چگونه کیفیت خوابتان را افزایش دهید؟

کیفیت خواب به کمیت آن، الویت بیشتری دارد

حتما  می دانید که کیفیت خواب، مستقیما بر عملکرد روز بعدتان تاثیر دارد. خیلی از افرادی که در تلاش برای ارتقای کسب و کارشان هستند، کمتر از ۸ ساعت می خوابند و همچنان از کارآیی بالای برخوردارند. اما این توانایی را مدیون استفاده ی بهینه ار ساعات خوابشان هستند. در ادامه با الی گشت همراه باشید تا شما هم کیفیت خوابتان را بالا ببرید.

کیفیت خواب

ذهنتان را برای خواب خوب آماده کنید

مطالب مرتبط:
خواب شما در شبانه روز چقدر باید باشد؟
با این اپلیکیشن ساعت خواب بدنتان را تنظیم کنید!

از این موضوع می توان به عنوان سلاحی مخفی یاد کرد، بطوریکه شما می توانید با کمک تصدیق ذهن، کیفیت خوابتان را افزایش دهید. بعنوان مثال اگر می خواهید ساعت خاصی بیدار شوید، به خودتان القاء کنید که این میزان از خواب برای شروع روزتان کفایت می کند. پس همانطور که گفته شد، استفاده از ناخودآگاه و آماده سازی ذهن به شما کمک خواهد کرد تا با وجود خواب کم، خوابی بهینه و با کیفیت بالا داشته باشد.

به خواب نیمروزی دقت کنید

خواب نیمروزی انرژی شما تا تجدید کرده و شما، آماده ی استفاده بهینه از مابقی روزتان خواهید شد. اما باید به شیوه ی درست خواب نیمروزی توجه کرد بطوریکه کمتر از نیم ساعت و بیشتر از یک ساعت و نیم نشود. دیگری اینکه برای داشتن خوابی عمیق تر و بهتر در ساعات ۱۳ تا ۱۵ به خواب بروید. جالب است بدانید اگر در ساعت ۱۶ بخوابید، بدنتان در چرخه ای طولانی قرار گرفته و همین موضوع باعث می شود زمانی که از خواب بیدار شوید، کسل و کم انرژِی باشید. پس یا آن را به شیوه درستش انجام دهید یا هرگز انجام ندهید.

کیفیت خواب

به ورزش علاقه ی بیشتری نشان دهید

بهترین راهی که به خوابتان کمک شایانی می کند، انجام مقداری ورزش سنگین قبل از خواب است، که بهترین زمان آن حدود ساعت ۱۸ می باشد. اما نکته ی آن این است که در زمان خستگی بعد از یک ورزش سنگین، مغزتان با سرعت بیشتری به خواب عمیق می رود. هر چه زمان خواب عمیقتان بیشتر باشد، کیقیت خوابتان هم ارتقاء پیدا می کند.

یکی از کارآفرینان موفق به نام احمد سفوان می گوید: « من چند ماهی است که ورزش را شروع کرده ام. مهمترین تاثیر ورزش را در ترشح هورمون اندروفین می توان دانست که باعث جلوگیری از افسردگی می شود، اما دیگر مزیتش ارتقای کیفیت خواب شب است، بطوریکه صبح ها با انرژی از خواب می شوم و حتی بعد از دانشگاه، می توانم چند ساعتی را با انرژی مشغول کار شوم.

قبل از خواب، دوش آب گرم بگیرید

احمد سفوان می گوید: « من زمان زیادی است که بصورت روزمره این کار را انجام می دهم و الان دیگر نمی توانم بدون دوش گرفتن به خواب بروم. بصورت علمی هم ثابت شده است که انجام این کار، شما را سریع تر آماده ی خواب می کند.»

 پس با تکمیل این چرخه یعنی رفتن به باشگاه و گرفتن دوش آب گرم، بهتر و عمیق تر از همیشه به خواب بروید.

استعدادهای سازمانتان را پرورش دهید!
استعدادهای سازمانتان را پرورش دهید!
۱۰ راه آسان برای جذب طرفداران بیشتر در صفحات شبکه های اجتماعی کسب و کارتان
۱۰ راه آسان برای جذب طرفداران بیشتر در صفحات شبکه های اجتماعی کسب و کارتان
عوامل کلیدی موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری
عوامل کلیدی موفقیت در مدیریت ارتباط با مشتری
حقوقتان را با این راهکارها بالا ببرید!
حقوقتان را با این راهکارها بالا ببرید!

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code