بلیط هواپیما

یک دفتر کار خانگی به چه ابزارهایی نیاز دارد؟

دفتر کار خود را در منزل بچینید!

به مرور زمان کار در منزل فراگیرتر شده و نیاز است، امکانات و ابزارهای اولیه جهت راه اندازی دفتر کار را فراهم کنیم. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

این روزها تعداد افرادی که همه یا بخشی از کار خود را در خانه انجام می‌دهند، در حال افزایش است. کارهای خانگی باعث افزایش روحیه و بهره‌وری کارمندان می‌شوند و در نتیجه تعداد افرادی که شغل فعلی خود را رها می‌کنند و به فکر راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودشان هستند، روزبه‌روز بیشتر می‌شود. البته این کار یک سری نکات منفی مانند پرت شدن حواس، تنهایی و کم شدن میزان ارتباطات به همراه خواهد داشت. اما با رعایت برخی نکات و اضافه کردن یک سری امکانات می‌توان شدت آن‌ها را کاهش داد.

مطالب مرتبط:
چگونه مشکلات دورکاری را هموار کنیم؟
دورکاری چه امتیازاتی را نصیب شما خواهد کرد؟
محل کار خانگی

۱- فضای کاری اختصاص‌یافته

اول از همه شما به یک فضای کاری اختصاصی نیاز خواهید داشت. این فضا ترجیحا باید یکی از اتاق‌های منزل به همراه میز و صندلی مناسب باشد. وسیله‌‌هایی که حواس شما را پرت می‌کنند، نباید در اطراف میز کار شما وجود داشته باشند. اگر امکانات لازم را ندارید، می‌توانید گوشه‌ای از منزل خود را انتخاب و آن را با استفاده از ابزار مناسب از دیگر قسمت‌ها جدا کنید. این کار به شما کمک می‌کند از لحاظ روانی فکر کنید واقعا در محیط کار قرار دارید، نه اینکه تنها در یکی از اتاق‌های منزل خود هستید. درنتیجه میزان بهره‌وری شما افزایش پیدا خواهد کرد و با خارج شدن از آن محیط، احساس حضور در محیط کار نیز از بین خواهد رفت.

۲- اضافه کردن مانیتور دوم

داشتن یک مانیتور اضافه در کنار دیگر تجهیزات دفتر خانگی ایده‌ی خوبی است. این کار به شما اجازه می‌دهد بتوانید چندین کار را همزمان انجام دهید. یا اینکه دید بهتری نسبت به کاری که انجام می‌دهید، داشته باشید.

۳- تهیه‌ی صندلی مناسب

قدرت یک صندلی خوب را دست‌ کم نگیرید. این کار از بروز مشکلات جسمانی مانند کمردرد جلوگیری می‌کند. نشستن روی توپ‌های مخصوص و ثابت نیز ایده‌ی‌ خوبی است. اگر می‌خواهید مشکل نشستن را به کل حل کنید، می‌توانید از میزهای ایستاده استفاده کنید.

۴- استفاده از سیستم صوتی

شاید فکر کنید سیستم صوتی باعث بر هم خوردن تمرکز می‌شود؛ اما واقعیت این است که یک موسیقی ملایم با صدای مناسب می‌تواند میزان بهره‌وری را بالا ببرد. هر نوع موسیقی که دوست دارید، انتخاب و با صدای مناسب پخش کنید. این کار احساس تنهایی را نیز به مقدار زیادی کاهش می‌دهد.

۵- گیاهان، هنر، بوی خوش

اگر می‌خواهید فضای کاری خود را مانند یک دفتر واقعی شبیه‌سازی کنید، می‌توانید از گیاهان خانگی، تابلو‌های هنری و حتی روغن‌های عطری استفاده کنید. این کار علاوه بر افزایش بهره‌وری، میزان استرس را نیز کاهش می‌دهد.

محل کار خانگی

۶- دفترچه یادداشت‌ فیزیکی

اپلیکیشن‌های دفترچه یادداشت بسیار کارآمد هستند؛ اما یادداشت کردن مطالب روی کاغذ و با قلم واقعی کمک می‌کند اطلاعات بیشتر در ذهن شما باقی بمانند. همچنین حال‌و‌هوای دفتر خانگی شما را بیشتر شبیه به یک دفتر اداری می‌کند.

۷- تهیه‌ی منابع پشتیبانی

دفتر خانگی شما باید وسیله‌های مختلفی برای پشتیبانی داشته باشد. شما نمی‌دانید چه موقع برق منزلتان قطع خواهد شد بنابراین حتما چند منبع انرژی برای پشتیبانی تهیه کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هر چند وقت یک بار باید از داده‌های موجود روی هارد خود یک بک‌آپ تهیه کنید.

۸- انتخاب یک منظره‌ی زیبا

شاید فکر کنید نشستن در کنار پنجره تمرکز شما را از بین می‌برد؛ اما درواقع انجام این کار میزان هوشیاری شما را افزایش می‌دهد. بهره‌مند شدن از نور روز و هوای تازه، فکر شما را بیدار و فعال نگه‌ می‌دارد. اگر نمی‌توانید در دفتر خانگی خود پنجره داشته باشید، حداقل نزدیک به اتاقی باشید که پنجره دارد.

۹- پرینتر و اسکنر

این روزها اکثر کارهای مرتبط به کسب‌و‌کار نیازی به چاپ کردن اطلاعات روی کاغذ ندارند. اما وجود یک پرینتر برای مواقع ضروری فکر خوبی است. اگر مشتری‌های شما ترجیح می‌دهند برای نقل‌و‌انتقالات خود از کاغذ استفاده کنند؛ باید به فکر تهیه‌ی یک دستگاه اسکنر نیز باشید.

۱۰- استفاده از یک فضای عمومی

کار کردن در انزوا روی فکر و روان شما تأثیر می‌گذارد. شما هرچقدر در خانه احساس راحتی کنید، باید هرازگاهی در محیط‌های عمومی قرار بگیرید و با دیگران در ارتباط باشید. به‌عنوان مثال می‌توانید چند روز در هفته را در کافی‌شاپ‌، کتابخانه‌ و پارک‌ بگذرانید.

مصاحبه مجله Travel and Tour با مارتین جی کرگز Martin J Craigs مدیر عامل PATA
مصاحبه مجله Travel and Tour با مارتین جی کرگز Martin J Craigs مدیر عامل PATA
زمان های از دست رفته ی خود را زنده کنید!
زمان های از دست رفته ی خود را زنده کنید!
چطور تنبل های کلاس، موفق ترین آدم ها می شوند؟
چطور تنبل های کلاس، موفق ترین آدم ها می شوند؟
چه کنیم تا فردی خلاق باشیم؟
چه کنیم تا فردی خلاق باشیم؟