دو مقبره عظیم در شهر الاقصر مصر کشف شد

کشف مقبره های عظیم

دولت مصر از کشف مقبره های عظیم در نزدیکی چندین اثر باستانی در محدوده شهر توریستی الاقصر خبر داد که قدمت این آثار به بیش از ۳ هزار سال پیش باز می‌گردد. بر اساس گزارش ایسنا و به نقل از اجیپت اوریجینز، مصطفی وزیری‌ دبیرکل شورای عالی آثار تاریخی مصر بیان کرد کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر یکی از بزرگ‌ ترین مقبره‌ های کشف شده در سراسر این منطقه محسوب می شود. این مقبره که در گورستان ذراع ابوالنجا واقع در غرب الاقصر مصر کشف شده است به دوره هفدهم مصر باستان که از سال ۱۵۵۰ پیش از میلاد فرمانوروایی می کردند باز می گردد. با الی گشت همراه شوید تا در مورد خبر کشف مقبره های عظیم الاقصر مصر بیشتر بخوانیم.

کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر پس از هزاران سال
مطالب مرتبط:
کشف مقبره ۴۴۰۰ ساله در نزدیکی اهرام مصر!
کشف شوکه کننده ی اولین الفبای جهان در مصر آن هم در یک مقبره!
مقبره ماسولوس در بدروم ترکیه، باقی مانده ای از عجایب هفتگانه

بر اساس گفته ها این مقبره های عظیم متعلق به یک سرباز مصر باستان می باشد. ذراع ابوالنجا گورستانی است که به عنوان محلی برای دفن فرعون های دوره هفدهم مصر باستان مورد استفاده قرار می گرفته است. بنابراین بسیاری از افراد و مقامات رده بالای دوره پادشاهی نوین مصر یعنی از سال های ۱۵۵۰ تا ۱۰۶۹ پیش از میلاد نیز در همین گورستان دفن شده ‌اند. کشف مقبره های عظیم با قدمت هزاران سال در الاقصر مصر توسط تیم باستان ‌شناسی امر نوبا انجام گرفته است. این تیم باستان‌ شناسی، مقبره ها را در زمین ‌های نزدیک گورستانی که زیر ویرانه ‌ای ناشی از حفاری ‌های بریتانیایی ‌ها و فرانسوی ‌ها در قرن نوزدهم پنهان شده بود، کشف کردند. این مقبره های عظیم با قدمت هزاران سال که به شکلی عمیق در داخل یک تخته سنگ حفاری شده را می توان به عنوان بزرگترین مقبره‌ حفاری شده در داخل تخته ‌سنگ دانسته که تاکنون در شهر باستانی تبس و منطقه الاقصر مصر کشف شده است.

کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر پس از هزاران سال

نام سربازی که در این مقبره قرار گرفته در کنار عنوان نظامی و غیر نظامی‌ او بر روی دو ستون رنگی با خط هیروگلیف نوشته شده است. این دومین اکتشاف مهم از مقبره های رهبران جنگی است که در سال های اخیر به دست آمده است. در سال ۲۰۱۸ نیز باستان ‌شناسان موفق به کشف مقبره های عظیم قهرمان جنگی شدند که در زمان دو فرعون به نام ‌های ستی یکم و رامسس دوم خدمت می‌کرده است. درمورد سربازی که در کشف مقبره های عظیم الاقصر مصر به دست آمده اطلاعات زیادی وجود ندارد. با این حال، با توجه به ابعاد و مکان کشف مقبره های عظیم او می‌ توان متوجه شد که وی از اشخاص مهم در عصر خود محسوب می ‌شده است. از سوی دیگر ممکن است این سرباز مورد لطف فرعون قرارگرفته که در چنین مکان ارزشمندی که در هزاران سال پیش تنها برای اشراف ‌زادگان فراهم می شد، دفن شده است. کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر پس از هزاران سال موارد جدیدی را رونمایی کرد.

کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر پس از هزاران سال

این مقبره از تعداد زیادی اتاق تشکیل شده و دارای ۱۸ ورودی می باشد. لازم به ذکر است پس از هزاران سال این تعداد ورودی بیشترین میزانی است که برای یک مقبره‌ تاکنون کشف شده است. در کنار کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر پس از هزاران سال آثار باستانی زیادی از جمله مجسمه‌ های اوشابتی نیز به دست آمده است. اوشابتی از جمله مهم ‌ترین ارکان مراسم خاکسپاری مصریان باستان در طول هزاران سال بوده که به عنوان خدمتکاران فرد تدفین شده در زندگی پس از مرگ مورد استفاده قرار می‌ گرفتند. از جمله دیگر آثاری که از منطقه الاقصر مصر و مقبره ها کشف شده می توان به نقاب ‌های خاکسپاری، یک پاپیروس شامل نوشته ‌های هیروگلیف و تعدادی ظروف سنگی باقی مانده از هزاران سال پیش اشاره کرد. کشف مقبره های عظیم در الاقصر مصر از این سرباز احتمالا مهمترین مقبره‌ کشف ‌شده از یک فرد عادی در مصر باستان است. این اکتشاف می ‌تواند اطلاعات جنگی و نحوه حکومت عصر پادشاهی نوین مصر را تکمیل نماید. گمان می رود که آثار باستانی بیشتری را بتوان از این مقبره با قدمتی بیش از هزاران سال در آینده کشف نمود.

سرنوشت شوم کودکی که ۲۰۰۰ سال قبل در حال فرار از آتشفشان وزوو بود!
سرنوشت شوم کودکی که ۲۰۰۰ سال قبل در حال فرار از آتشفشان وزوو بود!
حضور گردشگران خارجی در عزاداری محرم در یزد
حضور گردشگران خارجی در عزاداری محرم در یزد
ثبت ژئوپارک طبس در یونسکو
ثبت ژئوپارک طبس در یونسکو
کسوف ۹۸ را به کیش سفر کنید!
کسوف ۹۸ را به کیش سفر کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code