بلیط هواپیما

هوش مصنوعی سکوی پرش غول های فناوری

چه پیش شرط هایی برای ارتقاء محصولات وجود دارد؟

ماشین های عصر هوش مصنوعی از الگوریتم های خاص و هم از پردازنده های ویژه ای استفاده می کنند که نه تنها روند خودآموزی را در دنیای هوش مصنوعی سرعت می‌بخشد، بلکه می توانند آموزش های خود را بدون نیاز به انسان اجرا سازند.

در این بین، گوگل و مایکروسافت از جمله شرکت هایی هستند که ماشین های دارای هوش مصنوعی پیشرفته ای را عرضه کرده اند که حتی می توانند بدون نیاز به یادگیری و آموزش صحبت های انسان ها را درک کرده و با آنها گفت وگو کنند. در ادامه با الی گشت همراه باشید.

هوش مصنوعی
مطالب مرتبط:
خصوصیت کسب و کارهای نوآور
شبکه های اجتماعی راهی برای تعامل بهتر کارمندان

یکی از پیش شرط های ارتقای این نوع محصولات استفاده از سخت افزارهای متفاوت و قدرتمند وبه خصوص تراشه های رایانه ای تازه ای باید باشد که از توان بالاتری برای پردازش و تحلیل داده ها برخوردار هستند.

گوگل و آی بی ام از جمله شرکت هایی هستند که در تلاش برای تولید چنین پردازنده هایی هستند و حالا اینتل بزرگترین شرکت سازنده تراشه در جهان نیز به جمع این شرکت ها ملحق شده است.

این شرکت روز گذشته پردازنده هوش مصنوعی جدیدی به نام نروانا عرضه کرد که قرار است آزمایش عملی آن از نیمه سال ۲۰۱۷ آغاز شود.  در صورت موفق بودن این آزمایش ها عرضه Nervana به بازار از اواخر سال ۲۰۱۷ آغاز می شود.

هوش-مصنوعی

هم اکنون بخش عمده بازار تراشه های هوش مصنوعی در دستان شرکت nVidia قرار دارد و اینتل می خواهد با عقب زدن nVidia این بازار را هم  به دست آورد. فناوری جدید مورد استفاده در این تراشه حاصل خرید یک شرکت نوپا به نام نروانا توسط اینتل در ابتدای سال ۲۰۱۶ است.

در حالی که تراشه TPU گوگل تنها در مراکز داده خود این شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرد و تراشه True North آی بی ام هنوز به بازار نیامده، اینتل می گوید تراشه نروانا می‌تواند در انجام دو وظیفه مهم به سیستم های هوش مصنوعی یاری رساند.

این دو وظیفه، خودآموزی وظایف محول شده و سپس اجرای آنها در قالب برنامه های مختلف هست. این در حالی است که تراشه های فعلی از توان اجرای بهینه هر دو وظیفه مذکور به طور همزمان برخوردار نیستند.

اینتل براین عقیده است تراشه نروانا هم در رایانه های شخصی و هم در مراکز داده قابل استفاده است و برای ارتقای نسل جدید اینترنت یا همان اینترنت اشیا هم به کار گرفته می‌شود. قرار است بعد از آزمایش عملیاتی این تراشه اطلاعات بیشتری در مورد توانمندی های آن انتشار داده شود.

از اجرای استراتژی تا سازماندهی برای اقدام
از اجرای استراتژی تا سازماندهی برای اقدام
پردرآمدترین شغل ها در گوشه کنار دنیا!
پردرآمدترین شغل ها در گوشه کنار دنیا!
۵ راهکار برای جبران اشتباهات کاری
۵ راهکار برای جبران اشتباهات کاری
تاریخچه هتل های زنجیره ای Four Seasons
تاریخچه هتل های زنجیره ای Four Seasons

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code