بلیط هواپیما

بحران جدید ونیز، گردشگران تمام نشدنی!

گردشگران بیش از حد ونیز

ونیز از سال ۸۰۰ بعد از میلاد مسیح به شکل امروزی در آمد وامروز تبدیل به یکی از توریستی ترین مناطق جهان در کشور ایتالیا شده است. هر سال بیش از ۳۰ میلیون نفر به این شهر سفر می کنند که موجب بروز مشکلاتی برای مردم شده است. گردشگران بیش از حد ونیز موجب شده اند ونیز اقدام به تفکیک بازدیدکنندگان و مردم محلی برای مقابله با مشکلات ایجاد شده بزند. در این اقدام آن ها تصمیم گرفتند برای نقاط اصلی شهر از جمله ورودی شهر و ایستگاه های اتوبوس نرده های جدا کننده نصب کنند تا ورودی مردم و گردشگران از مسیرهای متفاوت صورت گیرد البته مردم به شدت با این طرح به مخالف پرداختند.

گردشگران بیش از حد ونیز

نصب نرده های جدا کننده

مطالب مرتبط:
میدان سن مارکو، بزرگ ترین میدان ونیز
همراه با این ویدیو از شهر دیدنی ونیز دیدن کنید

قرار بود نرده های جدا کننده به عنوان یک ایست گاه بازرسی عمل کنند. آن ها قصد داشتند تا اجازه بدهند در صورت شلوغ شدن مناطق اجازه بدهند ساکنان شهر آزاده از گیت ها عبور کنند اما گردشگران را پشت درهای بسته نگه دارند. با تمام تصمیماتی که گرفته شده بود مردم شهر از این مساله بسیار ناراحت و عصبانی شدند و تنها یک روز پس از نصب نرده ها یک گروه سی نفره از مردم ناراحت آن ها را از بین بردند. یکی از معترضان به نام Marco Baravalle گفته است که : ما این ایده را که برای وارد شدن به شهر، شهر خودما لازم باشد از ایست بازرسی عبور کنیم به شدت رد می کنیم. برخی دیگر از معترضان نیز معتقد بودند که این شهردار نیست که صاحب شهر است، همچنین پلیس یا گردشگران نیز بلکه شهر ونیز متعلق به مردمی است که در آن زندگی می کنند.

اما بحران گردشگران بیش از حد ونیز تمامی ندارد، Baravalle معتقد است که ونیز در حال افول است، چرا که شهردار با ساخت نرده های جدا کننده دارد این بلا را سر شهر می آورد. او می خواهد ونیز شهری خالی از سکنه باشد. نرده های جدا کننده در مسیر شهردار ونیز Luigi Brugnaro نیز نصب شده اند که در همان نزدیکی مناطق تاریخی شهر واقع شده است و در تعطیلات آخر هفته گردشگران بیش از حد ونیز به بازدید از آن می پردازند. تحت برنامه شهردار، افراد محلی و بازدیدکنندگان منظم که کارت Venezia Unica را دارند، اجازه ورود به خیابان ها و تردید در آن ها را دارند، اما از ورود هرکسی بدون مدارک مناسب به خیابان جلوگیری شده و به سایر نقاط شهر هدایت خواهند شد.

نرده های جدا کننده

از سوی دیگر، نرده های جدا کننده که از طرف معترضین ربوده و کنده شده بودند، تعمیر شده اند و دوباره در محل های سابق کار گذاشته شده اند. معترضان، با این حال، می گویند این پایان ماجرا نخواهد بود.

Tommaso Cacciari به نیابت از عده از معترضان گفته است که این راه حل مناسبی برای بحران گردشگران بیش از حد ونیز نخواهد بود. آن ها اعتقاد دارند که با شیوه های مناسب تری می توان با چالش های ایجاد شده برخورد کرد. به طور مثال می توان از ورود این حجم از کشتی های کروز که ونیز را تبدیل به یک پارک بازی کرده اند جلو گیری کرد.

مدت زمان زیادی است که تنش میان مردم محلی و گردشگران به خاطر گردشگران بیش از حد ونیز افزایش یافته است. طبق اعلام Independent، تابستان گذشته، تا ۶۰،۰۰۰ بازدید کننده در هر روز به بازدید از شهر ونیز پرداخته اند، در حالی که جمعیت ساکن در آن تنها ۵۵۰۰۰ نفر می باشد. ونیز هر ساله ۳۰ میلیون گردشگر را جذب می کند.

در سال گذشته نیز به خاطر کاهش توریست تصمیم گرفتند که از ساخت هتل و اقامت گاه جدید در قسمت های تاریخی شهر جلو گیری شود تا محلی های اندکی که در شهر زندگی می کنند بتوانند با آسودگی خاطر در معماری به سبک ایتالیایی گردش کنند.

منبع: travelpulse.com

با این نکات چشم بسته به ایتالیا سفر کنید
با این نکات چشم بسته به ایتالیا سفر کنید
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر
۶ جاذبه معروف بولونیا در ایتالیا+ تصویر
چه داستانی پشت قبرستان صخره ای پانتالیکا در سیسیل وجود دارد؟
چه داستانی پشت قبرستان صخره ای پانتالیکا در سیسیل وجود دارد؟
با این ویدیو عاشق ونیز می شوید!
با این ویدیو عاشق ونیز می شوید!