سود ۶۳ هزار میلیاردی ترکیه از گردشگری آب گرم!

گردشگری آب گرم در ترکیه

چندین سال است که کشور ترکیه به یکی از گردشگرپذیرترین کشورهای دنیا و به مقصد سفر بسیاری از ایرانی ها تبدیل شده است به طوری که صنعت گردشگری در این کشور به یکی از منابع در آمد اصلی تبدیل شده است. جالب است بدانید که درآمدی که ترکیه از محل آب گرم های خود دارد واقعا شگفت انگیز است و همین مکان ها باعث جذب گردشگران  سرازیر شدن آن ها به این محل ها شده اند و توانسته اند ۶۳ هزار میلیارد تومان برای ترکیه درآمد زایی کنند! با جزییات بیشتر این خبر همراه الی گشت باشید:

گردشگری آب گرم در ترکیه
مطالب مرتبط:
طوفان مرگبار فیلیپین ده ها قربانی داد!
جشنواره بین المللی گردشگری در پکن برگزار شد

همان طور که می دانید نیمی از کشور ترکیه در اروپا و نیم دیگر آن در قاره ی آسیا واقع شده است  ترکیه تنها کشور در دنیاست که در ۲ قاره قرار گرفته است. از این رو این کشور بیشترین آب گرم های طبیعی در اروپا را دارد و همین چشمه های آب گرم به تنهایی توانسته اند ۶۳ هزار میلیارد تومان و به عبارتی ۱۵ میلیارد دلار خالص برای ترکیه درآمد زایی داشته باشند.

جالب است بدانید تعداد چشمه های آب گرم طبیعی در اروپا به اندازه ای است که این کشور از این نظر مقام اول در اروپا و مقام هفتم در جهان را دارد و در حال حاضر ۱۱۰۰ منبع آب گرم در آن وجود دارد که البته همه ی آن ها برای ارائه ی خدمات مطابق با استانداردهای اروپا نیستند و فقط در تعدادی از آن ها این خدمات ارائه می شود. در هر صورت دلایل زیادی برای سفر به ترکیه وجود دارند که یکی از این دلایل همین چشمه های آب گرم هستند و این موضوع به خوبی از تعداد بالای گردشگران و طرفداران آن ها مشخص است.

آب گرم در ترکیه

طبق آماری که وجود دارد مشخص شده است که در سال ۲۰۱۷ میلادی بیشتر از ۲۹ میلیون توریست به این کشور رفته اند که این آمار در مقایسه با سال گذشته رشد بسیار بالای ۲۸ درصدی داشته است. کشور ترکیه جاذبه های گردشگری بسیاری را در خود جای داده است که در این میان ایرانی ها و روس ها بالاترین درصد توریست ها را تشکیل می دهند.

البته تنش های گذرایی که در ترکیه به وجود آمد باعث شد تا مدت کوتاهی صنعت گردشگری ترکیه تحت تاثیر قرار بگیرد با این حال با گذشت مدت کمی باز هم گردشگری ترکیه موفق شد تا اسم خود را بر سر زبان های بیندازد. حالا می رویم سراغ گردشگری آب گرم در ترکیه و با مشهورترین آن ها به نام پاموک کاله که در آنتالیا است آشنا می شویم.

پاموک کاله از زیباترین و به نام ترین جاذبه های گردشگری ترکیه است که در شهر آنتالیا قرار دارد، پاموک کاله به قصر پنبه ای هم شهرت دارد و در واقع چشمه های آب گرم با سنگ های تراورتن سفید رنگ است. این چشمه به مرور زمان به خاطر رسوب به شکل تراس های روی هم روی هم درآمده است. جالب است بدانید که دمای آبی که در این چشمه های آب گرم وجود دارد ۲۰۰ درجه است و همین دمای زیاد آب باعث شده تا به نظر برسد که آب چشمه های سفید رنگ است.

از انجایی که آب چشمه های آب گرم پاموک کاله گرم است فرقی ندارد که در چه فصلی از سال بخواهید به این منطقه ی دیدنی از ترکیه بروید اما با این حال بهترین فصل برای بازدید از این منطقه فصل بهار است که هم آب و هوا خوب است و هم مناظر اطراف چشمه ها زیباتر است. فصل تابستان هم به خاطر گرما و وجود توریست های بسیار پیشنهاد نمی شود.

البته که چشمه های آب گرم طبقه ای مثل پاموک کاله در سرتاسر دنیا وجود دارند از ایران خودمان گرفته تا چین و روسیه با این حال در سفر به ترکیه پاموک کاله از جذابیت های طبیعی است که نباید بازدید از آن را فراموش کرد. برای اقامت هم می توان یک شب را در روستایی که پاموک کاله در آن قرار دارد گذراند و حسابی از منظره ی آن لذت برد، ویلاها و مکان های اقامتی ای که در این منطقه وجود دارند همه ی امکانات را دارند.

پاموک کاله در ترکیه

از بین تمام شهرهای ترکیه آنتالیا و استانبول دو تا از مهم ترین ها هستند چرا که آثار تاریخی پر ارزش زیادی را در خود جای داده اند. شهر استانبول که با داشتن مسجد سلطان احمد، سلیمانیه، ایاصوفیه و کاخ هایی مثل کاخ توپکاپی و دلما باغچه و همچین مراکز خرید بسیار و آب و هوای خوب و غذاهای خوشمزه مدیترانه ایش از اصلی ترین انتخاب هاست. آنتالیا اما بیشتر به واسطه ی جاذبه های طبیعی ای که در خود جای داده است شهرت دارد.

به هر کدام از این شهرهای دیدنی که بخواهید سفر کنید می توانید بلیط هواپیمایتان را از الی گشت خریداری کنید و با ایرلاینی که می خواهید ترکیه را بگردید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code