۷ ویژگی که مانع موفقیت شما می شود!

عوامل عدم موفقیت

آیا خودتان با دست های های خودتان دارید موفقیت تان را به نابودی می کشانید بدون اینکه خبر داشته باشید؟ هیچ می دانید که بعضی از ویژگی های شخصیتی در شما موفقیت تان را به ورطه ی نابودی می کشانند و باعث می شود تا هیچ وقت موفق نشوید؟ هر کدام از ما ممکن است ویژگی های درونی ای داشته باشیم که بعضی از آن ها خودخواسته و بعضی هم ناخواسته باشند که بعضی از شخصیت ها مثبت و بعضی به طرز عجیبی آسیب رسان هستنند و اگر هر شخصی در وجودش خودآگاهی داشته باشد می تواند بداند که کدام یک از این ویژگی هارا دنبال و کدام را در خود حذف کند. دوست دارید تا عوامل عدم موفقیت را بشناسید؟ با الی گشت همراه شوید:

عوامل عدم موفقیت
  • شخصیت های متضاد

مطالب مرتبط:
چگونه یک مصاحبه کاری موفق را شروع کنیم؟
چطور مدیرهای ناکارآمد کارمندهای با استعداد را فراری می دهند

اگر مدام در خودتان احساسات و حرکات ضد ونقیض، عقاید و یا واکنش های ضد و نقیض می بیند و احساس می کنید و به عبارتی در روبروی مردم قرار گرفته اید باید یاد بگیرید تا این موضوع را درونی حل و فصل کنید. این نقایض باعث می شود تا نامطمئن و بی اعتماد بار بیایید. اگر مسیری را برای موفقیت شروع کرده اید و تصمیم گرفته اید تا در این مسیر قرار بگیرید واقعا باید آن را به طور جدی دنبال کنید و این را بدانید که تزلزل در آن باعث می شود تا نسبت به برنامه ای آینده تان هم بی اعتماد شوید.

  • شخصیت های منفی

معمولا افرادی که شخصیت های منفی دارند تفکراتی شکست خورده و بدبینانه دارند و و این واقعا از مهم ترین عوامل عدم موفقیت است. آن ها مدام به این فکر می کنند که اگر چنین نشود چطور؟ اگر چنان نشور چطور… و خلاصه این که انواع و اقسام فکرهای منفی را در سر می پررانند. به خودتان بیاموزید که همیشه از دید مثبت به قضایا نگاه کنید  به دنبال راه حل های برنده برنده باشید تا این که بخواهید به جنبه ی منفی آن نگاه کنید.

شخصیت های منفی
  • شخصیت به تعویق انداز

معمولا افرادی همیشه وجود دارند که کاهاریشان را به تعویق می اندازند و به اصطلاح کار امروز را به فردا واگذار می کنند و ممکن است که برای خود ما هم پیش آمده باشد، هر چند که کلا عجله در کارها توصیه نمی شود ولی اگر کاری بخواهید انجام دهید که نیاز به اقدام فوری داشته باشند آنجاست که این خصلت می تواند مخرب باشد و باعث عدم موفقیت شود. این ویژگی باعث می شود تا فرصت ها را از دست بدهید و حتی اگر هم بتوانید وظیفه ای که بهتان محول شده است و یا کاری که قرار بوده تا انجام دهید را در همان مدت زمان مشخص انجام دهید با این حال مطمئن باشید که بهترین کارتان نخواهد بود. اگر از آن دست افرادی هستید که از بزرگ بودن یک کار می ترسند و به همین دلیل است که آن را مدام به بعدها محول می کنند بهتر است که این کار بزرگ را به تسک های کوچکتر تبدیل کنید.

  • شخصیت های حسود

حسادت یعنی چه؟ معمولا حسادت در افراد زمانی به وجود می آید که این احسساس را پیدا می کنند که بقیه چیزی را دارند که باید متعلق به آن ها باشد، آن ها به جای این که به احساساستان درونی خودشان توجه کنند مدام دیگران را مقصر می دانند. حسادت به اندازه ای آسیب رسان است و سرزنش شده است که یکی از هفت گناه کبیر محسبوب می شود. حسادت باعث می شود که از خود و توانایی های خودتان غافل شوید و مدام چشمتان به دیگران باشد و در نتیحه ی تمام انرژی تان صرف دیگران و کمبودهایتان می شود یه جای این که بخواهید روی خودتان تمرکز کنید.

  • شخصیت های اختلال دار

وقتی به این باور می رسید که مستحق رفتار خاصی هستید یا این که باید طور خاصی با شما صحبت شود، یا این که قوانینی وجود دارد که نباید در مورد شما اعمال شود، خودتان را بالاتر از بقیه می دانید و چیزهایی از این قبیل، در واقع دارید خودتان را از بقیه جدا می کنید، اولین پیامد این رفتار این است که جلوی موفغیت تان را با دست های خود می گیرید و این همان عوامل عدم موفقیت است.

شخصت های اختلال دار
  • شخصیت های قربانی

در این دنیا دسته ای از افراد هم هستند که مدام حس قربانی شدن را دارند فکر می کنند که آنها مظلوم واقع شده اند و عالم و آدم در حال ظلم کردن به آن ها هستند! این افراد در واقع نقش خود را در کاری که کرده اند نمی پذیرند  و در نتیجه اگر مشکلی برایشان پیش بیاید مدام دیگران را مقصر می دانند و خیال می کنند! ابر و باد و مه و خوررشید و فلک در کار بوده اند تا این شخص موفق نشود! در صورتی که هر کسی باید عدم موفقیتش را در خود جستجو کند.

  • شخصیت های ایده آل گرا

هر کدام از ما نقص هایی در خودمان داریم و این واقعیت است که هیچ کس مطلق کامل نیست چه این را دوست داشته باشیم و قبول  کنیم و چه نکنیم! بنابراین این که بخواهیم در خودمان و در یگران به دنبال تکامل باشیم کار صدر درصد اشتباه و البته  مخربی است و فقط باعث می شود تا همیشه از خودمان ناراضی باشیم و هیچ وقت حس خوبی نداشته باشیم. به جای ایده ال گرا بودن بهتر است همیشه به این فکر کنیم کارها را در بهترین حالتش انجام دهیم و تمرکزمان را روی این بگذاریم به جای این که بخواهیم به دنبال ایده ال باشیم.

ویژگی های صنعت گردشگری
ویژگی های صنعت گردشگری
آمانسیو اورتگا: سومین ثروتمند جهان
آمانسیو اورتگا: سومین ثروتمند جهان
مدیریت تماس های تلفنی چطور ممکن است؟!
مدیریت تماس های تلفنی چطور ممکن است؟!
ایجاد حد و مرز میان کار و احساسات(بخش اول)
ایجاد حد و مرز میان کار و احساسات(بخش اول)

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code