بلیط هواپیما

قدرتمندترین مدیران زن دنیا چه کسانی هستند؟

مدیران زن قدرتمند دنیا

همیشه شنیدن داستان زندگی انسان های موفق جالب و شنیدنی است چون می توانیم با دانستن راه و روش زندگی آن ها کمی الگوبرداری کنیم. با اینکه عادت کرده ایم دنیای تجارت و کسب و کار  را در دست مردان ببینیم اما گاهی زنانی پیدا می شوند که از محدودیت ها عبور می کنند و به موفقیت های چشمگیری می رسند. اگر به فهرست ۵۰۰ نفره افراد موفق در سال ۲۰۱۷ نگاه کنید اسم ۳۲ مدرعامل موفق زن را می بینید که در این پست با تعدادی از آن ها آشنا می شوید، الی گشت را همراهی کنید.

رامتی

ابیگیل جانسون، سرمایه خالص: ۱۵.۳ میلیارد دلار

مطالب مرتبط:
موفقیت خود را تضمین کنید!
چگونه بر موانع بزرگ موفقیت غلبه کنیم؟

ابیگیل جانسون در سال ۲۰۱۴ مدیرعامل Fidelity و بعد از بازنشستگی پدرش در سال ۲۰۱۶ رئیس هیئت مدیره هم شد. او فارغ التحصیل رشته ی MBA از دانشگاه هاروارد است و ۲۴ درصد از شرکت را در اختیار دارد. او قبلا در دوران دانشجویی در یک شرکت کارمند مرکز خدمات مشتریان بود.

ابیگیل جانسون

مگ ویتمن، سرمایه خالص: ۲.۸ میلیارد دلار 

این خانوم که مدیرعامل شرکت هیولت-پاکارد اینترپرایز و رئیس هیئت‌مدیره HPاست در سال ۲۰۱۶ حدود ۳۵.۶ میلیون دلار پاداش گرفت. او قبل از این ها درشرکت‌های SurveyMonkey و  Proctor & Gamble عضو هیئت‌مدیره‌ بود و بیشتر، همه او را به دلیل رشد eBay می شناسند جون او این شرکت را در حالی در سال ۱۹۹۸ به دست گرفت که فروش سالانه ‌ی آن حدود ۴ میلیون دلار بود اما در سال ۲۰۰۸ فروش سالانه تا ۸ میلیارد دلار رشد کرده بود.

مگ ویتمن

شریل سندبرگ، سرمایه خالص: ۱.۶۱ میلیارد دلار

او مدیرعامل نیست اما رئیس اصلی اجرایی فیس‌بوک بودن باعث شده که از افراد تاثیر گذار این لیست باشد.  او فقط در سال ۲۰۱۵ از فیس بوک به ۱۸.۷ میلیون دلار درآمد رسید و پس از مرگ شوهرش در همین سال سازمانی را تاسیس کرد تا به افراد کمک کند تا در روزهای سخت ناامید نشوند.

شریل سندبرگ

سفرا کاتز، سرمایه خالص: ۶۷۰ میلیون دلار

او که با دستمزد حدود ۴۱ میلیون دلار یکی از گران ترین مدیران زن دنیا به حساب می آید توانست با همکاری مدیرعامل شرکت اوراکل کاری کند تا شرکت به سودی غیر منتظره برسد.

سفرا کاتز

مریسا میر، سرمایه خالص: ۵۴۰ میلیون دلار

مریسا میر در ژوئن ۲۰۱۷ از یاهو استعفاء داد اما در سال ۲۰۱۲ با درآمد هفتگی ۹۰۰ هزار دلار مدیر عامل خدمات وب یاهو شد. او که یکی از اولین کارمندان گوگل بود بعدها با همین پشتوانه به پیشرفت زیادی رسید.

مریسا میر
با این ۵ نکته کسب و کارهای کوچک را مدیریت کنید
با این ۵ نکته کسب و کارهای کوچک را مدیریت کنید
تجربه موفق بروس پون در توسعه گردشگری ماجراجویی
تجربه موفق بروس پون در توسعه گردشگری ماجراجویی
موفقیت کسب ‌و کار در گرو یادگیری مستمر
موفقیت کسب ‌و کار در گرو یادگیری مستمر
معرفی کتاب؛ استراتژی اقیانوس آبی
معرفی کتاب؛ استراتژی اقیانوس آبی