بلیط هواپیما

یک مدیر موفق باشید

درحالی که آشنایی با اشکال مختلف هوش برای کسب موفقیت ضرورت دارد اما این امر به تنهایی در ارزیابی افراد و شناسایی اینکه چه کسی در آینده از تاثیرگذارترین ‌ها و رهبران سازمان شما است، نقشی ندارد. در واقع، رهبران تاریخ از انواع مختلفی از هوش‌های مذکور بهره‌ مند بوده ‌اند. بدون شک، نوع هوشی که هر فرد از آن برخوردار است در شکل‌گیری حوزه‌ای که وی در آینده در آن به رهبری قدرتمند در سازمان تبدیل می شود، تعیین‌ کننده است. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مطالب مرتبط:
با این ۵ نکته موفقیت خود را تضمین کنید
برای موفقیت، هوشمندانه تر عمل کنید

کسب موفقیت

تجربه به‌عنوان یک شاخص

تجربه یکی از مهم ‌ترین فاکتورهای شکل ‌دهنده شخصیت رهبران سازمانی است. اما باید توجه داشت که ارزیابی تجربه امری بسیار دشوار به حساب می آید. اغلب اوقات، تنها تجارب مستقیم در یک حوزه بررسی می ‌شوند و چنینی وضعیتی باعث می ‌شود که تجربه فرد در حوزه ‌های میان فرهنگی، میان حوزه ‌ای و حتی بخش ‌های نامرتبط مورد غفلت واقع شود. این تجارب در واقع می‌توانند ذهن رهبران را متوجه رویکردهای غیرسنتی سازند. علم سرشار از حوزه ‌ها و اکتشافاتی است که توسط افرادی ناآشنا به آن حوزه و رویکردهای سنتی آن رقم خورده‌اند. نمونه دیگر زن در نقش نیروی کار است. اغلب زنان متاهل تجارب شغلی غیر مداوم دارند. بنابراین، تجارب مستقیم آنان در یک حوزه یا در هر نقشی که بر عهده دارند، به‌نظر کمتر از همکاران مرد آنان است. با این حال، تجارب واقعی آنان برای مثال در نقش یک مادر، کاربرد بیشتری در تاثیرگذاری بر اطرافیان دارد. در موارد دیگر، تجارب اولیه زندگی معمولا شخصیت افراد را به طرز غیرقابل باوری تغییر خواهد داد. این تجارب، خوب یا بد، گاهی چنان تغییراتی را بوجود آورده که به سختی می‌توان نشانه‌ هایی از آن را در سوابق علمی و شغلی افراد دید. بسیاری از مهارت‌ های مورد نیاز برای رهبری ریشه در کودکی و وقایع مربوط به آن دارد. از این‌رو است که تجربه، معیاری مهم اما نه حیاتی برای ارزیابی پتانسیل افراد محسوب می شود.

کشف هوش بالقوه

ارزیابی پتانسیل بالقوه افراد در فرآیند تبدیل شدن آنان به یک رهبر سازمانی تاثیرگذار و موفق فرصتی را در اختیار شما خواهد گذاشت تا صفتی خاص را شکل دهید که به‌طور مستقم بر تجارب زندگی شما و تقویت یا تضعیف هر یک از اشکال هوش در شما تاثیرگذار اسن. هوش بالقوه شامل هفت مولفه مهم است که بر عملکرد فردی تاثیر بسزایی دارند: اعتماد به نفس، تعهد، شجاعت، اشتیاق، قدرت، قابلیت اعتماد، دوست داشتنی بودن. هر یک از ما از این صفات هفت‌گانه بهره ‌مند هستیم، اما به‌راستی به چه اندازه؟

از این اشتباهات رایج در تجارت الکترونیکی درس بگیرید!
از این اشتباهات رایج در تجارت الکترونیکی درس بگیرید!
یک نشانه کارآفرین واقعی، پرسش درباره همه چیز
یک نشانه کارآفرین واقعی، پرسش درباره همه چیز
چگونه در جایگاه مدیریت مبارزه کنم و پیروز میدان شوم؟!
چگونه در جایگاه مدیریت مبارزه کنم و پیروز میدان شوم؟!
کامپیوتر خود را با موبایلتان از راه دور کنترل کنید
کامپیوتر خود را با موبایلتان از راه دور کنترل کنید