بلیط هواپیما

با این ۵ نکته کسب و کارهای کوچک را مدیریت کنید

مدیریت کسب و کارهای کوچک

حتی اگر کسب و کار کوچک هم داشته باشید می توانید با رعایت یک سری نکات رونق بیشتری به کارتان بدهید. اگر کسب و کاری دارید و به دنبال این هستید تا در این کار پیشرفت کنید و به موفقیت برسید الی گشت را همراهی کنید تا با نکاتی آشنا شوید که می تواند در این راه به شما کمک کند.

دانش

فقط دانش مهم نیست

مطالب مرتبط:
اهمیت شبکه های اجتماعی در رشد کسب و کار
کسب و کارهای کوچک پر رونق تر از همیشه

اگر در رشته و کار خود تخصص کافی دارید شاید فکر کنید که با همین دانش می توانید پیشرفت زیادی کنید و به ویژگی های دیگری احتیاج ندارید. اما این طور نیست، در روز اول شروع کاریتان هیچ وقت مشتریان زیادی فقط به این دلیل که شما دانش کافی دارید به سمت شما نمی آیند. برای اینکه کار خود را رشد دهید باید اول بازاریابی و مدیریت کنید فقط این مهم نیست که محصول و یا خدمتی خوب ارائه دهید بلکه مردم باید با شما آشنا شوند تا به سمتتان بیایند. باید کسب و کاری منظم و موثر و مدیرعاملی باتجربه داشته باشید.

کسب و کار

افراد شایسته را به کار بگیرید

ممکن است از نظر فنی تخصص کافی  داشته باشید ولی تجربه ای از نظر بازاریابی نداشته باشید در این صورت می توانید از کسانی که در این زمینه باتجربه هستند استفاده کنید و آن ها را استخدام کنید. با بازریابی، مردم شما و کسب و کارتان را می شناسند و به سمت شما می آیند. حالا که مشتریان خود را پیدا کرده اید باید به این فکر باشید که چگونه می توان آن ها را دوباره به اینجا برگرداند.

برای استخدام پارتی بازی نکنید!

گاهی افراد تمایل دارند که از دوستان و آشنایان برای کسب و کار خود استفاده کنند با اینکه این کار در شرایطی می تواند خوب باشد اما ممکن است گاهی دوستی ها را از بین ببرد پس برای او کاملا توضیح دهید که مسائل کاری با مسائل دوستی فرق می کند و شما در زمینه کاری بسیار جدی هستید.

پارتی بازی

تصمیم های ناگهانی نگیرید

برای اینکه به این نتیجه برسید که تصمیمات ناگهانی چقدر می تواند کسب و کارتان را عقب بیندازد مثالی می زنیم: تصور کنید که  رستورانی دارید و در شبی بارانی، ناگهان مشتریان زیادی به سمت رستوران شما می آیند ولی خدمه کافی برای رسیدگی به مشتریان ندارید در این صورت اگر تصمیم نسنجدیده بگیرید و از فردا تعداد نیروهای خدمه خود را دو برابر کنید دستمزدهای که باید پرداخت کنید به صورتی کاملا غیر ضروری زیاد می شد چون این تعداد خدمه در روزهای معمولی به دردتان نمی خورند.

گاهی به جای ارتقای شغلی کارمندان به استخدام افراد جدید فکر کنید

اینکه هر از چندگاهی به کارمندان خود ارتقای شغلی بدهید می تواند در آن ها انگیزه ای برای خوب کار کردن ایجاد کند اما این به این معنی نیست که هر احساس نیازی که در گوشه ای از کار به وجود آمد را فقط با همان کارمندان خود پاسخ دهید و نیروی جدیدی نگیرید، حتما کسانی را بیاورید که از دانش  تجربه همان کار برخوردارند.

گردشگری تاریخی راهی در جهت حفظ جاذبه های فرهنگی
گردشگری تاریخی راهی در جهت حفظ جاذبه های فرهنگی
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
چین و کشف عمیق ترین حفره جهان; حفره اژدها
سوالاتی که کارآفرینان باید از خود بپرسند!
سوالاتی که کارآفرینان باید از خود بپرسند!
سازمان خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید
سازمان خود را به بهترین نحو ممکن مدیریت کنید