌ی حمل‌ونقلی که از پوسته‌ای فوق‌العاده سریع برای حرکت در تیوب‌های اختصاصی بهره می‌برد، برای اولین بار توسط ایلان ماسک مطرح شد. اکنون استارتاپ‌های متعددی سخت در تلاش هستند تا این سیستم حمل‌ونقل آینده‌نگرانه را به واقعیت مبدل کنند. یکی از این استارتاپ‌ها پَسیفیک هایپرلوپ است که در نظر دارد هایپرلوپی طراحی کند که مسیر ۱۷۵ کیلومتری سیاتل تا پورتلند را در ۱۵ دقیقه طی کند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا با این سیستم حمل و نقل کارآمد آشنا شوید.

هایپرلوپ
مطالب مرتبط:
این ۹ شهر در دنیا بهترین حمل و نقل عمومی را دارند
۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان

پسیفیک هایپرلوپ یکی از ۳۵ فینالیست‌ در میان ۲۶۰۰ متقاضی جهانی است که در رقابت جهانی هایپرلوپ وان در ماه آوریل شرکت کرده بود. ساخت مسیر هایپرلوپی که سیاتل را به پورتلند متصل کند، ایده‌ای تصادفی‌ نبوده است؛ گروه در پستی که وب‌سایت درخواست آنلاین Change.org گذاشته است، می‌گوید:

سیاتل و پورتلند در لیست پرترافیک‌ترین شهرهای آمریکا قرار دارند؛ سیاتل در رتبه‌ی چهارم و پرتلند در رتبه‌ی هفتم پرترافیک‌ترین شهرها هستند. پیاده‌سازی هایپرلوپ علاوه بر اینکه باعث بهبود ترافیک بزرگ‌راه‌ها برای دیگران می‌شود، موجب ایجاد مسیر رفت‌وآمد مداوم و قابل‌اعتمادی می‌شود که با حوادثی مانند آب‌وهوای طوفانی یا تصادفات جاده‌ای، تحت تأثیر قرار نمی‌گیرد.
این طرح در نقطه‌ی هشتم از ۱۱ مسیری که هایپرلوپ وان در نظر گرفته است، قرار دارد و کار برای پسیفیک هایپرلوپ ادامه دارد. جذابیت ایده‌ی هایپرلوپ در کاهش زمان سفرها است. پیش‌ازاین، برنامه‌های متعدد هایپرلوپ در سراسر جهان در حال اجرا بوده است. هایپرلوپ وان موفق شده است آزمایش مسیر حرکت خود در لاس‌وگاس را به پایان برساند و آن‌ها در حال برنامه‌ریزی برای اجرای برنامه‌ی هایپرلوپ در دبی هستند. همچنین علاوه بر آمریکا، برنامه‌های متعددی برای ساخت هایپرلوپ در اروپا نیز وجود دارد.

هایپرلوپ
چطور از فرودگاه گاتویک لندن به مرکز شهر برویم؟
راهنمای حمل و نقل در شانگهای (قسمت اول)
چطور از فرودگاه کی یف به مرکز شهر برویم؟
در کشورهای جنوب شرق آسیا، چطور موتورسیکلت اجاره کنیم؟

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code