بلیط هواپیما

صربستان در انتظار ورود نخستین گروه گردشگران ایرانی

صربستان

ایران و صربستان به لحاظ فرهنگی و آداب و رسوم به هم نزدیک هستند و علاقه مندان به زبان و فرهنگ ایرانی در بین مردم صربستان بسیار هستند که گروههای گردشگری این امکان را برای آشنایی بیشتر دو کشور با امکانات یکدیگر جهت همکاری های تجاری و اقتصادی فراهم می کند.
در چهاردهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری های اقتصادی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری صربستان که دسامبر سال گذشته در تهران برگزار شد، یادداشت تفاهم همکاری بین دو کشور در هشت بند و برای یک دوره پنج ساله توسط «مسعود سلطانی فر» معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ایران و «راسیم لیاییچ» معاون نخست وزیر و وزیر تجارت، گردشگری و ارتباطات صربستان به امضا رسید.
هر چند گردشگران زیادی از صربستان از طریق آژانس های گردشگری مختلف یا توسط رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد از نقاط مختلف تاریخی، فرهنگی و مراکز تفریحی ایران دیدن کرده اند ولی امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری های گردشگری فرصتی برای گسترش این همکاری ها است.
به دنبال تلاش سفارت جمهوری اسلامی ایران در بلگراد و همچنین ‘راسیم لیاییچ ‘ معاون نخست وزیر و وزیر گردشگری، تجارت و ارتباطات صربستان، هفته جاری صربستان میزبان نخستین گروه گردشگران ایرانی متشکل از حدود ۳۰۰ گردشگر خواهد بود.
این گروه با هواپیمای چارتر بصورت مستقیم از تهران به مقصد بلگراد حرکت کرده و از طرف نمایندگان وزارت گردشگری صربستان و همچنین سفارت کشورمان در بلگراد مورد استقبال قرار خواهند گرفت.
وزارت گردشگری صربستان قرار است برای خیر مقدم به گردشگران ایرانی، مراسم ویژه ای را در بلگراد برگزار کند.

معاون نخست وزیر صربستان در نشست اخیر با اشاره به امضای یادداشت تفاهم نامه همکاری های گردشگری با ایران در اجلاس کمیسیون مشترک در تهران گفته بود که اکنون تمام شرایط برای همکاری های گردشگری بین صربستان و ایران فراهم است.
وی گفته بود که گردشگران ایرانی می توانند مناظر گردشگری، فرهنگی، تاریخی و مذهبی فراوانی را در صربستان بازدید کنند.
ایزدی، دبیر اول سفارت جمهوری اسلامی ایران نیز در این دیدار، امکانات فرهنگی و گردشگری دو کشور را گسترده خواند و با بیان اینکه همکاری های گردشگری در جهت منافع ایران و صربستان است، گفت که گردشگران ایرانی و صربستانی می توانند از آثار تاریخی، فرهنگی و تاریخی دو کشور دیدن کنند.
سازمان هوایی مسافرتی صربستان نیز در رابطه با سفر گروهی متشکل از حدود ۳۰۰ گردشگر ایرانی به صربستان اعلام کرد که این سازمان هوایی مجوز نشست هواپیمای چارتر از شرکت هواپیمایی ایران قشم را صادر کرده که قرار است ۱۷ مارس ( پنجشنبه ۲۷ اسفند) در فرودگاه نیکولا تسلا بلگراد فرود آید.
فرود نخستین هواپیمای شرکت هوایی ایرانی در فرودگاه بین المللی نیکولا تسلا بلگراد می تواند شروعی برای برقراری مستمر خط هوایی مستقیم بین بلگراد و تهران باشد که صربستان و ایران در تلاش برای عملی شدن این اقدام هستند.
صربستان و ایران در زمینه های مختلف از جمله، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی همکاری خوبی دارند و لغو تحریم ها پس از اجرایی شدن برجام این فرصت را برای گسترش همکاری های دو جانبه بوجود آورده و سفر مقامات بلند دو کشور در سال گذشته میلادی به تهران و بلگراد تاییدی بر این امر است.

۶ مقصد تماشایی و خنک در جنوب شرقی آسیا
۶ مقصد تماشایی و خنک در جنوب شرقی آسیا
زیباترین مقاصد تاریخی دنیا که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند
زیباترین مقاصد تاریخی دنیا که در فهرست میراث جهانی ثبت شده اند
تاب و توان نگاه کردن به این قهوه ها را ندارید!
تاب و توان نگاه کردن به این قهوه ها را ندارید!
گیاه خوار هستید؟ به این کشورها سفر کنید!
گیاه خوار هستید؟ به این کشورها سفر کنید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code