بلیط هواپیما

این نشانه ها را دنبال کنید تا به موفقیت برسید!

موفقیت به شما نزدیک است …

تاکنون به نشانه هایی که در افراد موفق دیده اید، فکر کرده اید؟ آیا این نشانه ها را در خودتان یافته اید؟ همین موارد کوچک می تواند به معنای موفقیت های بسیار بزرگی باشد.

شاید وقت آن باشد که دیدگاهمان را نسبت به موفقیت تغییر دهیم. این دیدگاه ها که به اشتباه در جامعه فراگیر شده بود، به نوعی راه را برای موفقیتمان به شکل درستش دشوار کرده است. موفقیت تنها به لباس شیک و ماشین و خانه نیست.

شاید آدم های زیادی را روزانه ببینیم که بظاهر موفق می آیند ولی با مشکلات زیادی گریبان گیر هستند، بعنوان مثال شخصی بهترین امکانات را دارد ولی در زندگی استرس زیاد، او را دچار مشکلاتی می کند. پس ما نشانه هایی را به شما خواهیم گفت تا راه درست رسیدن به موفقیت را تشخیص دهید. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
راه های رسیدن به موفقیت با ترک عادات غلط
رازهایی در فروشندگی که شما را به موفقیت می رساند
موفقیت

اگر هر یک از پنج نشانه‌ی زیر را در خود می‌‌بینید، آنگاه انسان موفقی محسوب می‌‌شوید؛ فارغ از اینکه شغلی مهم یا متوسط دارید و یا حتی بیکار باشید.

به یاد داشته باشید که موفقیت، چیزهایی که دیگران به شما داده‌اند، مانند عنوان‌ شغلی جذاب، ماشین‌ شرکتی، حقوق زیاد، بودجه‌ سنگین و دفتر بزرگ، نیست. درجات علمی بالاتر، شما را موفق‌تر نمی‌کنند. زندگی در یک شهر بهتر نیز نشانه‌ی موفقیت نیست.

موفقیت واقعی به قدرتی که درون خود می‌‌سازید، مربوط است. قدرتی که نه کسی آن را به شما می‌‌دهد و نه کسی می‌‌تواند آن را بگیرد.

۱. شما موفق هستید اگر در حرفه‌ی خود، تعیین تکلیف کنید. اگر شغلی بزرگ دارید، اما می‌‌ترسید که عقیده‌ی خود را به رئیستان ابراز کنید، چون ممکن است او این عقیده را دوست نداشته باشد، پس هنوز موفق نیستید.
۲. اگر بدانید چگونه می‌‌توانید به موفقیت کارفرما یا مشتری خود کمک کنید، آنگاه موفق محسوب می‌‌شوید. اما اگر این دیگران هستند که به شما می‌‌گویند در حرفه‌ی خود چه کنید، هنوز موفق نشده‌اید.

موفقیت

۳. وقتی می‌دانید چه هنگام صحبت کنید و شاکله و محتوای کلام خود را می‌‌دانید، موفق هستید. اما اگر در محیط کاری، وقتی شخصی با اعتماد به نفس بیشتر حرف می‌‌زند، شما سکوت می‌‌کنید؛ هنوز موفق نیستید.
۴. وقتی به خود اجازه می‌‌دهید که بی هیچ محدودیتی رؤیاپردازی کنید، موفق هستید. وقتی تصوری از زندگی خود دارید و به‌سوی آن قدم برمی‌دارید -مهم نیست که قدم‌ها کوچک باشند یا رسیدن به این دیدگاه چقدر طول بکشد- موفق محسوب می‌‌شوید.
۵. اگر اشخاصی در اطراف شما هستند که آن‌ها را دوست دارید و به آن‌ها عشق می‌‌ورزید و این احساس متقابل است، موفق هستید. اگر شغلی را از دست بدهید، می‌‌توانید شغل دیگری به دست بیاورید. وضعیت حرفه‌ی شما در هر لحظه، خیلی مهم نیست. این وضعیت ذهنی، باورتان به خودتان و اشتیاقتان برای زندگی است که اهمیت دارد.

مدرسه خان شیراز، محل تدریس ملاصدرا دانشمند بزرگ ایرانی
مدرسه خان شیراز، محل تدریس ملاصدرا دانشمند بزرگ ایرانی
بنای تاریخی بورس، قدیمی ترین ساختمان کپنهاگ
بنای تاریخی بورس، قدیمی ترین ساختمان کپنهاگ
سفر به بوینس آیرس، پایتخت رنگارنگ آرژانتین
سفر به بوینس آیرس، پایتخت رنگارنگ آرژانتین
موزه آذربایجان در تبریز، یکی از مهمترین موزه های باستان شناسی ایران
موزه آذربایجان در تبریز، یکی از مهمترین موزه های باستان شناسی ایران