ولوو و اسکایپ با یکدیگر وارد همکاری می شوند

اسکایپ

با توجه به سابقه‌ درخشان ولوو در زمینه‌ ایمنی، به نظر می‌ رسد این کمپانی در حال تفکر بر ایمنی قرار دادن برنامه اسکایپ بر روی خودروهای لوکس خود است. این خودروساز سوئدی به همراه مایکروسافت، از یکپارچگی این برنامه برای اولین بار در صنعت خودرو جهت استفاده برای مقاصد تجاری، در سری پرچم ‌دار و لوکس ۹۰ خبر داد. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
کمپانی مایکروسافت تاریخ ساز شد
امکان گپ و گفت گروهی در فیس بوک میسر شد

آندرس تیلمان، نایب ‌رئیس بخش ارتباط با مصرف‌کنندگان ولوو، در این باره می گوید:

همه‌ ما این لحظه را تجربه کرده ‌ایم؛ سوار بر یک خودرو شده‌ و در حال اتصال به کنفرانسی تلفنی هستیم؛ اما شاید در لحظه ‌ای که سعی در اتصال به کنفرانس تلفنی داریم، رمز ورود به حساب کاربری مان یادمان رفته است یا تلفن همراه از دست مان رها شده است. این روش بهترین راه برای شروع یک کنفرانس تلفنی مهم در خودرو به حساب نمی آید. همه‌ این اتفاقات در لحظه ‌ای رخ خواهد داد که حواس شما باید به جاده باشد. با اضافه شدن اسکایپ برای مقاصد تجاری در خودروها، همه‌ این مشکلات از میان خواهد برداشت.

این ویژگی به سرنشینان خودروهای S90،V90 و XC90  اجازه خواهد داد که تنها با لمس صفحه ‌نمایش میانی کنسول، جزئیات کنفرانس ‌های آینده را مشاهده کنند و به کنفرانس ‌ها وصل شوند؛ حتی امکان ذخیره‌ یادداشت ‌های صوتی برای استفاده‌ های آتی امکان پذیر خواهد بود.

اگرچه جزئیات دقیقی درباره‌ این برنامه اعلام نشده است؛ اما به نظر می ‌رسد این برنامه فقط محدود به تماس ‌های صوتی بوده و خبری از تماس‌ های ویدیویی نیست.

هرچند ویدیوکنفرانس اساساً ساخته‌ اسکایپ است؛ اما نسخه ‌های موجود در خودرو این قابلیت را ندارند تا از پتانسیل حواس ‌پرتی آن ‌ها کم شده و امنیت استفاده از آن در یک وسیله‌ نقلیه را بالا ببرد؛ حتی ایمن ‌تر از تلفن همراه که در حال رانندگی باعث بروز حادثه می ‌شود.

همراه با یکپارچه ‌سازی اسکایپ برای مقاصد تجاری در خودروها، ولوو در آینده به دنبال یکپارچه‌ سازی کورتانا «دستیار شخصی دیجیتال» با خودروهای خود است. همانند آمازون الکسا و پلتفرم سیری اپل، ولوو نیز در پی استفاده از سیستم ‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مایکروسافت است تا قابلیت تشخیص صدا و بینش اطلاعات جهت پیش‌ بینی نیازهای مردم در زندگی روزمره را در خودروهای خود ارائه کند. طبق گزارش، ولوو تأیید کرد که ویدیوکنفرانس در نسخه‌ خودرویی اسکایپ، پشتیبانی نخواهد شد.

اسکلت ماموت ۱۵ هزار ساله به قیمت ۵۴۸ هزار یورو فروخته شد
اسکلت ماموت ۱۵ هزار ساله به قیمت ۵۴۸ هزار یورو فروخته شد
همکاری ایران و بلغارستان در زمینه افزایش گردشگری دو کشور
همکاری ایران و بلغارستان در زمینه افزایش گردشگری دو کشور
یک پروتز به کمک حافظه می آید!
یک پروتز به کمک حافظه می آید!
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد
سقف ارز مسافرتی ۵۰۰۰ یورو اعلام شد

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code