چرا برای کارمان از ایمیل مارکتینگ استفاده کنیم؟

چه مواردی ایمیل مارکتینگ را به این انداره مهم کرده است؟

اگر به دنبال راه نوینی برای بازاریابی هستید، ایمیل مارکتینگ موثرترین روش برای نوسعه کسب و کار خود است.

خیلی ها از اهمیت آن غافل شده اند اما باید بگوییم این روش سریعترین و پربازده ترین راه ممکن برای تبلیغات است. ایمیل مارکتینگ با توجه به هزینه ی کمی که انجام خواهید داد، بیشترین بازدهی را نصیب شما خواهد کرد.

با رشد اینترنت راه های نفوذ تبلیغات بسیار متنوع شده است و ایمیل مارکتینگ میتواند در کنار وب سایت ها، شبکه های اجتماعی و بلاگ ها… روشی تاثیر گذار در بازاریابی باشد. این شیوه های تبلیغات به الویت های هر کسب و کاری تبدیل شده است. با الی گشت همراه باشید تا ۱۰ دلیل مهم و کاربردی از ایمیل مارکتینگ را بدانید.

مطالب مرتبط:
بازاریابی ایمیلی مؤثر در ۱۰ گام ساده
راهکارهایی برای پیشرفت در نت ورک مارکتینگ
ایمیل مارکتینگ

برخی ار مزایای راه‌اندازی ایمیل مارکتینگ عبارتند از:

۱٫ ارتباط مستقیم و دائم با مشتریان

احتمالا پیش آمده که نتوانسته‌اید با فلان مدیر یا مسئول قرار جلسه تنظیم کنید؟! یا در رودربایستی مانده‌اید و نتوانسته‌اید قرار مجددی را ست نمایید؟
یا ممکن است تعداد مشتریان شما آنقدر زیاد باشد که نتوانید با تک تک آنها جلسه بگذارید؟!
چه راهی بهتر از ایمیل می‌تواند اطلاعات کامل و جامعی را به طور مستقیم به تمام مشتریان شما بدهد؟!

۲٫ ارتباط دو طرفه با مشتری

مشتری شما به راحتی می تواند پاسخ ایمیل شما را بدهد. کالا یا خدماتی را سفارش داده و یا حتی به راحتی و با یک کلیک درخواست نماید که دیگر برایش ایمیلی ارسال نشود. در بازاریابی الکترونیکی همه چیز برای یک ارتباط دو طرفه مهیاست!

۳٫ فیدبک

معمولاً یکی از مواردی که مورد علاقه و توجه‌ی بسیاری از مدیران هوشمند قرار می‌گیرد روش‌های دریافت فیدبک (بازخورد) از ابزارهای تبلیغاتی است. اینکه هزینه و زمان صرف شده برای تبلیغ و بازاریابی چه نتایجی را به دنبال داشته است! به جرات می‌توان گفت که ایمیل مارکتینگ یکی از معدود روش‌های تبلیغاتی است که به راحتی می‌توان گزارشات و تحلیل‌های مناسبی را از آن برداشت کرد. برای مثال می‌توان دریافت که چه محصولاتی بیشترین جذابیت را ایجاد کرده و یا چه ایمیل‌هایی منجر به خرید شده است. این نتایج می‌تواند در بهبود ایمیل مارکتینگ، تقسیم بندی مشتریان، تغییر استراتژی فروش و یا تولید محصول کمک نماید.

۴٫ هزینه‌ای ندارد!

ایمیل مارکتینگ در مقایسه با سایر روش‌های تبلیغاتی، هزینه‌ی پایینی دارد و در مقابل، آورده‌های بسیاری برای سازمان‌ها به دنبال دارد. ROI یا بازگشت سرمایه در ایمیل مارکتینگ چیزی در حدود ۴۳۰۰ درصد می‌باشد! در واقع ایمیل مارکتینگ نه تنها هزینه‌های خودش را اصطلاحتاً در می‌آورد بلکه به فروش و سودآوری شما بسیار کمک می‌کند.

۵٫ سریع است!

استفاده از ایمیل در کمپین‌های تبلیغاتی یکی از سریع‌ترین روش‌هایی است که می‌تواند حجم اطلاعات مناسبی را به مصرف کننده یا مشتری انتقال دهد. هر موقع اراده نمایید به راحتی می‌توانید محصولات جدید، به روز رسانی‌ها و سایر رخدادهای مهم سازمان خود را از طریق ایمیل به اطلاع عموم برسانید. این سرعت انتقال در مقایسه با سایر ابزارهای اینترنتی مانند وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و یا حتی شبکه‌های اجتماعی چشمگیر است.

ایمیل مارکتینگ

۶. افزایش آمار بازدیدکنندگان از سایت

تهیه محتوای مناسب در ایمیل‌ها باعث می‌شود تا دریافت کننده‌ی ایمیل برای اطلاع بیشتر از موضوع مطرح شده در ایمیل و یا سفارش کالا به سایت شما مراجعه نماید. و این یعنی افزایش آمار بازدیدکننده که متعاقباً باعث افزایش و ارتقاء وب سایت شما خواهد شد.

۷٫ دل نشین‌ترین تبلیغ در حریم خصوصی افراد

بهترین نوع تبلیغ ورود به محیط‌های خصوصی افراد است. ایمیل نه تنها می‌تواند با حجم اطلاعات بالا به حریم خصوصی افراد وارد شود بلکه به شرط رعایت اصول ایمیل مارکتینگ، دریافت کننده ایمیل، احساس ناراحتی و دلخوری از ورود به حریم خصوصی نخواهد کرد. ایمیل در مقایسه با سایر ابزارهای تبلیغات در اینترنت (مثلاْ شبکه‌های اجتماعی)، از آنجایی که به تک تک افراد به صورت جداگانه ارسال می‌شود احساس اطمینان بیشتری برای دریافت کننده ایجاد می‌کند.

۸٫ تبلیغ جهانی

مهم نیست که مشتری شما در کجای این کره خاکی قرار دارد. در این حالت تنها لازم است آدرس ایمیل مشتری خود را داشته باشید. اگر مشتری شما امروز ایمیل خود را چک نکرد مطمئن باشید فردا این کار را خواهد کرد. اگر دوست داشت ایمیل شما را می‌تواند برای همکاران، دوستان و یا مدیران خود ارسال نماید و یا آن را آرشیو کرده تا در زمان مناسب‌تری به آن دسترسی داشته باشد!

۹٫ افزایش ارزش و اعتبار سازمان

تهیه محتوای مناسب و ارسال آن از طریق ایمیل می‌تواند اعتباری مثبت در ذهن مشتری ایجاد نماید! ارائه پیشنهادها، راهکارها و یا مطالب جذاب و خواندنی از طریق ایمیل در ایجاد ارتباطی مطمئن و قابل اعتماد با مشتری از اهمیت بالایی برخوردار است.

۱۰٫ احترام به طبیعت

اگر محیط زیست برای شما مهم باشد که مطمئناً هست؛ ایمیل مارکتینگ به راحتی می‌تواند جان بسیاری از درختان را حفظ نماید. جالب است بدانید که ارسال گروهی ایمیل به جای سیستم کاغذی به طور میانگین می‌تواند جان یک یا دو درخت را نجات دهد!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code