تاریخچه هتل های زنجیره ای Four Seasons

isadore_sharp

باید در کنار یکدیگر قدم بگذاریم
«دلایل موفقیت ما، پنهانی و به صورت راز نیست؛ بلکه از عوامل جغرافیایی، مذهبی و فرهنگی شکل گرفته است. این یک قانون طلایی است؛ یک نظر خاص که می گوید: اگر شما با مردم به خوبی رفتار کنید، آن ها همان گونه با شما برخورد می کنند و بر عکس.
تقریباً ۵۰ سال پیش که اولین هتل ساخته شد، می توان گفت هیچ چشم انداز و رویای بزرگی که از پیش برنامه ریزی شده باشد، وجود نداشت. اما همیشه یک هدف واحد و سازگار وجود داشته که زمینه جهانی شدن را تا به امروز فراهم کرده است.
همان طور که می دانید کلیدی ترین امر در تجارت و سرمایه گذاری در بخش هتلداری، خدمات است. اما چگونگی ارایه آن مهم است. یکی از صفات واضح و صریحی که four season را از دیگر هتل ها متمایز کرده، این است که همیشه در امور کاری احترام و رعایت حقوق طرفین را رعایت کرده است. مشخص کردن و اجرای هدف و فرهنگ شرکت، از استراتژی های مهم در four season است…..
من با مشاورانم نشستم و پایه ها و اصول فرهنگ هتل را نوشتم. اصولی که بر پایه جمله طلایی «همان گونه رفتار کن که می خواهی با تو رفتار شود»، استوار بود. خیلی از شرکت ها به تازگی قصد دارند تا یک چنین قوانین و فرهنگی را برای خود وضع کنند اما ما از قبل می دانستیم که باید در کنار یکدیگر قدم بگذاریم و با همکاری هم به بهترین شیوه، هتل ها را اداره کنیم. از دیگر عوامل کلیدی، مدیریت هتل هاست که نقش عمده تری را در مقایسه با صاحبان آن ایفا می کند. که در نهایت می تواند هتل را به والاترین درجه برساند. با همه ی این ها این را باید بدانید که می توانید برای رزرو هتل در شانگهای به وب سایت آنلاین الی گشت مراجعه بفرمایید.
امروزه مردم four season را تجربه ای استثنایی می پندارند که سرشار از خاطرات به یاد ماندنی است. هنگامی که ما این تجارت را شروع کردیم اطمینان داشتیم که با سعی و کوشش four season می تواند به بهترین درجه موفقیت برسد.»

ایزادور شارپ
بنیانگذار هتلهای زنجیره ای four seasons

four season hotel

بهترین هتلهای زنجیره ای آنهایی هستند که بدون در نظر گرفتن قیمت و ستاره، بتوانند محبوب ترین و بهترین باشند. هتل Four Season هرساله پذیرای میلیون ها نفر در سراسر دنیا می باشد. این هتل از بین برندهای هتلهای لوکس دنیا یکی از برترین ها به شمار می رود و مهم ترین دارایی آنها مردم دوستی و صداقت است.

ایزادور شارپ، پایه گذار و صاحب هتل های four seasons، کودکی جالبی داشت. او در دوران بچگی اش مرتب به فکر و رویاپردازی فرو می رفت. در کلاس درس هیچ گاه حواسش به معلم و درس نبود و به رویاهای گوناگون خود فکر می کرد. او علاقه و تمایل بسیاری به ورزش های مربوط فصلی داشت؛ مثل فوتبال و یا هر ورزشی که می شد در فصل مربوطه انجام داد.
یکی از آرزوهای او در سن ۸ سالگی، این بود که روزی قهرمان پرش با نیزه شود. در این زمینه نیز بسیار تلاش کرد؛ حتی خواهرش هم با صبوری بسیار به او کمک می کرد و ساعت ها نیزه را نگه می داشت تا او تمرین کند. اما به تدریج دریافت که استعداد چندانی در این زمینه ندارد و نمی تواند قهرمان باشد تا خانواده اش را با این کار خوشحال کند. کم کم فکر قهرمان شدن نیز از سرش افتاد.
زمانی که ایزادور دوران نوجوانی اش را سپری می کرد، کشورش در جنگ با آلمانی ها بود. یک روز او به این فکر افتاد که چرا کسانی که تنها چند سال از او بزرگتر هستند می توانند به جنگ بروند اما او نمی تواند..! به شدت تمایل داشت تا در جنگ شرکت کند اما متاسفانه و یا خوشبختانه این کار را هم نتوانست انجام دهد.
در نهایت وقتی دریافت که آینده او به هیچ کدام از این قهرمانی ها وابسته نیست و او می بایست در زمینه دیگری باعث خوشحالی خود و خانواده اش شود، بالاخره راه اصلی زندگی اش را پیدا کرد. سرانجام ایزادور شارپ وارد تجارت شد؛ تجارتی که بعد ها منجر به کسب میلیون ها دلار ثروت و درآمد شد.
از عمده ترین دلایل موفقیت او اعتماد و اطمینان داشتن به همه کس و همه چیز بود. اطرافیان او فکر می کردند که ایزادور بسیار ساده لوح و بی تجربه است؛ اما واقعیت امر چنین نبود. مهمترین دلیل موفق شدن او همین اعتماد بالا بود! او بارها در کار حرفه ای خود تصمیمات ناگهانی می گرفت که تمامی مشاوران وی، از او انتقاد می کردند؛ اما ایزادور کوچکترین توجهی به آن ها نداشت و راه خود را پیش می گرفت و به موفقیت خود ایمان داشت.
سال ۱۹۶۰، سال افتتاح
شارپ با توجه به تصمیم یکباره ای که گرفته بود، ناگهان به فکر ساخت اولین هتلش در تورنتو کانادا افتاد.
سال ۱۹۶۰ در حقیقت سال آغاز خلاقیت و ابتکارات ایزادور بود. با ساخت اولین هتل چهار فصل در کانادا، آمادگی خود را برای یک سرمایه گذاری بی نظیر، اعلام کرد.
در طی سال های ۱۹۶۰ تا ۱۹۶۹ پیشرفت چشم گیری در تجارتش دیده می شد. در حدود ۳ هتل در نواحی مختلف، طی این سال ها ساخته شد. در حقیقت تنها کسی که هم پایه گذار این هتل ها و هم باعث پیشرفت آن ها شد، خود شارپ بود؛ البته در این مسیر نیز همکارانش کمک بسیاری را به وی رساندند از جمله: murray koffler, max sharp, eddie creed, fred eisen
دهه ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۹
تاسیس هتل های انگلیس و به ویژه لندن، در این دهه آغاز شد. این دوره در حقیقت جرقه ای برای پیشرفت هتل های زنجیره ای چهار فصل در سراسر اروپا و آمریکا بود. دیدگاه ایزادور این بود که می گفت: من برای کسانی تلاش می کنم که می خواهند به دنیای جدیدی از هتل ها وارد شوند و هتل های قدیمی دیگر آنها را راضی نمی کند. این افراد نباید حتماً افراد مهم ملت ها و کشورها باشند، بلکه می توانند تنها مردم عادی و معمولی باشند.
سال ۱۹۷۵، کیفیت و ارایه خدمات
از استراتژی هایی که شارپ در حرفه خود مطرح کرده است، اولین نکته، کیفیت در سیستم هتل ها می باشد و دومین نکته، ارایه خدمات است. در حدود سال ۱۹۷۵، ایزادور در کار خود کمبود و خللی حس کرد؛ به دنبال راه حلی برای آن می گشت تا سرانجام به این نتیجه رسید که برای موفق بودن یک هتل تنها دکور و معماری آن مهم نیست، بلکه نکته ای که مهم
می باشد این است که خدمات و سرویس های بهتر، بیشتر و به روزتری را باید به مهمانان ارایه داد.
سال ۱۹۷۹
در این سال اولین هتل در واشنگتن افتتاح شد که خدمات مربوطه آن را از سایر هتل ها متمایز می کند.
سال ۱۹۸۰ تا ۱۹۸۹
سومین استراتژی شارپ این بود که قصد داشت فرهنگ ها و سنت های مختلف را در قالب های یکسان گسترش دهد؛ به معنای اینکه درصدد بود تا میزبان همه مسافرین از اقصی نقاط جهان باشد و تفاوتی بین ملت ها و کشور های مختلف قایل نشود. همه و همه می توانند لحظات خوبی را در هتل های چهار فصل داشته باشند.
سال ۱۹۸۱
شرکت issy sharp ، یا همان ایزادور شارپ، اولین شرکت اسپانسر و حامی تری فاکس بود. او دونده ای بود که در عین حال که سرطان داشت، متاسفانه یک پایش را هم از دست داده بود. وی با هدف جمع آوری پول برای انجمن سرطانی ها قصد داشت تا در یک دوره دو ماراتون شرکت کند. و شرکت حامی او کسی نبود جز شارپ. سرانجام ایزادور با توجه به برنامه ریزی اش توانست ۳٫۲ میلیون دلار کسب نماید.
سال ۱۹۸۶ تا ۱۹۸۹
در این سال ها توانست اولین تشک مخصوص را سفارش دهد و تعداد کارمندانش را به ۱۰۰۰۰ نفر برساند.
سال ۱۹۹۴
به دنبال تحسین رهبر آمریکای شمالی، تعداد مهمانان هتل ها و تقاضا رو به افزایش رفت و در نهایت ایزادور به این فکر رسید که دیگر وقت و تمرکز بیشتر روی آسیا و اروپا است.
سال ۱۹۹۴
پرنس الولیدبن تلال، بزرگترین سهامدار در four season شد.
سال ۱۹۹۶
به دنبال راه اندازی اولین وب سایت هتل، معاملات و سفارشات online بیشتر شد و سود چشم گیری در تجارتش داشت.
سال ۲۰۰۰
در سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ بود که تقریباً فعالیتش را در تمامی قاره ها شروع کرده بود. سال ۲۰۰۰ بود که هتلی تازه در قاهره به عنوان اولین هتل خاورمیانه افتتاح شد.
سال ۲۰۰۲
هتل شانگهای توانست بازار چین را در دست بگیرد.
سال ۲۰۰۴
بعد از راه اندازی وب سایتش تا سال ۲۰۰۴ توانست به ۱۰۰ میلیون دلار برسد.
سال ۲۰۰۶
در این سال مرکز اجرای هنر four season افتتاح شد؛ که دارای چندین سالن از جمله سالن اپرا و باله و غیره بود. که این مرکز در زادگاه تولدش، یعنی تورنتو قرار داشت.
سال ۲۰۰۸
افتتاح اولین هتل در زادگاه رنگ و هنر؛ هندوستان…
سال ۲۰۱۰
سال رسیدن به ششمین دوره کاری خود که دیگر تمرکز ایزادور نه تنها به آمریکا و اروپا، بلکه به تمام دنیا بود.
سال ۲۰۱۳
افتتاح هتلی در روسیه.
سال ۲۰۱۴
راه اندازی اولین هواپیمای جت اختصاصی.
گروه four season چگونه کار می کند؟
آنها در زمینه کاریشان همواره مهمان نواز هستند و با بهترین شیوه و کیفیت، هتل ها را اداره می کنند. مسوولین این مجموعه دیگر شعب را تحت نظارت و کنترل دارند تا همه کارمندان وظایف خود را به خوبی انجام دهند.
آن ها چه چیزی را باور دارند؟
همان طور که می دانید هتل four season یکی از بهترین هتل های دنیا است و مهمترین دارایی آن مردم دوستی و صداقت است. آن ها بر این باورند که هر کسی عزت نفس و غرور دارد. باید همان گونه با مردم برخورد کرد که انتظار می رود با خودشان برخورد شود. همچنین بر این عقیده هستند که موفقیتشان به میزان رضایت مندی مهمانان و مسافران وابسته است.
چطور توانستند موفق باشند؟
مهمترین علت موفقیت این گروه پایه گذاری اهدافشان بر روی باور و درک آدمی است. همیشه از خودشان این انتظار را دارند تا عدالت، صداقت و بهترین خدمات را در برنامه هایشان بگنجانند.
رفتار آن ها به چه صورت است؟
بیان اعتقادات و عقایدشان بسیار صریح و واضح است؛ هیچ گونه ریا و یا دورویی در کارهایشان دیده نمی شود.
به راستی که آن ها در مسیر رضایت مندی هر چه بیشتر مردم می کوشند.

۲۳ اصل موفقیت وارِن بافت و ۷ اشتباه بزرگ در سرمایه گذاری
۲۳ اصل موفقیت وارِن بافت و ۷ اشتباه بزرگ در سرمایه گذاری
کارمندان, راهنمای مدیران
کارمندان, راهنمای مدیران
اصول مدیریت فروش از نگاه مایکل دل
اصول مدیریت فروش از نگاه مایکل دل
طراحی تبلیغات چاپی مؤثر
طراحی تبلیغات چاپی مؤثر

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code