بلیط هواپیما

از برنامه ی صبحگاهی افراد موفق خبر دارید؟

برنامه ی صبحگاهی خود را اینگونه بچینید. 

موفق ترین افراد را می توان در هر سن و قشری از جامعه یافت اما با دقت که به آنها نگاه کنیم متوجه برخی نقاط مشترک می شویم. هیچ مانعی جلودارشان نیست و با تمام میل اشتیاق به سمت چالش ها حرکت می کنند و همیشه بهترین خود را می گذارند.

می توان یکی از دلایلی موفقیت آنها را تلاششان در مثبت گرایی است تا هر چه بیشتر به هدفشان نزدیک شوند. البته خیلی از افراد به اصطلاح منطقی گرفتار منفی بافی هایی می شوند که در نهایت به ضررشان تمام می شود.

مطالب مرتبط:
این افراد موفق هیچ وقت تسلیم نشدند!
رازهایی در فروشندگی که شما را به موفقیت می رساند

این نوع نگاه مثبت به موضوعات باعث می شود که از دیگران یک قدم جلوتر باشید. ولی اگر با تفکر همیشگی و مثل دیگران فکر کنید ، هرچقدر هم زرنگ و با تجربه باشید، باز هم به بن بست خواهید رسید. این را باید بدانید که همیشه نباید در مسیر جهت حرکت کنید و ذهنتان را آماده کنید تا فراتر از آن را ببینید و با فرار از محدودیت ها به اوج خود برسید.

و البته باید به بعضی از کارهایی که بصورت روزانه انجام میدهیم نگاهی دوباره کرد و تا جای ممکن آن را اصلاح کنیم. افراد موفق بعضی از این کارها را در برنامه ی صبحگاهی خود گنجانده اند. پس با الی گشت باشید تا تعدادی از آنها را با هم مرور کنیم.

برنامه روزانه

آبلیمو را فراموش نکنید.

زمانی که از خواب بیدار شدید بلافاصله با نوشیدن آبلیمو انرژی فیزیکی و ذهنی خودتان را به حداکثر برسانید.دلیل این افزایش انرژی فزاینده، بهبود جذب مواد مغذی در معده است که در طول روز این امر ادامه پیدا می کند. به علاوه، باید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید (بهترین زمان برای ورزش) و سپس به سراغ صبحانه بروید. لیمو خود مملو از مواد مغذی، مانند پتاسیم، ویتامین ث و آنتی اکسیدان ها است. اگر وزن شما کمتر از ۷۰ کیلوگرم است، آب نیمی از یک لیموی کامل را بنوشید (لیموی کامل در صورتی که بیش از ۷۰ کیلوگرم وزن دارید). از آنجایی که آبلیمو برای دندانها مضر است، مراقب باشید که تا حد ممکن دندانها آغشته نشوند (از نی استفاده کنید)، ترجیحا آبلیموی سرد بنوشید (اثر آن بر دندانها کمتر است) و بلافاصله مسواک نزنید (بخاطر وجود اسید سیتریک روی دندان باعث برداشتن مینای دندان می شود).

ورزش در الویت است

افراد موفق (مانند تیم کوک در اپل و باب ایگر از دیزنی) معمولا قبل از ساعت ۶ صبح از خواب بر می خیزند تا تکانی به بدن خود بدهند. در حالیکه ممکن است این ساعت بیداری و ورزش جنون آمیز به نظر برسد، تحقیقات درستی آن را تایید می کنند. یک تحقیق که در موسسه تحقیقاتی اونتاریوی شرقی در کانادا انجام گرفت نشان داد که افرادی که به مدت ۱۰ هفته دو بار در هفته ورزش می کردند، از نظر اجتماعی، تحصیلی و ورزیدگی احساس کارآمدی و بازدهی بیشتری داشتند. تحقیق دیگری که توسط محققان دانشگاه بریستول انجام شد نیز دریافت که افرادی که هر روز ورزش می کنند انرژی بیشتر و دید مثبت تری دارند، که هر دوی اینها برای به انجام رساندن کارها ضروری است. تنها ۱۰ دقیقه ورزش روزانه باعث ترشح GABA (یک انتقال دهنده عصبی) می شود که باعث تسکین مغز شده و رفتارهای ناگهانی را تحت کنترل شما در می آورد. ورزش کردن در همان ابتدای صبح با توجه به زمان آن، تداخلی با کارهای شما ایجاد نخواهد کرد و لذا همیشه برای آن زمان خواهید داشت. به علاوه، در طول روز خودکنترلی و انرژی شما را بهبود خواهد بخشید.

به کار فکر نکنید

هوارد شولتز (مدیر عامل استارباکس) روز خود را با ارسال یک ایمیل انگیزشی به کارکنان خود آغاز می کند، پس از آن ارتباط با کار قطع می شود و تمام وقت خود را وقف ورزش و خانواده می کند. هنگامی که به محض بیدار شدن به سراغ ایمیل ها، پیامک، اینستاگرام، تلگرام و امثال آنها می روید، احتمال اینکه تمرکز خود را از دست بدهید بسیار بالا می رود و صبحِ شما تسلیم خواسته ها و نیازهای دیگران می شود. منطقی تر این است که این لحظات اولیه ارزشمند صبحگاهی را برای انجام یک کار آرامش بخش صرف کنید تا ضرب آهنگ آرام و مثبتی را برای تمام روزتان تنظیم کند.

برنامه روزانه

صبحانه سالم و کامل نوش جان کنید

خوردن هرچیزی برای صبحانه شما را از بسیاری از مردم جلو می اندازد. احتمال چاقی در افرادی که صبحانه میل می کنند کمتر است، ثبات قند خون بالاتری دارند و در طول روز نیز کمتر گرسنه می شوند. همه این آمار برای افرادی است که فارغ از نوع صبحانه، فقط صبح چیزی می خورند. هنگامی که یک صبحانه سالم میل می کنید، دروازه های یک روز پربازده را به روی خود می گشایید. یک صبحانه سالم به شما انرژی می دهد، حافظه کوتاه مدت شما را تقویت می کند و به شما کمک می کند تا تمرکز خود را بیشتر و بهتر حفظ کنید.

برای خود اهداف روزانه تنظیم می کنند

بنجامین فرانکلین (از چهره های بسیار مطرح و از بنیانگذاران ایالات متحده) برای برنامه ریزی روزانه خود وسواس داشت. او هر روز صبح از ساعت ۴ از خواب بر می خواست و با دقت و ریزبینی برنامه خود را تنظیم می کرد. پیام واضحی در عادت این نویسنده، طنزنویس، نظریه ‌پرداز سیاسی، سیاستمدار، دانشمند، مخترع و فیزیکدان وجود دارد: تنظیم دقیق اهداف با خود مزایای فراوانی به ارمغان می آورد. هنگامی که با دقت هر چه تمام تر برای هر روز خود برنامه ریزی می کنید، شانس شما برای تحقق اهداف تان به اوج خود می رسد. بهتر است اهداف روزانه خود را پس از تمرین تمرکز حواس انجام دهید، چرا که آرامش و وضوحی که از تمرکز حواس نصیب تان می شود به شما کمک خواهد کرد تا هدف های کارآمد و دقیق تری را معین کنید.

رهنمود هایی برای خلق تبلیغات بیلبوردی مؤثر
رهنمود هایی برای خلق تبلیغات بیلبوردی مؤثر
سفر به عنوان یک منبع فعالیت های بشردوستانه
سفر به عنوان یک منبع فعالیت های بشردوستانه
مسئولیت پذیری، رمز موفقیت کار تیمی
مسئولیت پذیری، رمز موفقیت کار تیمی
چطور بهترین تیم پشتیبانی را داشته باشیم؟
چطور بهترین تیم پشتیبانی را داشته باشیم؟