بلیط هواپیما

چرا در بالی همه چی عالی است؟

بالی جزیره ای در اندونزی

بالی جزیره ای در اندونزی یکی از نقاط زیبای جهان است که به عنوان یک منطقه مهم گردشگری محسوب می شود. این جزیره کوچک یکی از جزایر بزرگترین مجمع الجزایر جهان در اندونزی است و پیوند دهنده ی دو اقیانوس هند و اقیانوس آرام است و به همین دلیل با آب و هوایی کم نظیر یکی از ناب ترین طبیعت های جهان را دارد که مثل دیگر جزایر اندونزی دنیایی منحصر به فرد دارد و همین ویژگی ها این جزیره را در ردیف مهم ترین مقاصد گردشگری جهان جای داده است.

بالی جزیره ای در اندونزی جمعیتی بالای سه میلیون تن را در مساحتی بالغ بر ۵۶۲۰ کیلومتر مربع جای داده و بیشتر ساکنان بالی جزیره ای در اندونزی اهل اندونزی هستند ولی با رشد گسترده صنعت توریستم در سال های اخیر مهاجرانی از استرالیا و اروپا هم برای کار و زندگی در بالی جزیره ای در اندونزی ساکن شده اند.

شالیزارهای بالی جزیره ای در اندونزی یکی از زیباترین مناظر دیدنی این جزیره است. از نظر آتشفشانی این جزیره فعال بوده و خاک آن برای کشت و کار مناسب و حاصلخیز است. آتشفشان اصلی بالی کوه گودان آگانگ است که مادر کوه ها نام دارد. ارتفاع  این کوه آتشفشانی فعال بیش از ۳۰۰۰ متر است. کوتا بالی و اوبود دو منطقه معروف بالی است. زمین های حاصلخیز بالی جزیره ای در اندونزی عمدتا در شمال و جنوب کوه های مرکزی این جزیره قرار دارد و مناسب کشاورزی و کاشت برنج است.

یکی دلایل شهرت بالی مزارع پلکانی برنج بالی است که شهرت جهانی دارد و جاذبه ی گردشگری بالی محسوب می شود. از آثار و جاذبه های دیدنی این جزیره می توان به موارد زیر اشاره کرد: بنای یادبود قربانیان حادثه بمب گذاری در جزیره بالی، یک بنای زیبا در منطقه بدوگول در جزیره بالی، موزه‌ی بالی، بنای مادر در بالی، سواحل نوزا دوآ، اوبُد، آتشفشان کینتامانی. در این ویدیوی زیبا لحظاتی با الی گشت در بالی قدم بزنید.

این شهر هزار جزیره دارد!
این شهر هزار جزیره دارد!
چگونه بدون پول خرج کردن در جاکارتا گردش کنیم؟
چگونه بدون پول خرج کردن در جاکارتا گردش کنیم؟
معرفی هتل ۴ ستاره سوئیس بل هتل مانگا بسار در جاکارتا
معرفی هتل ۴ ستاره سوئیس بل هتل مانگا بسار در جاکارتا
دانستنی هایی جالب درباره ی سفر به اندونزی
دانستنی هایی جالب درباره ی سفر به اندونزی