درس هایی که باید از کارآفرینان جوان بیاموزید

بسیاری از جوانان، کارآفرینی را از سنین پایین آغاز می‌کنند

نمی‌توان ادعا کرد که این جوانان کارآفرین به موفقیت‌های بزرگی در زندگی دست پیدا کرده‌اند. شاید آن‌ها پول زیادی کسب کرده باشند؛ اما همه‌ی دلایل موفقیت آن‌ها به تعداد فالوئرهایشان محدود می‌شود. البته این به این معنی نیست که ما نتوانیم از زحمات آن‌ها برای جایگاهی که پیدا کرده‌اند درس بگیریم. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

از جوانان بیاموزید
مطالب مرتبط:
کارآفرینان چطور سرمایه جذب کنند؟
سوالاتی که کارآفرینان باید از خود بپرسند!
  •  سعی کنید تا جای ممکن استفاده‌ی خود را از شبکه‌های اجتماعی بالا ببرید. فعالیت‌های خود را در فیسبوک، اینستاگرام، یوتیوب، اسنپ‌چت و توییتر بالا ببرید تا بتوانید با دیگران ارتباط برقرار کنید و ارزش و پیام خود را به گوش آن‌ها برسانید. استفاده از این شبکه‌های اجتماعی رایگان است؛ اما نقش پررنگی در موفقیت شما خواهد داشت.
  •  اگر پول کمی برای از دست دادن دارید سعی کنید ریسک‌های بزرگ انجام دهید. افرادی که مسن‌تر هستند، خرج‌های زیادی در زندگی دارند و نسبت به خانواده‌ی خود مسئولیت دارند. اما اگر شما چنین مسئولیت‌هایی در زندگی ندارید، پس می‌توانید ریسک‌های بزرگ انجام دهید. اگر در این مسیر موفق نشدید نام آن را شکست نگذارید؛ بلکه از آن به‌عنوان تجربه‌ای مفید برای آینده یاد کنید.
  •  سعی نکنید چیزی را که در حال حاضر نمونه‌های خوبی از آن‌ها موجود است، بهبود دهید. نوآوری و خلاقیت داشته باشید و یک محصول جدید بسازید. این محصول جدید می‌تواند یک اپلیکیشن یا هواپیمای بدون سرنشین باشد یا یک وب‌سایت برای جمع کردن کفش‌های کتانی. سرمایه‌گذاری کردن روی یک محصول جدید ارزان‌تر و رشد دادن آن آسان‌تر است.
از جوانان بیاموزید
  •  محصولات خود را قبل از ارائه دادن معرفی کنید. به‌عنوان مثال بگویید وب‌سایت بعدی‌تان بسیار بزرگ خواهد بود تا در زمان راه‌اندازی دیگران از آن استقبال کنند. نیازی نیست جزئیات کار خود را از قبل شرح دهید؛ فقط کافی است بگویید که اتفاق بزرگی رخ خواهد داد.
  •  به خودتان بابت کارهای موفقی که انجام می‌دهید اعتبار دهید. هیچ کدام از این افراد تابه‌حال نگفته‌اند که خوش‌شانس بوده‌اند. آن‌ها موفقیت‌های خود را به دلیل استفاده از مهارت‌ها و هوشمندی خود می‌دانند.
  • به عبارت‌ها و نصیحت‌های رایجی که این روزها در میان جوانان بسیار شنیده می‌شود گوش دهید:

اگر می‌خواهی موفق شوی روی زندگی خودت تمرکز کن
تنهای چیز مهم این است که هزار درصد به خودت ایمان داشته باشی
به کارمندان یا تحصیلات آن‌ها اعتماد نکن. فقط به خودت اعتماد داشته باش
خودآموزی بهتر از شرکت در کلاس‌های آموزشی است. شما از سایت یوتیوب بیشتر از هر سایت دیگری می‌توانید مطالب آموزشی و مفید یاد بگیرید. معلم‌ها همه‌ی اطلاعات را در اختیار شما قرار نمی‌دهند
کاری را که از آن لذت می‌بری، دنبال کن
جوانان دارای استعدادهای خاص هستند که آن‌ها را از دیگران متمایز می‌کند

  • از والدین خود یاد بگیرید. اگر شما هم جزو آن دسته افرادی هستید که پدر و مادرهایشان در کسب‌و‌کار موفق بوده‌اند، می‌توانید از تجربیات و مهارت‌های آن‌ها استفاده کنید. این اطلاعات بسیار مفید هستند و هر شخصی به آن‌ها دسترسی ندارد؛ بنابراین اگر این شرایط را دارید تا جای ممکن از موقعیت خود استفاده کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code