بلیط هواپیما

از این قابلیت های اینستاگرام کمتر کسی خبر دارد!

اینستاگرام روز به روز مجهزتر و قدرتمند تر می شود.

اینستاگرام در سال‌های اخیر رشد فوق‌العاده‌ای در جذب کاربران به خود داشته و توانسته تا در کشورهای بسیاری از جمله ایران، به محبوب‌ترین شبکه‌ی اجتماعی تبدیل شود. اینستاگرام می تواند به ابزاری برای توسعه ی کسب و کارتان تبدیل شود. امروز در مقاله‌ ی الی گشت، به آموزش قابلیت های اینستاگرام خواهیم پرداخت که از آنها بی خبرید!

قابلیت های اینستاگرام

تبدیل اکانت عادی به اکانت تجاری

اکانت تجاری نیز همچون Stories یک ویژگی بسیار جالب، اما نه چندان کاربردی به حساب می‌آید که بیشتر برای افرادی کاربرد خواهد داشت که یک پیج کاری در اختیار دارند. تجاری کردن اکانت اینستاگرام برای هر کاربری امکان‌پذیر است و تنها شرط آن داشتن یک اکانت فیسبوک است. با تجاری کردن اکانت شاهد چند تفاوت جزئی خواهید بود که در ادامه به معرفی آن خواهیم پرداخت.

تفاوت اول: با تجاری کردن اکانت خود، از این پس کاربران وقتی به صفحه‌ی شما مراجعه می‌کنند علاوه بر گزینه‌ی Follow، گزینه‌ی دیگری با عنوان Contact مشاهده خواهند کرد که با کلیک روی آن می‌توانند اطلاعاتی همچون شماره تماس، ایمیل و‌… را مشاهده کنند. با انجام این کار پیج‌های فروشگاهی دیگر نیاز نیست که اطلاعات تماس خود را در بخش بیوگرافی وارد کنند و می‌توانند به صورت منظم و حرفه‌ای، آن‌ها را در بخش Contact جایگزین کنند. با انجام اینکار زمانی که کاربر روی Contact لمس می‌کند گزینه‌ای با عنوان Call برای اون به نمایش در خواهد آمد که با لمس آن مستقیما به شماره گیر گوشی برای تماس منتقل خواهد شد.

تفاوت دوم: تفاوت دومی که با تجاری کردن اکانت برای شما اتفاق خواهد افتاد دسترسی به آمار و ارقام مربوط به پست‌های شما خواهد بود. برای مثال می‌توانید Top Post‌های خود را از لحاظ بازدید و لایک مشاهده کرده و سیر صعودی یا نزولی فالوورهای خود را نیز بررسی کنید. بخشی از اطلاعاتی که با تجاری کردن اکانت به دست خواهید آورد نیاز به یک هفته زمان دارند تا به یک جمع بندی کلی درباره‌ی اکانت و ارائه‌ی اطلاعات برسند.

نحوه‌ی تجاری کردن اکانت اینستاگرام به این صورت است که باید به تنظیمات اینستاگرام مراجعه کرده و گزینه‌ی Switch to Business Profile را انتخاب کنید. سپس از شما درخواست می‌شود تا به اکانت فیسبوک خود متصل شوید و اطلاعاتی همچون شماره تلفن، ایمیل و در صورت تمایل موقعیت مکانی روی نقشه را مشخص کنید. بعد از انجام این مراحل اکانت شما به سادگی تبدیل به یک اکانت تجاری می‌شود. در صورتی که به هر دلیل از انجام اینکار منصرف شدید می‌توانید مجددا با مراجعه به تنظیمات اینستاگرام، گزینه‌ی Switch to Regular Profile را انتخاب کنید تا اکانت شما مجددا به اکانت عادی تبدیل شود.

قابلیت های اینستاگرام

معرفی و استفاده از قابلیت Stories

اینستاگرام با الهام گرفتن از اپلیکیشن اسنپ چت ویژگی جدیدی با نام Stories به خود اضافه کرده است. این قابلیت جدید کاربرد زیادی ندارد و با عدم استفاده از آن چیز خاصی را از دست نخواهید داد با این حال به طور مختصر آن را به شما معرفی خواهیم کرد. Stories اینستاگرام قابلیت تعریف یک داستان کوتاه ۲۴ ساعته را به شما خواهد داد. برای مثال وقتی به یک مهمانی تولد دعوت شده‌اید می‌توانید به جای آنکه عکس‌های خود را نوبت به نوبت در اینستاگرام ثبت کنید، تمام آن‌ها را در قالب یک داستان برای دوستان خود به نمایش بگذارید. دسترسی به این بخش از منوی بالای اینستاگرام در صفحه‌ی فیدها امکان‌پذیر است به این صورت که در ابتدا باید اینستاگرام خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید سپس گزینه‌ی ایجاد Stories به منوی بالایی و کنار لوگوی اینستاگرام اضافه خواهد شد. در زیر همین بخش و در بالای بخشی که پست‌های فید شروع شود می‌توانید Stories‌های دوستان خود را مشاهده کنید. با لمس اولین گزینه در این بخش، Stories مورد نظر بارگذاری می‌شود و برای شما به نمایش در خواهد آمد. با لمس هر عکس در Stories می‌توانید به عکس بعدی بروید و با کشیدن انگشت خود از سمت راست به چپ نیز می‌توانید به Stories مربوط به شخص بعدی منتقل شوید. نحوه‌ی ثبت عکس و ویدیو به این صورت است که با لمس کوتاه گزینه‌ی موجود می‌توانید به ثبت عکس بپردازید و با نگه داشتن طولانی آن نیز عملیات ضبط ویدیو آغاز می‌شود. در صورتی که انگشت خود را روی صفحه به سمت راست یا چپ بکشید نیز می‌توانید افکت‌های مختلف را روی تصاویر اعمال کنید. تفاوت‌های مهمی بین ارسال پست در حالت Stories با حالت عادی وجود دارد.

اولین و شاید مهم‌ترین تفاوت این است که پست هایی که در حالت Stories منتشر می کنید تنها ۲۴ ساعت ماندگاری خواهند داشت و بعد از آن به صورت خودکار حذف خواهند شد. دومین تفاوتی که وجود دارد این است که در حالت عادی شما تنها قادر به اعمال افکت‌های مشخصی رو عکس‌ها یا ویدیوها بودید اما در بخش Stories شما می‌توانید روی ویدیو یا عکس مورد نظر متن اضافه کنید یا حتی با قلمو روی آن نقاشی بکشید تا پست ارسالی خود را بیش از پیش جذاب و مدرن کنید. اسکرین شات بالا نمونه‌ی بسیار ساده‌ای است که می‌توانید روی عکس‌ها اعمال کنید و آن را به بخش Stories خود اضافه کنید. سومین تفاوتی که بین پست عادی و Stories وجود دارد این است که پست‌های عادی برای تمامی کسانی که شما را فالو کرده باشند قابل مشاهده خواهد بود اما پست‌هایی که در قالب Stories منتشر می‌کنید می‌توانند تنها برای افراد دلخواه شما نمایش داده شوند. اگر سری به تنظیمات Stories بزنید مشاهده خواهید کرد که در حالت پیش‌فرض نمایش آن برای تمام فالوور‌های شما تنظیم شده است. در همین بخش می‌توانید حالت نمایش را تنها برای افرادی که شما آن‌ها را فالو کرده‌اید تنظیم کنید تا با وجود فالوورهای چند ده هزارتایی، استوری شما تنها برای افرادی که می‌شناسید و آن‌ها را فالو کرده‌اید قابل نمایش باشد. ضمن آنکه با ورود به پروفایل هر شخص و کلیک روی گزینه‌ی سه نقطه، می‌توانید او را به لیست کسانی که اجازه‌ی تماشای استوری‌های شما را ندارند اضافه کنید.

نکته‌ی آخری که باید در رابطه با بخش Stories به شما بگوییم نحوه‌ی اضافه کردن پست‌های بیشتر به بخش استوری است. اگر Stories برخی پیج‌ها را مشاهده کرده باشید حتما مشاهده کرده‌اید که برخی Stories‌ها از چند عکس تشکیل شده‌اند که به صورت یک اسلایدشو به نمایش گذاشته شده‌اند. برای این امر و ساخت یک Stories جذاب کافی است تا بعد از اضافه کردن هر Stories، مجددا به بخش ساخت Stories مراجعه کنید و عکس بعدی را ثبت کنید. با انجام اینکار عکس جدید به عکس‌های قبلی اضافه خواهد شد و Stories شما به مرور طولانی‌تر می‌شود. یک مهمانی چند ساعته را تصور کنید که می‌توانید با اضافه کردن عکس‌های خود به بخش استوری، در پایان یک ویدیوی داستانی از عکس‌هایی که در این مهمانی ثبت کرده‌اید مشاهده کنید. ضمن آنکه با مشاهده‌ی هر داستان و لمس آیکونی که در پایین آن قرار دارد می‌توانید به آماری همچون تعداد بازدید و کاربرانی که آن را مشاهده کرده‌اند دسترسی داشته باشید.

توجه: برای ارسال پست از عکس های گالری در حالت Stories باید زمانی که در بخش دوربین حالت Stories قرار دارید با انگشت خود صفحه را به سمت پایین بکشید تا عکس های گالری در بالای تصویر نمایان شوند.

قابلیت های اینستاگرام

استفاده از چند اکانت به طور همزمان

شاید بتوان گفت محبوبت ترین ویژگی جدیدی که ذر سال های اخیر به اینستاگرام اضافه شده است امکان استفاده ی همزمان از چند اکانت اینستاگرام است. اگر در حال استفاده از نسخه های آخر اینستاگرام باشید، در انتهای منوی تنظیمات اینستاگرام گزینه ای تحت عنوان Add Account مشاهده خواهید کرد که می توانید با استفاده از آن، اکانت های دیگر خود را (تا سقف ۵ اکانت) به اینستاگرام اضافه کنید و بدون نیاز به نصب نسخه های جداگانه، بین اکانت های خود سوئیچ کنید.

در سفر چگونه اینترنت پیدا کنیم؟
در سفر چگونه اینترنت پیدا کنیم؟
با قابلیت های جدید گوگل ارث آشنا شوید
با قابلیت های جدید گوگل ارث آشنا شوید
۱۰ شهر از مدرن ترین شهرهای دنیا
۱۰ شهر از مدرن ترین شهرهای دنیا
معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها!
معرفی انواع چادر مسافرتی برای خانواده ها!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code