۴ روش جالب حمل و نقل در گوشه کنار جهان

راه هایی برای ایجاد جذابیت هر چه بیشتر در طول سفر

یکی از بهترین بخش های سفر، کشف ناشناخته ها و چیزهای جدید و عبور از یک مقصد به مقصد دیگر است. اینکه شما چطور به مقصد می رسید، یکی از بخش های جالب سفر محسوب می شود. چه شما راننده باشید چه شخص دیگری، سعی کنید از نوع جدید و متفاوتی از حمل و نقل در سفرهای بعدی خود استفاده کنید.

مطالب مرتبط:
۵ روش عجیب حمل و نقل در دنیا
این ۹ شهر در دنیا بهترین حمل و نقل عمومی را دارند
tuk_tuk_driver

توک توک (TukTuk)

سفر با توک توک در سریلانکا راه ارزانی برای گشت و گذار محسوب می شود. توک توک یک وسیله نقلیه سه چرخه است که با سرعت حداکثر ۶۰ کیلومتر در ساعت حرکت می کند. در این وسیله تا سه مسافر به راحتی می توانند بنشینند و البته گاهی ممکن است یک خانواده ۱۰ نفره نیز خود را داخل آن جا دهند. راندن یکی از این توک توک ها، تجربه ای جالب در سری لانکا محسوب شده و شما باید این کار را در یکی از روزهای تعطیل انجام دهید. در هنگام سوار شدن به توک توک حتما مطمئن شوید که راننده بر اساس تاکسی متر مبلغ را محاسبه کند وگرنه ممکن است مبلغی بسیار بیشتر پرداخت کنید. اگر نمی خواهید برای پرداخت زیادتر ریسک کرده یا قدرت چانه زنی شما قوی نیست، می توانید از خدمات تور CorinthianTravel.co.uk استفاده کنید که شامل سوار شدن به توک توک نیز می شود.

gondola-005

گوندولا (Gondola)

اگر دوست دارید سفری در یک آبراهه بدون سر و صدا داشته باشید، گوندولاهای ایتالیایی برای شما گزینه بسیار خوبی محسوب می شوند. گوندولا یک قایق باریک و کف تخت  است که تا شش مسافر را می تواند حمل کند. راننده گوندولا با یک پاروی پهن، قایق را به جلو رانده و مسیر قایق را هدایت می کند. به صندلی خود تکیه داده و آرام و خونسرد در کانال های زیبای ونیز سفر کنید. در این مسیر و در طول آبراهه های ونیز شما با مناظری زیبا و تمام نشدنی از  مناطق مختلف شهر رو به رو خواهید شد. گردش نیم ساعته با این قایق ها در شهر ونیز بین ۵۰ تا ۸۰ یورو هزینه در بر دارد. پس کیف پول خود را همراه برده و سعی کنید از مهارت خود در چانه زنی استفاده کنید.

railay-beach-phranang

قایق های  دم بلند (Longtail Boat)

بازار شناور بانکوک در تایلند یک محوطه عالی برای تماشا محسوب می شود که می توان با قایق های دم بلند موتوری به آن مراجعه کرد. این نوع از سفر، بسیار جالب و مفرح است. این قایق های موتور دار از نوع low-slung کانال آب را شکافته و به جلو رفته و شما تقریبا هم سطح آب قرار می گیرید. این وسیله سفر بسیار جذاب بوده و شما در طول مسیر خود با انواع خانه های محلی و تنوع گیاهی و جانوری شگفت انگیز منطقه رو به رو می شوید تا سرانجام به مقصد خود یعنی بازار شناور برسید.

Funiculars

فونیکولارز (Funiculars)

فونیکولارزها در شهر استانبول ترکیه گزینه خوبی برای سفر  محسوب می شوند. این قطار زیر زمینی دو میدان مهم Taksim و Kabataş را به یکدیگر متصل کرده و این مسیر تنها ۲ و نیم دقیقه به طول می انجامد. همه روزه بیش از ۳۰ هزار نفر با استفاده از این وسیله نقلیه به مقصد خود می رسند.

مهم ترین فستیوال های نپال و کاتماندو
مهم ترین فستیوال های نپال و کاتماندو
محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام
محبوب ترین شهرهای جهان در اینستاگرام
قلعه اسفورزا، قلعه ای تاریخی در میلان
قلعه اسفورزا، قلعه ای تاریخی در میلان
فستیوال های عجیب اسپانیا
فستیوال های عجیب اسپانیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code