تعریف شما از مدیر محصول چیست؟

یک مدیر محصول باید همگام با شرایط تصمیمات درستی بگیرد

مهمترین وظیفه ی یک مدیر محصول، نظارت بر چشم انداز محصول است تا آن را در مسیر درستش به مقصود برساند. گوشه ای از این وظایف شامل سنجیدن بازار هدف و رقبا، تطابق دادن هر چه بیشتر محصول با مدل کسب و کار است. مدیران محصول که در بالاترین سطح مدیریت اجرایی فعالیت می کنند، کار بسیار حساسی را پیش رو دارند. بطوریکه در مسیر های ناهموار، بدون کوچکترین لغزشی، آن را به نقطه امن و مطمئن برسانند. اما این مدیران چطور باید بهترین تصمیمات را بگیرند؟ پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

مدیر محصول
مطالب مرتبط:
با ترک این عادات، مدیر بهتری باشید
مدیران چقدر باید قاطعیت داشته باشند؟

یکی از راه هایی که برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق وجود دارد، درس گرفتن از اشتباهاتی که در شرایط و زمان های مختلف مرتکب می شوید.  پس برای اینکه، یک مدیر همه فن حریف شوید از تجربه کردن نترسید.

استراتژی خود را در جلسات دوره ای بررسی کنید

نماینده ای را برای هر بخش از جمله فروش, توسعه بازار, پشتیبانی و کنترل کیفیت به خدمت بگیرید. در اینصورت می توانید با اطلاعات گردآوری شده،  شناخت درستی از نیازمندیهای مشتریان خود، پیدا کرده و در جهت ارتقای فروش و پشتیبانی خود، قدمی بزرگ بردارید.

محصولی متناسب با بازار ارائه کنید

با کمک گروه های توسعه بازار خود، تغییرات بازار را رصد کرده تا با پیشبرد استراتژی های درست، محصولی منحصربفرد و مطابق با نیازهای جامعه تولید کنید.

مدیر محصول

تیم فروشتان را بصورت دوره ای چک کنید

همیشه در این جلسات کاری، سوالات مهمی مطرح می شود، از جمله ی آنها می توان به این سوالات اشاره کرد: «چطور مشتریان را راضی نگه داریم؟» «مشتریان چه میزان این محصول را می شناسند؟» «مشتریان چقدر برای این محصول هزینه می کنند؟»

چرخه کنترل کیفیت محصولات را بررسی کنید

مهمترین اصل در مدیریت پروژه، شناخت و تبدیل نیازمندیهای مختلف مشتریان به شکلی کاملا متفاوت است. نظارت بر پروسه ی تبدیل این نیازمندی مشتریان، تست هایی که به کمک PRD گرفته می شود و در نهایت تاییدیه ی محصولی که می خواهد تولید شود، باید شما را از کیفیت محصولی که قرار است نیازهای مشتریان را پوشش دهد، مطمئن کند.

ارائه محصولات با یک پشتیبانی متفاوت

شما در روند ارتباط با مشتریان درس های بزرگی خواهید آموخت، از کسانی که حتی از کوچکترین جزئیات هم بی اطلاع هستند و نمی دانند چه قابلیت های جدیدی به آن افزوده شده است. دانستن همه این مراحل واقعاً ضروری است تا شما با تمام وجود متوجه نیازهای مشتریانتان شوید و محصول مناسبی تحویل آن‌ها بدهید. با آسودگی کامل درس ‌هایی را که در طول مسیر می ‌آموزید به اشتراک بگذارید و البته از بازخوردها و نظرات با گشاده ‌رویی استقبال کنید.

راه حل هایی برای بالا بردن روحیه در محل کار
معرفی ۱۰ محیط کاری جذاب و خلاقانه
ادغام متل قو و هتل ۵ ستاره ی اسپانیایی
وارن بافت، سومین ثروتمند جهان

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code