از هتل ‌های لوکس تا اقامتگاه های خانگی در چین

انواع اقامتگاه در چین

در دنیا هیچ کشوری سریع ‌تر از چین سرگرم ساخت هتل نیست. در طی دو دهه گذشته، این کشور شاهد ساخت و سازهای زیادی در این زمینه بوده و اکنون بیشتر نام ‌های بین ‌المللی معروف در چین شعبه و نمایندگی دارند. همه اینها برای مسافرین مستقل خبرهای بسیار خوبی است، بدین معنا که گزینه ‌های بیشتری برای انتخاب مکان در اختیار دارند و با اندکی جستجو، می‌توانند از فرصت اقامت در یک هتل بسیار جدید پنج ستاره با قیمت ‌های افتتاحیه بسیار پایین برخوردار شوند. دو شهر بزرگ چین، یعنی پکن پایتخت و شانگهای مرکز تجاری، تقریباً هر ماه شاهد افتتاح یک هتل جدید هستند و نه فقط بازدیدکنندگان خارجی، بلکه افراد و مقامات اجرایی محلی نیز همزمان با افزایش استطاعت مالی، می‌توانند از این امکانات برخوردار شوند. با الی گشت همراه باشید تا بیشتر از این اقامتگاه ها بدانید.

مطالب مرتبط:
راهنمای سفر به چین
انواع حمل و نقل در چین
هتل های چین

اما همیشه این‌طور نبوده است. برای مثال، تا ۲۰ سال پیش، چین تعداد بسیار اندکی هتل داشت که مطابق با استانداردهای جهانی بودند. هتل‌ ها و مهمانسراهای محلی نیز به خاطر داشتن اتاق ‌های مرطوب با دکورهای یکنواخت و سرویس نامناسب، معروف بودند. برخی از بازدیدکنندگان از چین با عبارت «مِی یو» به معنای «نداریم» آشنا بودند و طوری این عبارت ادا می‌شد که انگار گفته می‌شد: «همین است که هست.» با اینکه اکنون بسیاری از هتل ‌های بزرگ خدمات بسیار بهتری ارائه می‌کنند، اما رویکرد کنش گرانه معمول در دیگر بخش ‌های آسیا به ‌ویژه ژاپن، تایلند و سنگاپور، باید به بخشی از روح مهمان ‌نوازی چینی تبدیل شوند. با اینکه آموزش گسترده به بهبود این شرایط کمک می‌کند؛ اما بازدیدکنندگان هنوز هم باید انتظار مشکلات ارتباطی را داشته باشند: سطح زبان انگلیسی چینی ‌ها با اینکه اغلب از نظر ساختاری مناسب است، اما در خصوص اصطلاحات محاوره ‌ای چندان جالب نیست.

اقامتگاه های چین

بهترین هتل‌ های پکن

یکی از پیشتازان تغییر و تحول در حوزه میهمان ‌داری، گروه هتل‌ های Shangri-La در هنگ کنگ است که نخستین هتل خود را بیش از بیست سال پیش در پکن تأسیس کرد. گروه China World Hotel نیز اکنون با قدرت به کار خود ادامه می‌دهد و الگویی برای مدل تجاری هتلداری در چین می‌باشد. این مجموعه در یک بازار بزرگ در پکن واقع است و دوست داران خاص خودش را دارد. گروه اصلی  China World به سه مجموعه Shangri-La  که در همان حوالی قرار داشتند، افزوده شده است؛ یعنی Traders Hotel، Kerry Centre  و China World Summit Wing. در این ناحیه از پکن (یعنی منطقه Central Business District)، گزینه ‌ای Park Hyatt هم وجود دارد که به تازگی افتتاح شده و در رسانه‌ ها با تعریف و تمجیدهایی همراه بوده است. در اندک فاصله ‌ای از این ناحیه، در جایی با نام Sanlitun که در آن زندگی شبانه جریان دارد، خانه‌ای با نام Opposite House وجود دارد که توسط کنگو کوما (Kengo Kuma) طراحی شده و شهرت آن به خاطر رویکرد طراحی مینیمالیست آن می‌باشد که هنوز هم در چین با ستون‌ های قرمز و بزرگ خود، به‌عنوان یک کار بدیع شناخته می‌شود.
برای کسانی که به دنبال تجربه ‌ای محلی با هزینه پایین هستند، در قسمت سنتی این شهر با نام hutongs  (به معنی کوچه و پس‌کوچه‌ها) و در نزدیکی برج ‌های طبل و زنگ (Drum and Bell)، گزینه ‌ای بهتر از هتل ارکیده (Orchid Hotel) وجود ندارد. اگرچه این بخش دارای رستوران‌ های محلی فراوان و فروشگاه‌های سخت ‌افزارفروشی است، اما بسیار تمیز و دیدنی است و مملو است از ویژگی ‌های فناوری های ‌تک و مثلاً تلویزیون ‌های اپل زیادی به چشم می‌خورند. یک تراس هم دارد که برای نوشیدن چای مناسب است.
در فاصله ۹۰ دقیقه‌ای از این ناحیه، بخش Mutianyu از دیوار بزرگ چین واقع است. این بخش دارای یک اقامت گاه حاشیه ‌ای جالب با نام Brickyard است که توسط شخص تبعیدی جیم اسپیر و همسر وی لیانگ تانگ بنا شده است. آنها چندین خانه روستایی و محلی را به شکل مکان‌ های لوکس در آوردند و بعداً هم یک هتل نیز به آنها افزودند که در اصل در کارخانه آجرپزی واقع بود. برخی از اتاق ‌های این هتل حتی به دیوار چین نیز دید دارند.
مکان دیگری که مجاور به دیوار چین است، Commune نام دارد که مجموعه ‌ای است متنوع از ساختمان ‌ها که هریک معماری جداگانه و خاص خود را دارند. همچنین، در فاصله ‌ای نه‌چندان دور، مجتمع Yanqi Lake دیده می‌شود که توسط گروه Kempinski اداره می‌گردد و باراک اوباما و ولادیمیر پوتین در آن میهمان بوده‌اند. این اقامت گاه باابهت، دارای گزینه ‌های مختلفی برای اسکان است که در امتداد ساختمان بزرگ دیده می‌شوند و مجموعه‌ای از هتل‌ های دیگر نیز در آن وجود دارند.

ژانگ دانگی ها، غارنشینان امروز
ژانگ دانگی ها، غارنشینان امروز
معرفی ۵ باغ زیبای دنیا
معرفی ۵ باغ زیبای دنیا
جاذبه های حیرت انگیز برزیل، کدامها هستند؟
جاذبه های حیرت انگیز برزیل، کدامها هستند؟
محبوب ترین سوغاتی های جهان
محبوب ترین سوغاتی های جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code