سقوط نرخ بلیط های چارتری در پی کاهش تقاضای سفر

نرخ بلیط چارتری

به گفته‌ی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، با وجود آزادسازی نرخ بلیط هواپیماها، به دلیل کاهش تقاضا برای انجام سفرهای هوایی در اردیبهشت و خردادماه، قیمت بلیط هواپیما برخی پروازهای چارتری کاهش یافته است.

«مقصود اسدی سامانی»، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی، گفت که پس از تعطیلات نوروزی، مسافرت‌ها در اردیبهشت و خردادماه هر سال کمتر می‌شود و این مسئله بر کاهش تقاضای سفر با هواپیما نیز تأثیرگذار است.
وی یادآوری کرد هر چه عرضه در بازار زیاد شود، تقاضا کاهش پیدا می‌کند.
اسدی سامانی ادامه داد که با توجه به کاهش تقاضا در بازار، شرکت‌های چارترکننده که هزینه خرید بلیط را به شرکت‌های هوایی پرداخت کرده‌اند به منظور کسب درآمد بیشتر به فروش بلیط چارتر با قیمت کمتر وادار شده‌اند.
اسدی سامانی درباره شمار شرکت‌های هوایی کشور گفت:
هم اکنون ۱۴ شرکت هوایی در کشور داریم. دو شرکت نیز موفق شده‌اند از سازمان هواپیمایی کشوری موافقت اصولی را دریافت کنند.
وی اضافه کرد که پس از اینکه شرکت‌ها موافقت اصولی را دریافت کردند، شش ماه فرصت دارند با تأمین ناوگان مورد نیاز پروازهای هوایی خود را آغاز کنند، در غیر این صورت می‌توانند شش ماه دیگر آن را تمدید کنند.
دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی گفت که این دو شرکت هم‌اکنون در حال تأمین ناوگان و ایجاد ساختارهای سازمانی هستند تا بتوانند تا در موعد مقرر قانونی پروازهای خود را عملیاتی کنند.
اسدی سامانی درباره تأمین ناوگان بیشتر از سوی ایرلاین‌های ایرانی گفت که بسیاری از شرکت‌های هوایی برای نوسازی ناوگان هوایی خود در حال مذاکره با شرکت‌های اجاره‌دهنده هواپیما هستند تا بتوانند ناوگان مورد نیاز خود را به صورت اجاره یا اجاره به شرط تملیک تأمین کنند.
شرکت‌های هوایی ایران هم‌اکنون بیش از ۲۶۰ هواپیما در اختیار دارند که نزدیک به ۱۰۰ فروند آن زمین‌گیر است و بقیه در مسیرهای داخلی و بین‌المللی پرواز می‌کنند.
از نهم آذرماه پارسال در بیش از ۱۷۰ مسیر داخلی طرح آزادسازی قیمت بلیت پروازهای داخلی اجرا شد.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد