پروازهای بین المللی در ایران کاهش یافته است!

کاهش پروازهای بین المللی در ایران

شرکت فرودگاه ها جدیدترین آمار را از وضعیت پروازهای فرودگاه های ایران اعلام کرده اند، این آمارها نشان دهنده آن است که در اردیبهشت ماه امسال شاهد کاهش پروازهای بین المللی در ایران بوده ایم. این اتفاق در حالی رخ داده که با بررسی آمارهای گذشته متوجه می شویم پروازهای بین المللی ایران همواره دارای نرخ رشد قابل توجهی بوده اند. همچنین این آمار نشان می ‌دهد سهم پروازهای داخلی از کل پروازها رشد داشته است. برای اطلاع از جزییات این خبر با الی گشت همراه شوید.

کاهش پروازهای بین المللی

مقایسه آماری تعداد پروازها

مطالب مرتبط:
معرفی فرودگاه بین المللی خلیج فارس
معرفی فرودگاه بین المللی بیرجند

بر اساس آمارهای منتشر شده توسط گروه هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران در اردیبهش ت ماه سال جاری سی و هشت هزار و دویست و بیست و هشت پرواز در فرودگاه های سراسر کشور انجام شده است که توسط آن ها ۴ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۵۷۵ مسافر و ۴۲ میلیون و ۵۳۳ هزار و ۶۲۴ کیلوگرم بار در این فرودگاه ‌ها اعزام و پذیرش شده‌ اند. اگر این آمار را با سال گذشته و ماه قبل مقایسه کنیم به این نتایج می رسیم که کاهش پروازهای بین المللی در ایران قابل توجه است. از نظر تعداد مسافران نیز در قیاس با فروردین ‌ماه هشت درصد و در قیاس با اردیبهشت ‌ماه سال گذشته ۱۳ درصد کاهش مسافر به ثبت رسیده است. جا به ‌جایی بار نیز در فرودگاه‌ های ایران کاهش داشته و نسبت به ماه قبل ۲۳ و نسبت به اردیبهشت ‌ماه سال قبل ۱۲ درصد کاهش را نشان می‌ دهد. همچنین بر اساس آمار تعداد پروازهای عبوری از آسمان ایران نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲ درصد کاهش داشته است.

نکته دیگری که می توان از این آمار استخراج کرد این است که در اردیبهشت ماه فرودگاه مهر آباد با بیش از ۱۱ هزار و ۵۰۰ پرواز فعال ترین فرودگاه کشور بوده است. در طی این پروازها یک میلیون و ۳۷۷ هزار مسافر جا به جا شده اند که این آمار نشان دهنده کاهش عملکرد آن در مدت مشابه نسبت به سال گذشته است اما در مقایسه با ماه فرودین دو درصد افزایش در تعداد پروازها و شش درصد در جابه جایی مسافران را شاهد بوده است و نسبت به مدت مشابه در سال گذشته نیز ۶ درصد در تعداد پرواز و ۱۲ درصد در اعزام و پذیرش مسافر کاهش داشته است.

مقایسه آماری تعداد پروازها

فرودگاه بین ‌المللی امام خمینی (ره) نیز با ۴ هزار و ۲۴ پرواز و جا به جایی ۵۹۹ هزار و ۸۳۴ مسافر و با رشد منفی ۱۰ درصدی نسبت به مدت مشابه در سالی که گذشت در تعداد پروازها و ۱۴ درصدی در اعزام و پذیرش مسافر در رتبه سوم قرار دارد. همچنین تعداد پروازها و آمار اعزام و پذیرش مسافر در این فرودگاه نسبت به فروردین به ترتیب ۳۰ و ۳۳ درصد کاهش نشان می‌ دهد. در مجموع ۱۰٫۵ درصد کل پروازهای کشور در این فرودگاه انجام شده است. از بین فرودگاه‌ های ایران تنها فرودگاه سودده فرودگاه امام خمینی (ره) است و تنها پنج فرودگاه کشور توانسته ‌اند میزان دخل خود را با خرج ‌شان برابر کنند.

فرودگاه بین ‌المللی امام

اما در آمارهای منتشر شده فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد مشهد توانست با ۵۲۵۵ پرواز که توسط آن ها ۷۶۱۹۲۷ مسافر جا به جا شدند جایگاه دوم را در کشور کسب کند. در مجموع ۱۳٫۷ درصد کل پروازهای کشور در این فرودگاه انجام شده است. البته آمار این فرودگاه نیز بیانگر کاهش پروازهای بین المللی در ایران است. در واقع این فرودگاه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته ۱۶ درصد در تعداد پروازها و ۱۷ درصد در اعزام و پذیرش مسافر کاهش داشته است که البته این آمار نسبت به فروردین ماه نیز در هر دو مورد با کاهش ۶ درصدی مواجه شده است.

حفاظت از محیط زیست در طبیعت گردی های نوروزی
طرح اجباری شدن بستن قرارداد با راهنمایان گردشگری
مالزی یک آسیای واقعی، شعار گردشگری تبلیغی جدید مالزی
آیا گوگل جاسوس زندگی ماست؟
  1. Avatar
    ز.ذ

    در منطقه کانتون قرار گرفته یعنی چی!!! سوییس ۲۶تا کانتون داره، باید گفته بشه زوریخ در چه کانتونی هست…فروشگاه‌های سوییس از ۷:۳۰صبح شروع به کار می‌کنند

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code