خواهرخواندگی شهرهای فرودگاهی امام خمینی و اینچئون کره جنوبی

شهر فرودگاهی
شهر فرودگاهی جمهوری اسلامی ایران و شهر فرودگاهی اینچئون کره جنوبی به دنبال یادداشت‌ تفاهم همکاری همه‌جانبه، خواهرخوانده می‌شوند.

«محمود نویدی» مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، پس از امضای یادداشت تفاهم همکاری همه‌جانبه در زمینه‌های تبادل تجربیات، سرمایه‌گذاری، ساخت، اجرا و مدیریت میان این شهر فرودگاهی جمهوری اسلامی ایران و شهر فرودگاهی اینچئون کره جنوبی گفت:
یادداشت تفاهم مذکور به‌نوعی قرارداد خواهرخواندگی بین دو مجموعه شهر فرودگاهی محسوب می‌شود.
وی افزود که فرودگاه اینچئون کره جنوبی ظرفیت جابه‌جایی سالانه ۱۲۰ میلیون مسافر را دارد و یکی از پرترافیک‌ترین فرودگاه‌های جهان است به‌طوری که رتبه دومین فرودگاه جهان در بخش پروازهای باری و هشتمین فرودگاه جهان در بخش اعزام و پذیرش مسافر را به خود اختصاص داده است.
نویدی ادامه داد که فرودگاه اینچئون هرسال در بخش خدمات مسافری و کیفیت این خدمات، رتبه نخست را در جهان به خود اختصاص می‌دهد.
مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت که سال گذشته با امضای قرارداد با شرکت ناکو هلند، این شرکت به‌عنوان شرکت مشاور کارفرما شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) انتخاب شد و سند همکاری با شرکت‌های ونسی و بوی فرانسه برای سرمایه‌گذاری در ساخت پایانه مسافری ایرانشهر به امضا رسید که در صورت امضای یادداشت تفاهم با فرودگاه اینچئون کره امکان سرمایه‌گذاری و همکاری این فرودگاه در بخش‌های مختلف مجموعه شهر فرودگاهی امام خمینی فراهم می‌شود.
وی با بیان این‌که دو هفته پس از امضای این سند همکاری تیم اجرایی از کره جنوبی به ایران سفر خواهد کرد و جزئیات سرمایه‌گذاری و برنامه‌ی مشخص نحوه همکاری تعیین می‌شود، بیان کرد که فعالیت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) سال گذشته در مساحتی با وسعت ۱۴ هزار هکتار آغاز شد، بر همین اساس منطقه آزاد تجاری و منطقه ویژه اقتصادی این شهر فرودگاهی نیز به بهره‌برداری رسید.
ایل یونگ چونگ مدیرعامل شهر فرودگاهی اینچئون کره جنوبی نیز گفت:
ما تجارب بالایی در حوزه شهر فرودگاهی داریم که می‌توانیم آن را در اختیار شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) قرار دهیم.
وی با اشاره به یادداشت تفاهم همکاری بین شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) و شرکت همکاری‌های فرودگاهی بین‌المللی اینچئون کره افزود که در حوزه حمل بار لجستیک و امور رفاهی بر اساس یادداشت تفاهم امضاشده تجارب و دانش خود را در اختیار ایران قرار خواهیم داد.
«پارک گئون هی» رئیس‌جمهوری کره جنوبی عصر روز یکشنبه در صدر یک هیئت بلندپایه سیاسی و اقتصادی متشکل از ۲۳۶ نفر از مسئولان و رئیسان بزرگ‌ترین شرکت‌های کره‌ای و صاحبان صنایع بزرگ این کشور، وارد تهران شد.
روز دوشنبه در حضور رئیسان جمهوری ایران و کره جنوبی، ۱۹ سند همکاری امضا شد.

هیچ وقت در هواپیما قهوه نخورید!
قدیمی ترین هواپیماهای مسافربری جهان که هنوز هم کار می کنند!
معرفی شرکت هواپیمایی ساها
معرفی فرودگاه بین المللی جومو کنیاتا

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code