راه های پس انداز پول از زبان کارآفرینان موفق

با این دانستنیها، پس اندازتان را بهتر مدیریت کنید

در این زمانه معمولا صحبت هایی که به سرمایه گذاری ، پس انداز و … مربوط می شود بین مردم کمتر مطرح می شود، فرقی میان پولدار و بی پولش نیست، همه و همه از این گونه بحث ها فرار می کنند. اما اینجا می خواهیم از کارآفرین های موفق، چگونگی پس انداز و نحوه ی صحیح سرمایه گذاری را بیاموزیم. در کمپینی به نام MySavingsTip# از زبان این ۵ کارآفرین، ۵ نکته را خواهیم گفت که به مدیریت درست سرمایه گذاری شما و بدست آوردن پول بیشتر کمک شایانی می کند. پس در ادامه با الی گشت همراه باشید.

کارآفرینان موفق

۱- مونا پاتل (Mona Patel)

مونا پاتل موسس و مدیرعامل شرکت طراحی UX/UI به نام Motivate Design در نیویورک: پدر و مادر من در هند متولد شدند و پول زیادی نداشتند. آن‌ها هیچ موقع نمی‌ترسیدند از اینکه پول‌هایشان را از دست بدهند. من هم در چنین محیطی بزرگ شدم و متوجه شدم که هرچقدر ما سخت‌تر و هوشمندانه‌تر کار کنیم پول بیشتری نیز به دست خواهیم آورد.

قضیه را پیچیده نکنید، در مورد چیزی که می‌خواهید تصمیم بگیرید و سپس برای آن تلاش کنید. بهانه‌گیری را کنار بگذارید و مطمئن باشید که تمام چالش‌هایی که برای پول درآوردن با آن‌ها روبه‌رو هستید می‌تواند در آینده به سود شما باشد.

۲- سم زیسز (Sam Zises)

سم زیسز شریک و مدیرعامل آژانس بازاریابی خلاقانه به نام Learned Media: من سواد مالی‌ام را آسان به دست نیاورده‌ام. من ترس و اضطراب‌های زیادی را در رابطه با مسائل مالی تجربه کرده‌ام. راه‌اندازی کسب‌و‌کار خودم، من را مجبور کرد که این مسائل را یاد بگیرم. منظورم از یاد گرفتن مسائل مالی آشنایی با لغات و اصطلاحات نیست بلکه کارآفرینی باعث شد تا در مورد موضوعات واقعی این زمینه تجربه کسب کنم.

استفاده کردن از پول نقد به جای کارت‌های اعتباری به شما در پس‌انداز کردن پول کمک می‌کند. زمانی که پول فیزیکی در دستان شما باشد نسبت به آن محافظه‌کارانه‌تر خواهید بود و تصمیم‌های بهتری خواهید گرفت.

۳- ارین لوری (Erin Lowry)

ارین لوری نویسنده‌ی کتاب Broke Millennial: دست از تقلا کردن بردارید و به زندگی مالی خود سروسامان بدهید. رابطه‌ی مردم با پول یک رابطه‌ی منطقی نیست بلکه احساسی است. ما به جای صحبت کردن در مورد چگونگی نظارت بر درآمد و خرج کردن‌ها بیشتر باید روی موانع روانی و فشارهایی که سر راهمان قرار گرفته است تمرکز کنیم.

برای حساب‌های مالی خود یک اسم مستعار درست کنید. این کار شما را وسوسه می‌کند که پول‌های خودتان را پس‌انداز کرده و کمتر به فکر خرج کردن آن‌ها باشید.

کارآفرینان موفق

۴- الیزابت گور (Elizabeth Gore)

الیزابت گور کارآفرین موقت شرکت دل که به تازگی به کمک همکاران خود یک پلتفرم هوش مصنوعی به نام Hello Alice را برای زنان کارآفرین راه‌اندازی کرده در این کمپین گفته که پس‌انداز کردن در جوانی برای او بسیار مهم بوده است. او در این رابطه گفته است: من همیشه دوست داشتم که خودم درآمد مالی داشته باشم. این موضوع اعتمادبه‌نفس من را افزایش داده و احساس امنیت به من می‌دهد. مسئله این نیست که مقدار زیادی پول داشته باشید بلکه باید در مورد پول‌هایی که دارید هوشمندانه عمل کنید. سواد مالی به شما قدرت می‌دهد. تا جایی که می‌توانید برای دوران بازنشستگی خود پول پس‌انداز کنید.

۵- ان شاکت (Ann Shoket)

ان شاکت نویسنده و ویراستار سابق مجله‌ی Seveneen: ما باید کاری کنیم که پول درآوردن را قابل دسترس کرده و از این کار لذت ببریم. پول داشتن برابر با آزادی است. آزادی برای کارهایی که در یک مقطع زمانی دوست دارید انجام دهید. یادآوری این نکته به جوانان انگیزه‌ی کافی برای پول درآوردن و پس‌انداز کردن را خواهد داد.

قبل از اینکه چیزی بخرید از خودتان بپرسید: من فردا در مورد این چیزی که خریده‌ام چه احساسی خواهم داشت؟ اگر احساس خوشحالی خواهید کردن آن را بخرید اما اگر پشیمان خواهید شد از خریدن آن صرف نظر کنید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code