آلمانی‌ها نخستین‌ گردشگران خارجی ایران در سال ۹۵

گردشگران آلمانی
رئیس ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور با اشاره به اینکه آلمانی‌ها نخستین‌ گردشگران ۹۵ ایران هستند، گفت: میزان بازدید از جاذبه‌های گردشگری کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۸ درصد افزایش یافته است.

وی در رابطه با میزان ورود گردشگران خارجی به کشور در سال جدید نیز گفت: اگرچه گردشگران خارجی معمولاً بعد از تعطیلات نوروزی به کشور سفر می‌کنند با این حال توریست‌های زیادی در این ایام به ایران سفر کردند و حتی در موزه ملی ایران اولین نفراتی که بعد از سال تحویل وارد کشور شدند گردشگران آلمانی بودند و این امر نشان دهنده این است که اشتیاق دیدن ایران زیاد شده است.
مرتضی رحمانی موحد گفت: در دور اول سفرهای نوروزی، ۴۸ میلیون نفر از جاذبه های تاریخی مذهبی و طبیعی کشور بازدید کرده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد ۴۸ درصدی را نشان می دهد.
رحمانی موحد گفت: افزایش بازدیدها نشانگر افزایش میزان توجه به ایران گردی در نوروز ۹۵ نسبت به سال‌های گذشته است.
معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور در سمنان افزود: تا پایان ششم فروردین ماه ۹۵ و در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، نیز میزان اقامت نفر- شب در کشور حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.
وی از انجام ۲۹ هزار مورد بازدید توسط دستگاه‌های اجرایی مرتبط در ایام نوروز خبر داد و گفت: دستگاههای اجرایی همکاری مطلوبی در زمینه انجام نظارت بر مراکز تحت پوشش خود داشتند و با توجه به وجود نزولات جوی و متغیر بودن وضعیت آب و هوای کشور، این شرایط در حد توان مدیریت شد.
وی با بیان اینکه مرحله دوم سفرهای نوروزی در حال انجام است، تاکید کرد: مردم سعی کنند با سفر مدیریت شده تعطیلات خوبی را برای خود رقم بزنند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد