افغانستان، سرزمینی ناشناخته + ویدئو

جاذبه‌های طبیعی کمتر دیده شده در افغانستان

افغانستان کشوری است که از همه جهت به خشکی متصل است و دسترسی آبی ندارد. این کشور در بین شرق نزدیک و اندونزی قرار گرفته است. در واقع، می‌توان گفت که افغانستان در قلب آسیا قرار دارد. افغانستان از سمت جنوب و شرق با پاکستان و از سمت غرب با ایران، و از سمت شمال با ازبکستان، ترکمنستان و تاجیکستان هم مرز است. البته مرز خیلی کوچکی هم در شمال شرقی با چین دارد، ولی این منطقه خیلی باریک و غیرقابل دسترس است و عملاً‌ کاربردی برای کشورها ندارد.

از حدود ۲۰۰۰ سال پیش، افغانستان در مرکز حکومت ‌های بسیار قدرتمندی بوده است. هرچند در طی ۳۰ سال گذشته ای کشور همواره به خاطر جنگ و درگیری های مختلف در آشوب به سر می‌برده است. در مقایسه با خیلی از کشورهای دیگری که در دنیا وجود دارند، افغانستان فقیر و محروم شمرده می‌شود، ولی در حال حاضر این کشور در حال احیا هویت خود و بازسازی خرابه‌های حاصل از سال‌های آشوب است.

گردشگران کمی اقدام به سفر به افغانستان می‌کنند، ولی دلیل آن عدم وجود جاذبه‌های کافی نیست. بلکه تنها دلیل را شاید بتوان عدم وجود امنیت کافی دانست. افغانستان جاذبه‌های گردشگری و به‌خصوص طبیعی خیلی زیادی دارد. با الی گشت همراه باشید.

نظر خودتان را ارسال کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد

code