همدان، پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸

رویداد بین المللی همدان ۲۰۱۸

در خرداد ماه سال جاری، سران مجمع گفت و گوی کشورهای آسیایی (ACD) که با ۳۴ عضو بزرگترین تشکل گردشگری کشورهای آسیایی محسوب می شود، در اجلاس وزرای گردشگری کشورهای آسیایی در کشور کامبوج، شهر همدان را به خاطر وجود جاذبه ها و ظرفیت های بی نظیر گردشگری به عنوان پایتخت گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب کردند. نشست خبری رویداد بزرگ همدان ۲۰۱۸ روز گذشته برگزار شد. برای آگاهی از جزئیات این خبر با مجله گردشگری الی گشت همراه باشید.

همدان 2018
مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به همدان
بهترین سوغاتی های همدان
طبیعت گردی در مهد تمدن ایران، همدان

گردشگری آسیا در سال ۲۰۱۸، به شهر همدان طور دیگری نگاه خواهد کرد. رویداد گردشگری همدان ۲۰۱۸ روز گذشته با حضور مسئولان داخلی و خارجی در شهر همدان برگزار شد تا توجه جهانیان بیش از پیش به این شهر تاریخی جلب شود. این رویداد فرصتی طلاییست که همواره به دنبال آن بودیم، فرصتی که از طریق آن می توانیم گردشگری کشور و همدان را رونق بخشیم و جاذبه ها و منابع گردشگریمان را به جهانیان معرفی کنیم. باندیت لیمچون دبیر کل مجمع گفت و گوی همکاری آسیا، روز گذشته از همت و اراده اعضای مجمع برای کمک به کودک نوپای گردشگری همدان خبر داد. او قاطعانه گفت که این مجمع از هیچ کمکی به همدان دریغ نمی کند و تمام تلاشش این است که همدان به به مقصد گردشگری خارجی ها تبدیل شود.

محمد محب خدایی معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در نشست خبری رویداد همدان ۲۰۱۸ اینگونه سخن گفت:

،همدان ۲۰۱۸ باعث شد تا در حوزه فرهنگی و تاریخی شهر همدان به همراه شهرهای شیراز و اصفهان به گردشگران جهان معرفی شود. این رویداد آغازیست برای رونق گردشگری همدان و باید به صورتی پایدار ادامه داشته باشد. با توجه به قرار گرفتن این شهر در مسیر زائران عراقی، ما گردشگران عراق را به عنوان بازار هدف گردشگری این شهر انتخاب کرده ایم.

وی در ادامه صحبت هایش به حضور ۴۰ نفر از ۱۵ کشور جهان برای شرکت در رویداد همدان ۲۰۱۸ اشاره کرد و در اینباره افزود:

در طول ایام برگزاری این رویداد، ۵۰ رویداد خاص در نظر گرفته شده که اجرا خواهند شد. ما اطمینان داریم که این رویداد موجب توسعه بیشتر همدان می شود. به عنوان مثال از وقتی همدان به عنوان پایتخت گردشگری کشورهای آسیا در سال ۲۰۱۸ انتخاب شد، عملیات اتصال راه آهن همدان به تهران سرعت بیشتری گرفته است. در ادامه این رویداد، پنل هایی تخصصی و تورهای بازدید از مناطق نمونه گردشگری استان از جمله گنجنامه، غار علیصدر، پیاده راه بوعلی، بازار، لالجین و … برای اعضای مجمع برگزار خواهند شد.

با وجود اینکه ظرفیت های گردشگری همدان باعث انتخاب این شهر به عنوان پایتخت گردشگری ۲۰۱۸ آسیا شدند، اما همه می دانیم که برخی از ظرفیت ها و منابع و جاذبه های گردشگری استان وضعیت چندان مناسبی ندارند. به عنوان مثال می توان به آسفالت بخشی از محوطه تاریخی هگمتانه اشاره کرد. بنابراین، نخست باید به فکر این جاذبه ها و حفظ آن ها باشیم و بعد آن ها را برای گردشگران خارجی مهیا و تبلیغ کنیم.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code