کشورهای آسیای شرقی یکه تاز رشد صنعت گردشگری در آسیا

کشورهای آسیای شرقی باعث رشد صنعت گردشگری در آسیا

در گزارش جدیدی که توسط سازمان جهانی اقتصاد درباره شاخص رقابت پذیری گردشگری منتشر شده، کشورهایی که در آسیای شرقی هستند از کشوهای آسیای مرکزی و خاورمیانه جلو زده و عملکرد بهتری داشته اند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
رتبه اول گردشگری دنیا به اسپانیا رسید
آیا رونق گردشگری اسپانیا رو به افول است؟

ژاپن

با وجودیکه که دبی و امارات تا به حال سرمایه گذاری های زیادی برای رشد صنعت گردشگری خود داشته اند تحقیقات جدید مجمع جهانی اقتصاد نشان می دهد که کشورهایی که در شرق آسیا هستند رشد و پیشرفت زیادی را در توسعه زیر ساخت های توریسم داشته اند. در بین ۱۳۶ کشور جهان، کشور ژاپن در شاخص رقابت پذیری در گردشگری حتی بالاتر از بریتانیا و آمریکا به جایگاه چهارم رسیده  است . ژاپن هر سال بیشتر از ۱۹/۷ میلیون گردشگر بین المللی دارد که حدود ۲۵ میلیارد دلار برای این کشور درآمد می آورند. ژاپن در منطقه آسیا و استرالیا رتبه اول را از این نظر به دست آورده است.

سنگاپور

بعد از ژاپن، دومین کشور آسیایی، هنگ کنگ است  که هر سال با ۲۶/۸ میلیون گردشگر خارجی، ۳۶ میلیار دلار درآمد دارد . کشور سنگاپور بعد از ژاپن و هنگ کنگ سومین کشور آسیا در شاخص جهانی رقابت پذیری گردشگری است، این کشور در جهان جایگاه سیزدهم را دارد و هر سال با ۱۲ میلیون گردشگر ۱۶/۷ میلیار دلار درآمد کسب می کند. دیگر کشور بالای این لیست، چین است؛ این کشور هر سال ۵۶/۸ میلیون گردشگر خارجی دارد و از این راه ۱۱۴ میلیار دلار درآمد بدست می آورد. جالب است بدانید چین از نظر منابع فرهنگی رتبه باورنکردنی ۱ و از نظر منابع طبیعی رتبه ۵ را دارد. مطمئنا این کشور با ظرفیت هایی که دارد می تواند در سال های آینده شاخص رقابت پذیری گردشگری خود را افزایش دهد. کشور آسیایی دیگر که آن هم در شرق آسیا است کره جنوبی می باشد که نسبت به ۲ سال قبل ۱۰ پله بالاتر آمده و رتبه نوزدهم جهانی را در شاخص رقابت پذیری گردشگری به دست آورده است. کره جنوبی هر سال ۱۳٫۲ میلیون گردشگر بین المللی دارد و از این راه ۱۵ میلیارد دلار در سال درآمد دارد.

تمیزترین ایرلاین های جهان را بشناسید
بلندترین پل جهان از جنس ساج است!
سواحل جذاب آسیا برای گردشگری در سال ۲۰۱۶ (قسمت دوم)
سفری تصویری به شگفتی های طبیعی آسیا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code