اعتصاب خلبانان ایرفرانس،همزمان با مسابقات یورو ۲۰۱۶

ایرفرانس

در حالی‌که فرانسه در هفته های اخیر با موج اعتراضات گسترده صنفی دست به گریبان است و مسابقات جام ملت های اروپا (یورو ۲۰۱۶) نیز تحت تدابیر شدید امنیتی در این کشور آغاز شده است، خلبانان شرکت هواپیمایی فرانسه «ایر فرانس» نیز از روز شنبه به جمع اعتصاب‌کنندگان پیوستند.
خلبانان ایرفرانس اعتصاب چهار روزه خود را آغاز کردند که این اعتصاب می‌تواند برنامه‌ی سفر هزاران فوتبال‌دوست را برای دیدن بازی‌های یورو ۲۰۱۶ فرانسه که وارد دومین روز خود شده است، بر هم بزند.
شرکت ایرفرانس روز شنبه و در پی اعتصاب خلبانان تا ۳۰ درصد پروازهای خود را لغو کرد. این اعتصاب‌ها در اعتراض به اصلاحیه‌ی قانون کار فرانسه برگزار می‌شود.
اتحادیه‌ی خلبانان فرانسه خواسته است تا دولت فرانسه اصلاحیه‌ی قانون کار را که به موجب آن استخدام و اخراج افراد برای کارفرمایان سهل می شود، پس بگیرد.
«سندیکای خلبانان ایرفرانس» اعلام کرده است که این اعتصاب از روز شنبه تا سه شنبه هفته جاری ادامه خواهد داشت.
همزمان «فردریک گاژی» (Frederic Gagey) رئیس اجرایی شرکت ایرفرانس وعده داده است که اختلال در پروازهای مربوط به شهرهایی فرانسه که میزبان مسابقات یورو ۲۰۱۶ می باشند را به حداقل برساند.
این مقام شرکت ایرفرانس گفت این اعتصاب‌ها روزانه پنج میلیون یورو ضرر به این شرکت وارد می‌کند.
بخش خطوط راه‌آهن تنها یکی از بخش‌هایی است که به تازگی و پس از ۹ روز اعتصاب، کار خود را در فرانسه از سر می گیرد.
لایحه‌ی اصلاح قانون کار فرانسه از هنگام تدوین، با اعتراض اتحادیه‌های کارگری و دانشجویی این کشور مواجه شده است. مهم‌ترین ماده‌ای که در این قانون مورد اعتراض اتحادیه‌هاست، اصل تقدم توافق‌های درون هر شرکت بر توافق‌های ملی در شاخه‌های مختلف حرفه‌ای است.
در بیش از یک ماه گذشته بخش‌های مختلف در فرانسه همچون بخش حمل و نقل و پالایشگاه‌ها و نیروگاه‌های برق هسته‌ای در فرانسه در اعتراض به اصلاحیه قانون کار دست به اعتصاب‌های گسترده‌ای زده‌اند.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code