بلیط هواپیما

شرکت هواپیمایی ایرآسیا فعالیت خود را در ایران از سر گرفت

هواپیمای ایر آسیا
شرکت هواپیمایی ایرآسیا فعالیت خود را در ایران از سر گرفت. شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۵ نشست رسانه‌ای در هتل پارسیان آزادی برگزار شد و مدیران ایرآسیا در آن خبر از برگزاری پرواز مستقیم از تهران به کوالالامپور و بانکوک دادند.

ایرآسیا ایکس امروز طی مراسمی در تهران اعلام کرد فعالیت خود را در ایران از سر می‌گیرد. در اولین گام، این شرکت بزرگ هواپیمایی سه بار در هفته پرواز مستقیم از تهران به مقصد کوالالامپور و بانکوک برگزار می‌کند.
در مراسم امروز بنیامین اسماعیل، مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس مالزی، گفت:
ما خوشحالیم که در تهران حضور داریم تا از مسیر جدید شبکه پروازی‌مان که آسیا و استرالیا را به خاورمیانه متصل می‌کند رونمایی کنیم.
ایرآسیا که پیشتر نیز در ایران فعالیت داشت، در سال ۲۰۱۲ به دلیل عدم ثبات نرخ ارز در ایران مجبور شد فعالیتش را متوقف کند. اما حالا مدیران ایرآسیا اعلام می‌کنند که قصد دارند هر چه بیشتر فعالیت خود را در ایران گسترش دهند. اسماعیل در ادامه افزود:
ما فکر می‌کنیم شرایط امروز نسبت به ۴ سال پیش متفاوت است و در این مدت ما پروازهای خود را هم در مسیرهای بلند و هم در مسیرهای کوتاه افزایش داده‌ایم که باعث می‌شود ایرانیان دسترسی مقرون به صرفه‌ای به شبکه پروازی بسیار وسیع ایرآسیا داشته باشند.
نادا بوراناسیری، مدیر اجرایی ایرآسیا ایکس تایلند، نیز با اشاره به اینکه شرکت سه روز در هفته پرواز مستقیم از تهران به بانکوک خواهد داشت، اعلام کرد:
آغاز دوباره فعالیت‌های ایرآسیا در تهران دستاورد بزرگی برای ایرآسیا ایکس تایلند است، چرا که این پرواز اولین خط هوایی مقرون به صرفه از خاورمیانه و تهران به تایلند محسوب می‌شود.
وی افزود:
ما معتقدیم ایران کشور زیبا با پتانسیل‌های بالای گردشگری است و ما به دنبال آن هستیم تا کشور ایران را از طریق پروازهای راحت و ارزان به مردم تایلند معرفی کنیم.
سرویس Fly Thru ایرآسیا خدماتی را ارائه می‌کند تا بتوانید از طریق یک مقصد میانی به مقاصد دیگر بدون معطلی سفر کنید. این خدمات برای ایرانی‌ها نیز مهیا است. شما می‌توانید برای سفر به سنگاپور از طریق کوالالامپور و برای سفر به شانگهای از طریق بانکوک بدون دردسر سفر کنید و بار خود را در مقصد نهایی تحویل بگیرید.
مالزی و تایلند به عنوان دو کشور توریستی پرطرفدار در شرق آسیا مقصد بسیاری از گردشگران ایرانی هستند. ایرآسیا با هدف گرفتن خطوط هوایی داخل آسیا و به خصوص کشورهای بزرگی چون چین و استرالیا به دنبال گسترش فعالیت‌های خود برای اتصال شهرهای مهم شرق آسیا با خاورمیانه است.
داتوک کامارودین مرانون، مدیر کل گروه اجرایی ایرآسیا، در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران مبنی بر شیوه نگاه مدیران این شرکت به سهمشان از بازار گفت:
ما خیلی به سهممان از بازار کنونی فکر نمی‌کنیم! تجربه به ما نشان داده که ما شرایطی را در بازار ایجاد می‌کنیم که خود بازار گسترش پیدا می‌کند. در سال ۲۰۰۱ که ایرآسیا تأسیس شد فقط ۲درصد از شهروندان مالزی امکان پرواز داشتند. ما هم به همین دلیل شعار «همه باید بتوانند پرواز کنند» را برگزیدیم و آنچه امروز می‌بینیم این است که همه مردم منطقه آسه‌ان می‌توانند با قیمت مناسب پرواز کنند و به سرعت به مقصد خود برسند.
وی در ادامه اعلام کرد که ایرآسیا جوان‌ترین ناوگان هوایی را در دنیا دارد و همین موضوع مزید بر علت است تا بتوانیم با سرعت بیشتری به گسترش بازار و سهم خود از بازار پروازهای آسیا بپردازیم. وی ادامه داد:
از آنجایی که من برای مدتی در ایران زندگی کرده‌ام با زیبایی‌ها و پتانسیل‌های بالای این کشور آشنا هستم و خیلی دوست دارم مردم جنوب‌شرق آسیا را هر چه بیشتر با جاذبه‌های گردشگری ایران و فرهنگ ایرانی آشنا کنم. ما باید بتوانیم تمدن کهن ایرانی و جذابیت‌های آن را به مردم شرق آسیا بشناسانیم.
ایرآسیا ایکس در حال حاضر تقریبا ۲۰۰ هواپیما دارد. این شرکت فقط از دو مدل هواپیما استفاده می‌کند؛ یکی ایرباس ۳۲۰ است که تقریبا ۱۷۲ تا از کل هواپیماهای این شرکت از این نوع است و مابقی آنها ایرباس ۳۳۰ هستند. در سال ۵۷ میلیون مسافر با این ۲۰۰ هواپیما جابجا می‌شوند.

چه عواملی در هزینه ی پرواز تاثیرگذار است؟
چه عواملی در هزینه ی پرواز تاثیرگذار است؟
معرفی فرودگاه کلکته در هند
معرفی فرودگاه کلکته در هند
چه موقع از حالت پرواز باید استفاده کرد؟
چه موقع از حالت پرواز باید استفاده کرد؟
«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!
«هواپیمای برقی» راه حل جدید نروژ برای کاهش آلودگی محیط زیست!